-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

Baby Shower, czyli wyjątkowe przyjęcie dla przyszłej mamy

Baby shower zyskuje coraz większą popularność w Polsce, a pomysł, by wspólnie z przyszłymi rodzicami celebrować rychłe pojawienie się na świecie ich potomka przyjął się na rodzimym gruncie. Co kupić na baby shower? Poznaj nasze propozycje!

-Reklama-

Baby shower – przyjęcie dla przyszłej mamy i taty czy dziecka?

Baby shower to impreza organizowana tuż przed narodzinami dziecka, w Polsce nazywana często bociankowym lub brzuszkowym. W języku polskim nazwa baby shower oznacza dosłownie dziecięcy prysznic, czyli zalewanie malucha i jego przyszłych opiekunów prezentami, miłością i troską. Wspomniane podarunki, urocze dekoracje, przekąski i często także ujawnianie przez rodziców płci malucha podczas przyjęcia to świetna zabawa dla wszystkich zgromadzonych.

Choć w teorii spotkanie to powinno być organizowane przez bliskich jako niespodzianka dla przyszłej mamy, nic nie stoi na przeszkodzie, by rodzice sami wyprawili swoje wymarzone baby shower. Najczęściej bywa przyjęciem dla przyszłej mamy i bliskich jej kobiet, coraz częściej biorą w nim jednak udział także tatusiowie. Mogą też organizować swoją własną imprezę w męskim gronie, tak jak osobno robi się kawalerskie. Czy prezenty z tej okazji przynosi się rodzicom, czy raczej powinny służyć za jakiś czas maluchowi? Najlepiej, by znalazło się coś dla każdego!

Co kupić na baby shower dla rodziców?

Skoro bociankowe to czas na prezenty, warto wiedzieć co kupić na baby shower. Podarunki powinny być nie były tylko ładne, ale także praktyczne. Dobrze, by prezent dla przyszłej mamy był czymś przydatnym, jak np. torba podróżna do szpitala, termofor  czy kubek termiczny, by opiekując się maluchem mogła zawsze napić się ciepłej kawy (co podczas opieki nad wymagającym noworodkiem bywa wyzwaniem!).Dobrym pomysłem na prezent na baby shower dla mamy będą też laktatory czy poduszki do karmienia, które mocno odciążą ją podczas opieki nad maleństwem.

Ojcowie również docenią bardzo praktyczne prezenty, takie jak elektroniczna niania czy ciekawe pamiątki w stylu glinki do odciskania stóp malca. Warto też wybrać koszulkę przeznaczoną dla tatusiów (np. z napisem DUMNY TATA),        stronie: https://www.empik.com/dziecko/baby-shower; zarówno dla tatusiów, jak i mam.

Co kupić na baby shower dla dziecka?

Co zaś kupić na baby shower dla dziecka? Z pewnością warto wcześniej dowiedzieć się, co przyda się rodzicom, a co już mają w samodzielnie przygotowanej wyprawce. Choć oferta ubranek i akcesoriów jest naprawdę szeroka, to nietrudno powielić otrzymany wcześniej podarunek. Warto więc porozmawiać z pozostałymi uczestnikami przyjęcia i przemyśleć zakupy tak, by w paczkach znalazły się zarówno zabawki jak i prezenty praktyczne – a przy tym się nie powtarzały.

Dobrym pomysłem będą np. termofory, zabawki edukacyjne, zapas pieluch czy mleka (po uzgodnieniu z rodzicami czy będą wprowadzać mleko modyfikowane!) lub pluszaki oraz ręczniczki. Szumisie i inne interaktywne akcesoria to również doskonały pomysł, który może pomóc przyszłym rodzicom wyciszać malucha w porze snu albo angażować jego uwagę w czasie czuwania. Można też poprosić przyszłych rodziców o sporządzenie listy potrzeb, na podstawie której zostaną kupione prezenty.   

Artykuł zewnętrzny       

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Te triki pozwolą ci utrzymać porządek w domu bez zbędnego wysiłku!

Utrzymanie porządku w domu może być czasochłonne i często wymaga dużego wysiłku. Jednak istnieje wiele trików i strategii, które mogą pomóc i...