-Reklama-

8 najgorszych momentów na informowanie o ciąży

Choć wiadomość o ciąży trudno utrzymać w tajemnicy, nie każda sytuacja jest odpowiednia, by informować o swoim odmiennym stanie. Kiedy nie wypada mówić o swojej ciąży?

-Reklama-

Pamiętaj, że nie wszyscy muszą podzielać twoją radość z ciąży. W pewnych okolicznościach ogłaszanie tej dla ciebie radosnej nowiny może być kłopotliwe. Co to za sytuacje?

  1. Czyjś wielki dzień

Nie kradnij komuś jego wielkiego dnia. Jeśli uczestniczysz w ważnym święcie, którego bohaterem jest ktoś inny a nie ty, nie kieruj uwagi gości na siebie. Nawet jeśli uroczystość gromadzi najbliższe ci osoby, które chcesz o ciąży poinformować. Najmniej odpowiednia chwila to czyjś ślub.

  1. Gdy jesteś wściekła

Nie ma nic gorsze niż mówienie o takim wydarzeniu w złości, byle jak, pod wpływem emocji. Jeśli o ciąży powiesz od niechcenia, rzucisz hasło – możesz tego potem bardzo żałować. Poza tym tak przekazana informacja nie wywoła takiej radości, na jaką liczyłaś. Na pewno inaczej wyobrażałaś sobie ten moment. Nie odzieraj go z piękna.

  1. Publicznie

Wiem, że chcesz wykrzyczeć tę radość całemu światu, ale zastanów się, czy rzeczywiście robienie z tego publicznego występu np. w restauracji jest odpowiednie. Nie masz pewności, że wszyscy będą cieszyć się razem z tobą, bić ci brawo i gratulować. Reakcje obcych ludzi mogą być nieprzewidywalne. A poza tym – ciąża to temat intymny i bardzo prywatny. Naprawdę chcesz z niej uczynić sprawę publiczną?

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

Idziesz na rozmowę o pracę, na której ci zależy. Chcesz być fair wobec swojego przyszłego pracodawcy i dlatego opowiadasz mu o ciąży przy pierwszym spotkaniu. Pomijając twoje dobre intencje, rozmowa kwalifikacyjna to nie jest właściwy moment na takie zwierzenia.. To na pewno bardzo pomniejszy to twoje szanse na uzyskanie pracy. Pamiętaj, że pracodawca nie ma prawa wymagać od ciebie deklaracji na temat ciąży.

  1. Pogrzeb

Jeśli myślisz, że nowina o ciąży wniesie radosny element do smutnego wydarzenia, to jest to całkiem nie na miejscu. Pogrzeb to moment przygnębiający, nie chciałabyś by nagle tematem nr jeden stało się w tym czasie twoje dziecko.

  1. Przy małych dzieciach

Jeśli chcesz poczekać z informowaniem o ciąży dalszych znajomych, nie mów o niej swojemu dziecku. Dzieci, szczególnie te małe, bardzo szybko zdradzają tajemnice. Nie zdziw się,jak to twój maluch będzie pierwszym, który uświadomi innych o twoim stanie. Bez skrępowania może zrobić to naprawdę w najmniej odpowiednim momencie.

  1. Przy osobach, które możesz zranić

Jeśli chcesz podzielić się radosna nowiną z otoczeniem, upewnij się, że w pobliżu nie ma osób, które tym wyznaniem możesz zranić np. koleżankę, która poroniła lub nie może posiadać dzieci. Pamiętaj, że wiadomość o twoim szczęściu może kogoś unieszczęśliwiać.

  1. Gdy nie jesteś pewna

Nie mów nikomu o ciąży, jeśli nie jesteś jej pewna, gdy tylko ją podejrzewasz a lekarz jeszcze tego nie potwierdził. Wstrzymaj się również wtedy, gdy ciąża jest zagrożona i nie ma pewności, że utrzyma się przez pierwszy trymestr. Nie ma nic gorszego niż zaraz po radosnej nowinie, informować wszystkich o stracie.

Zobacz jeszcze:

jak powiedzieć rodzicom o ciąży

Jak powiedziałaś partnerowi o ciąży?

Najbardziej kreatywne sesje ciążowe

autor: Iguana
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również