-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

8 najgorszych momentów na informowanie o ciąży

Choć wiadomość o ciąży trudno utrzymać w tajemnicy, nie każda sytuacja jest odpowiednia, by informować o swoim odmiennym stanie. Kiedy nie wypada mówić o swojej ciąży?

-Reklama-

Pamiętaj, że nie wszyscy muszą podzielać twoją radość z ciąży. W pewnych okolicznościach ogłaszanie tej dla ciebie radosnej nowiny może być kłopotliwe. Co to za sytuacje?

  1. Czyjś wielki dzień

Nie kradnij komuś jego wielkiego dnia. Jeśli uczestniczysz w ważnym święcie, którego bohaterem jest ktoś inny a nie ty, nie kieruj uwagi gości na siebie. Nawet jeśli uroczystość gromadzi najbliższe ci osoby, które chcesz o ciąży poinformować. Najmniej odpowiednia chwila to czyjś ślub.

  1. Gdy jesteś wściekła

Nie ma nic gorsze niż mówienie o takim wydarzeniu w złości, byle jak, pod wpływem emocji. Jeśli o ciąży powiesz od niechcenia, rzucisz hasło – możesz tego potem bardzo żałować. Poza tym tak przekazana informacja nie wywoła takiej radości, na jaką liczyłaś. Na pewno inaczej wyobrażałaś sobie ten moment. Nie odzieraj go z piękna.

  1. Publicznie

Wiem, że chcesz wykrzyczeć tę radość całemu światu, ale zastanów się, czy rzeczywiście robienie z tego publicznego występu np. w restauracji jest odpowiednie. Nie masz pewności, że wszyscy będą cieszyć się razem z tobą, bić ci brawo i gratulować. Reakcje obcych ludzi mogą być nieprzewidywalne. A poza tym – ciąża to temat intymny i bardzo prywatny. Naprawdę chcesz z niej uczynić sprawę publiczną?

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

Idziesz na rozmowę o pracę, na której ci zależy. Chcesz być fair wobec swojego przyszłego pracodawcy i dlatego opowiadasz mu o ciąży przy pierwszym spotkaniu. Pomijając twoje dobre intencje, rozmowa kwalifikacyjna to nie jest właściwy moment na takie zwierzenia.. To na pewno bardzo pomniejszy to twoje szanse na uzyskanie pracy. Pamiętaj, że pracodawca nie ma prawa wymagać od ciebie deklaracji na temat ciąży.

  1. Pogrzeb

Jeśli myślisz, że nowina o ciąży wniesie radosny element do smutnego wydarzenia, to jest to całkiem nie na miejscu. Pogrzeb to moment przygnębiający, nie chciałabyś by nagle tematem nr jeden stało się w tym czasie twoje dziecko.

  1. Przy małych dzieciach

Jeśli chcesz poczekać z informowaniem o ciąży dalszych znajomych, nie mów o niej swojemu dziecku. Dzieci, szczególnie te małe, bardzo szybko zdradzają tajemnice. Nie zdziw się,jak to twój maluch będzie pierwszym, który uświadomi innych o twoim stanie. Bez skrępowania może zrobić to naprawdę w najmniej odpowiednim momencie.

  1. Przy osobach, które możesz zranić

Jeśli chcesz podzielić się radosna nowiną z otoczeniem, upewnij się, że w pobliżu nie ma osób, które tym wyznaniem możesz zranić np. koleżankę, która poroniła lub nie może posiadać dzieci. Pamiętaj, że wiadomość o twoim szczęściu może kogoś unieszczęśliwiać.

  1. Gdy nie jesteś pewna

Nie mów nikomu o ciąży, jeśli nie jesteś jej pewna, gdy tylko ją podejrzewasz a lekarz jeszcze tego nie potwierdził. Wstrzymaj się również wtedy, gdy ciąża jest zagrożona i nie ma pewności, że utrzyma się przez pierwszy trymestr. Nie ma nic gorszego niż zaraz po radosnej nowinie, informować wszystkich o stracie.

Zobacz jeszcze:

jak powiedzieć rodzicom o ciąży

Jak powiedziałaś partnerowi o ciąży?

Najbardziej kreatywne sesje ciążowe

autor: Iguana
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Nowy sezon Strażaka Sama z polskim akcentem! Do gry wchodzi Polka – pilotka Krystyna!

Kochacie Strażaka Sama? Pokochacie go jeszcze bardziej! Nowa postać pilotki Krystyny Kaminski, kierującej samolotem ratowniczym, wnosi jeszcze więcej radości i edukacji dla dzieci. Nowy, 14. sezon Strażaka Sama możecie oglądać od soboty (10 grudnia) na kanale MiniMini+.

Dermokosmetyki – kosmetyki do zadań specjalnych

Dermokosmetyki - termin powszechnie znany i często stosowany, ale czym są tak naprawdę dermokosmetyki? Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Najlepsze szkoły rodzenia online

Uczestnictwo w szkole rodzenia bez wychodzenia z domu? Od jakiegoś czasu jest to możliwe. Szkoły rodzenia online są z roku na rok coraz bardziej popularne i świetnie wpisują się w dzisiejsze potrzeby przyszłych rodziców.

Pęknięcie krocza – wszystko co powinnaś o tym wiedzieć

Pęknięcie krocza to częsty uraz w porodzie naturalnym. Choć zdarza się u wielu rodzących i pociąga za sobą wiele powikłań, czasem nie da się mu zapobiec. Co powinnaś wiedzieć na temat pęknięcia krocza?

Jak zmienić mleko modyfikowane – instrukcja

Kiedy, jak i dlaczego zmieniamy mleko w diecie dziecka? Powodów może być mnóstwo, a nagła zmiana pokarmu może okazać się trudna zarówno dla rodzica, jak i dla maluszka. Eksperci programu edukacyjnego Nestlé Baby&Me zebrali garść cennych informacji na temat tego jak bezpiecznie i łagodnie wprowadzić do diety maleństwa nowe mleko modyfikowane.