-Reklama-

7 zalet wczesnego macierzyństwa

-Reklama-

Bycie młodym rodzicem w dzisiejszych czasach należy do rzadkości. Z roku na rok średni wiek kobiety, która decyduje się na macierzyństwo, jest coraz wyższy. Tymczasem wczesne rodzicielstwo ma wiele zalet.

Jeśli miałabym podjąć tę decyzję jeszcze raz, z pewnością znowu zdecydowałabym się zostać młodą mamą. Urodzenie dziecka przed 25. rokiem życia, z perspektywy czasu, okazało się najlepszym życiowym wyborem i dziś widzę już tylko same plusy.

Jakie zalety ma wczesne macierzyństwo?

1. Jesteś w lepszej formie

-Reklama-

Nieprzespane noce znałam już wcześniej. Zanim zaszłam w ciążę, często zarywałam noc – to na wypad do znajomych, to na imprezowanie. Regenerowałam się szybko, bo czasem prosto z imprezy szłam do pracy, gdzie musiałam wykazać maksimum najlepszej formy. Nieprzespane noce z powodu opieki nad noworodkiem nie były więc dla mnie jakimś dramatem. Czasem wystarczyła godzinna drzemka w ciągu dnia, by nadrobić braki snu. Dziś – 10 lat później – snu potrzebuję o wiele więcej, częściej bywam zmęczona i dziękuję losowi, że nikt w nocy mnie nie budzi.

2. Mniejsze ryzyko powikłań

Atut oczywisty. Mniej problemów ze zdrowiem to nie tylko lepsze samopoczucie podczas ciąży i tuż po porodzie, ale też mniej dolegliwości i powikłań. Do ostatniego dnia ciąży byłam w pełni sił i w super formie, a po porodzie szybko wróciłam do dawnej wagi. Dziś, z moimi problemami z kręgosłupem nie wiem, czy dałabym radę normalnie funkcjonować podczas ciąży.

3. Młodzi dziadkowie

Im wcześniej zostaniemy rodzicami, tym wcześniej naszych własnych rodziców zrobimy dziadkami. Dzięki temu, dziadkowie też pozostaną młodzi i będą mieć mnóstwo energii, co ma ogromne znaczenie przy późniejszej opiece nad naszym dzieckiem. No i dłużej będą się cieszyć wnukami a być może doczekają również prawnuków.

4. Wiele komplementów

Bycie młodą mamą sprawia, że jesteśmy zjawiskiem dość rzadkim w dzisiejszym społeczeństwie. Osobiście czuję się super, idąc na zebrania do klasy swojego dziecka i wyróżniając się młodym wiekiem. Nie mam siwych włosów i zmarszczek, mogę ciągle chodzić w młodzieżowych ciuchach i cieszyć się kolorowym zegarkiem. Stać mnie na szaleństwa z własną córką – mogę jechać z nią na koncert jej ulubionego zespołu i bawić się jak nastolatka albo wybrać się na rolki. Nikt mi nie powie, że nie wypada. Często słyszę, że wyglądamy jak siostry, co dla mnie kobiety – po trzydziestce – jest najlepszym poprawiaczem humoru.

5. Młoda babcia

Kalkulując, wyliczam sobie optymistyczne prognozy. Że zostanę babcią w okolicach pięćdziesiątki, będę więc mogła być bardzo aktywną babcią, która będzie mieć dużo energii i pasji. Zabiorę wnuki na wakacje i pokażę fajne miejsca. Będę mieć siłę, by za nimi biegać i zdrowie, by spotkania z wnukami mnie nie wyczerpywały.

6. Lepsze rozumienie dzisiejszych problemów

Będąc młodą mamą, wciąż czuję potrzebę orientowania się w dzisiejszych trendach. Staram się podążać za modą, znam najpopularniejszych blogerów i celebrytów, bywam w modnych knajpkach, korzystam ze wszystkich mediów społecznościowych i orientuję się w zainteresowaniach dzisiejszej młodzieży. Dzięki temu wiem, że zrozumiem swoje dziecko i w porę zauważę jego problemy, gdy tylko pojawią się na horyzoncie. Będę mamą bardziej czujną, bo rozumiejącą zagrożenia dzisiejszego świata. Postaram się być najlepszą przyjaciółką swojej pociechy i nadawać na tych samych falach.

7. Szybkie odzyskanie „wolności”.

Cieszy mnie również to, że gdy osiągnę wiek czterdziestu paru lat, moje dziecko będzie dorosłe i nie będzie wymagać ciągłej opieki. Gdy moi znajomi będą prowadzać swoje dzieci do szkoły i do przedszkola, ja będę cieszyć się „wolnością”. Będę mogła wrócić do swoich czasochłonnych pasji i na nowo odkryć urok samotnych chwil spędzonych z mężem, a przy tym – wciąż będę w życiowej formie. Cudowna perspektywa!

autor: Ania
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Gry dla dzieci kreatywnych – bawią i rozwijają umiejętności!

W dobie elektroniki i wszelkich innych rozrywek tego typu, dobre gry planszowe są na wagę złota! Wybrałyśmy dla was kilka propozycji, które...

Mega rabaty na wyprawkę dla dziecka!

Wszyscy wiemy, że wyprawka dla dziecka to jest mega wydatek! Dlatego warto korzystać z takich okazji jak ta i kupić akcesoria i ubranka w naprawdę korzystnych cenach!

Nasze odkrycie miesiąca: Klub Szczęśliwej Mamy – dlaczego warto dołączyć do tej społeczności?

W sieci niewiele jest miejsc, w których przyszła mama może otrzymać pełne wsparcie bezpośrednio od ekspertów, ale też od innych mam. My...

Podobne artykuły

Komentarze

2 KOMENTARZE

Jesteśmy też tutaj

191,405FaniLubię
9,148ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Kolorowanki dla dwulatka

Dwa lata to czas dynamicznego rozwoju dziecka, dlatego warto wspierać go rozmaitymi aktywnościami pobudzającymi jego mózg. Warto sięgnąć między innymi po obrazki do kolorowania. W tym artykule znajdziesz gotowe do wydruku kolorowanki dla dwulatka. Wspieraj swoje dziecko w rozwoju.

Najpiękniejsze cytaty o przyjaźni

Przyjaźń to jeden z najcenniejszych darów od losu. Na jej cześć powstało wiele utworów, na jej temat napisano wiele pięknych słów. Oto...

Gry dla dzieci kreatywnych – bawią i rozwijają umiejętności!

W dobie elektroniki i wszelkich innych rozrywek tego typu, dobre gry planszowe są na wagę złota! Wybrałyśmy dla was kilka propozycji, które...

Majtki okresowe. Czy to naprawdę działa?

Podpaski i tampony już dawno przestały być jedynym środkiem zabezpieczającym w czasie menstruacji. Kobiety coraz częściej stawiają na rozwiązania ekologiczne i zdrowsze....

Jak opiekować się noworodkiem? Radzi położna środowiskowa

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem....