-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

7 sposobów jak zrobić warkoczyki na lato

Lato sprzyja wymyślnym fryzurom i uczesaniom. Szałem co roku bywają warkoczyki, dlatego wiele mam plecie je swoim córkom. Zwykłe warkocze to nie jedyna możliwość. Na głowie swoich dziewczynek możecie wyczarować warkocze na wiele sposobów w tym warkocze bokserskie czy kolorowe warkoczyki z syntetycznych włosów. To nie jest trudne! Zobacz, jak zrobić warkoczyki na lato.

-Reklama-

Wakacyjne kurorty obfitują w miejsca, gdzie za pieniądze możemy zafundować naszym córkom urocze warkoczyki na głowie. Tak naprawdę jednak nie musimy za nie płacić, bo ich wykonanie nie jest trudne. Wystarczy poznać pewne tajniki plecenia. Jeśli potrafisz zapleść zwykły warkocz, dasz sobie radę i z tym wyzwaniem. Zobacz, jak zrobić warkocze bokserskie, kolorowe czy warkoczyki rasta. Te filmiki krok po kroku pomogą ci zrealizować marzenie córki o niezwykłej, wakacyjnej fryzurze.

7 sposobów jak zrobić warkoczyki na lato

#1 Warkoczyki z włosami syntetycznymi

Zacznijmy od najprostszych warkoczyków. Do ich zrobienia potrzebujesz jedynie pasemek włosów syntetycznych w dowolnym kolorze. Można je kupić za niewielkie pieniądze przez Internet. Sposób plecenia jest identyczny jak zwykłych warkoczyków, z tym, że zaczynamy od połączenia włosów syntetycznych ze zwykłymi (syntetyczne włosy stanowią 2 pasma, a prawdziwe włosy 1 pasmo), a kończymy warkoczyk poniżej linii włosów, topiąc syntetyczną końcówkę zapalniczką lub zaplatamy do samego końca włosów syntetycznych i pozostawiamy bez wiązania czy topienia.

#2 Warkoczyki afro

Robimy je identycznie jak pojedyncze warkoczyki, ale w ilości hurtowej, więc na całej głowie. Musimy tu pamiętać o tym, by podzielić włosy na równe pasemka. Całość może potrwać nawet 5 godzin, więc należy uzbroić się w cierpliwość lub poprosić drugą osobę do pomocy.

#3 Klasyczny warkocz dobierany (warkocz francuski)

Jest to nieco trudniejsza wersja warkocza, ale nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności. Warkocz dobierany robimy przez dokładanie pasemek do zwykłego warkocza – symetrycznie z jednej i z drugiej strony.

#4 Warkocz dobierany odwrotny (warkocze bokserskie, warkocz holenderski)

To bardzo podobny warkocz do klasycznego francuskiego, ale z tą różnicą, że splot jest wypukły. Jak to osiągnąć? Wystarczy dobierać włosy odwrotnie – nie z boku na wierzch warkocza, ale pod spód. Dwa tego typu warkocze na głowie określane są jako warkocze bokserskie – często tego typu fryzurę noszą bokserki.

#5 Warkocze bokserskie z włosami syntetycznymi

Wymagają one nieco więcej precyzji niż zwykłe warkocze francuskie odwrócone, ale wszystko opiera się na tej samej technice plecenia. Jedna różnica jest taka, że etapami wplatamy do warkocza pasma włosów syntetycznych.

#6 Warkocz kłos

Dość prosty warkocz, a jakże spektakularny! Technika plecenia jest banalna, wystarczy poznać zasadę dobierania pasm włosów i przekładania ich na drugą stronę.

#7 Warkoczyki CORNROWS

Jest to fryzura polegając na robieniu warkoczyków holenderskich na całej głowie wzdłuż linii. Tu bardzo ważna jest symetria, musimy mieć odpowiednio podzielone pasma. Fryzura najlepiej sprawdza się u osób z gęstymi włosami, przy włosach cienkich efekt nie będzie spektakularny.

Zobacz jeszcze:

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca!

Mamy wiedzą co dobre dla ich dzieci, dlatego rozpoczynamy głosowanie na produkt miesiąca. Weź udział w plebiscycie i wybierz produkt, który cenisz w macierzyństwie.

Nowe „Czyściochowe zabawy” już w Rossmannie – w sam raz na zimowe ferie!

,,Czyściochowe zabawy! Cz. 5 Czysty nos”– to tytuł kolejnych pełnych łamigłówek i kolorowanek książeczek z bohaterami Czyściochowa. Są one prezentem dla uczestników Rossnę!, którzy między 14 stycznia, a 15 lutego kupią produkt do dziecięcej higieny lub pielęgnacji i zeskanują kartę programu.

„Nastolatki na krawędzi” – poradnik o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości

Czy każde samookaleczanie prowadzi do samobójstwa? Jak nastolatki korzystają z technologii i co z tego wynika? Czy zaburzenia psychiczne mogą być ucieczką przed rzeczywistością? Jak zareagować, kiedy córka prosi, aby zwracać się do niej „on”? Kiedy udać się z nastolatką do specjalisty i czego się spodziewać po takiej wizycie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poradniku o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości. „Nastolatki na krawędzi. Czego nie wiecie o problemach swoich córek” Krystyny Romanowskiej, dr Agnieszki Dąbrowskiej i dr Marty Niedźwiedzkiej w księgarniach już od 25 stycznia!

Krótkowzroczność u dziecka: korygować czy kontrolować?

Krótkowzroczność powoduje niezdolność do wyraźnego widzenia odległych obrazów i obiektów, takich jak np. tablica w klasie. Wada ta dotyka coraz większy odsetek dzieci i młodzieży, a niewykryta i niekontrolowana, może szybko i znacznie się pogłębiać. Dlatego w przypadku zaobserwowania pierwszych objawów krótkowzroczności u swojego dziecka ważna jest natychmiastowa reakcja: korekcja oraz kontrola progresji wady. Co znaczą oba pojęcia i czym się różnią?