-Reklama-

6 rzeczy, które powinna zrobić KAŻDA mama w nowym roku

Kolejny rok za nami. Rok trudny i pełen wyrzeczeń. Odkąd jesteś mamą, większość twojej uwagi skupiona jest na dziecku. A co z twoimi potrzebami? Znasz takie powiedzenie: "Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dzieci?". Jeśli nie dla samej siebie, zrób to dla swoich dzieci, by mogły czerpać od ciebie radość, nie przygnębienie. Ty też kiedyś byłaś dzieckiem. Pamiętasz jeszcze?

-Reklama-

Kolejny rok za nami. Rok trudny i pełen wyrzeczeń. Odkąd jesteś mamą, większość twojej uwagi skupiona jest na dziecku. A co z twoimi potrzebami? Znasz takie powiedzenie: „Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dzieci?”. Jeśli nie dla samej siebie, zrób to dla swoich dzieci, by mogły czerpać od ciebie radość, nie przygnębienie. Ty też kiedyś byłaś dzieckiem. Pamiętasz jeszcze?

Znalezienie czasu dla samej siebie, przy małym dziecku to nie lada wyzwanie. I nie będziemy tu prawić banałów o tym, żeby pójść do SPA i zostawić dziecko pod opieką partnera, przyjaciółki czy teściowej, bo zwyczajnie nie każda z nas ma taką możliwość – nie wszystkie lubimy też SPA.

Zachęcamy do zrobienia rzeczy, które dadzą nam odrobinę przyjemności na co dzień. Sprawią, że znów poczujemy się kobietą, człowiekiem, odrębną jednostką… Nie muszą być to spektakularne wyczyny, a zwyczajnie – rzeczy, których od dawna nie robiłaś i za czym tęsknisz np. wyjście samej do sklepu.

Oto lista rzeczy, które dobrze jest wpleść do swojego dziennego, a jak nie da rady – tygodniowego kalendarza:

  1. Przeczytać zaległą książkę – czytanie zawsze stanowi najlepszą odskocznię od rzeczywistości. Nawet parę stron dziennie da nam satysfakcję i poczucie, że robimy coś dla siebie, mamy swoje sprawy. Warunek jest jeden: książka musi być naprawdę wciągająca.
  2. Raz w tygodniu zaplanować samotne wyjście – nie musi być to zaraz wyjście do teatru, ale np. na zakupy w spokoju, kawa z dawno niewidzianą koleżanką czy wyjście do kościoła, by w spokoju zebrać myśli.
  3. Kupić sobie ciuch, o którym zawsze marzyłaś – jak nie teraz, to kiedy? Przeanalizuj swoją garderobę. Może marzy ci się jakiś fantazyjny krój sukienki? Buty, które za każdym razem, kiedy je widzisz wzbudzają twoją zazdrość? Idąc na zakupy, nie wybieraj tylko rzeczy dla dziecka, raz na jakiś czas, kup coś dla siebie!
  4. Zasięgnąć porady stylisty/doradcy wizerunku – ciąża i początki macierzyństwa to czas, kiedy nie czujemy się do końca dobrze same ze sobą. A myślałaś może kiedyś o tym w ten sposób, że to najlepszy moment, by zmienić coś w swoim wizerunku? Może zmienić kolor włosów? Zacząć się inaczej ubierać? Spróbuj! Zmiany na lepsze nie tylko poprawiają wizerunek, ale też samopoczucie!
  5. Obejrzeć film, który zawsze wywołuje u ciebie emocje – i to nie kiedy dzieci pójdą spać, a ty ogarniesz dom po całym dniu, bo wtedy na pewno uśniesz i słusznie – powinnaś dbać o swój wypoczynek.  Znajdź chwilę w ciągu dnia np. kiedy dziecko śpi. Takie doświadczenie zastępcze jest bardzo potrzebne dla oczyszczenie swoich emocji, doznania innych wrażeń niż gotowanie, sprzątanie czy nawet zabawa z małym dzieckiem. Możesz też zaplanować sobie śledzenie losów bohaterów jakiegoś serialu. Wtedy o stałej porze np. raz w tygodniu będziesz miała swoją odskocznię.
  6. Znaleźć pół godziny dla siebie – i to dosłownie, z zegarkiem w ręku. Ustaw sobie budzik i postaraj się w tym czasie zajmować tylko sobą – nie zerkaj na zegarek, nie myśl o tym co jeszcze musisz dziś zrobić. Po prostu bądź sama z sobą – możesz wtedy czytać, nakładać maseczkę, a jeśli chcesz – poprzeglądać social media! Może znajdziesz tam jakieś inspirujące treści? Warunek jest jeden – te pół godziny musi być tylko dla ciebie.

Im dziecko będzie starsze, tym więcej takich chwil dla siebie uda ci się wyłapywać. Zadbaj też o siebie, mamo! Twoje dobre samopoczucie to najcenniejsza rzecz jaką dajesz dziecku!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również