-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

3 sprzęty, które powinny pojawić się w twoim domu, jeśli masz dziecko

Kiedy w naszym życiu ma pojawić się dziecko, staramy się być do tego bardzo dobrze przygotowani. Śledzimy listy wyprawkowe, kupujemy różnego rodzaju sprzęty, akcesoria dla niemowląt i dzieci. Dziś przedstawimy wam sprzęty, których nie znajdziecie na listach rzeczy potrzebnych dziecku (w wyprawce), a mogą okazać się bardzo przydatne.

-Reklama-

Naszą listę – szczególnie przed sezonem jesienno-zimowym, otwiera nawilżacz powietrza i szczególnie przez nas polecany nawilżacz parowy. Zanim przejdziemy do jego funkcji, warto uzmysłowić sobie po co tak naprawdę jest nam potrzebny nawilżacz i w jakich przypadkach się on sprawdza.

Nawilżacz powietrza – po co i komu jest potrzebny?

Główną i niezaprzeczalną funkcją nawilżacza jest podnoszenie wilgotności powietrza i kontrolowanie jej poziomu. Mówi się, że optymalny poziom nawilżenia w pokoju, w którym przebywamy i śpimy to 40-60%.

Ale skąd mamy wiedzieć, czy u nas w domu jest odpowiedni poziom nawilżenia? Bardzo prostym sposobem na to jest sprawdzenie kondycji kwiatów domowych – to one zwykle są odzwierciedleniem poziomu nawilżenia w domu. Jeśli ich kondycja nie jest najlepsza, a wykluczymy wszystkie inne choroby, warto pomyśleć o nawilżaczu.

W jakich przypadkach najlepiej sprawdzi się nawilżacz?

Jeśli któryś z domowników od dłuższego czasu ma chrypkę, kaszel niewiadomego pochodzenia, doświadcza zbyt wielu infekcji w których odstępach czasu, może to oznaczać, że podrażnia go zbyt suche powietrze. Nawilżacz będzie także przydatny w przypadku nawracających dolegliwości skórnych czy alergii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nawilżacza?

Pierwszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest wydajność, czyli na jak duży obszar przeznaczony jest nawilżacz. W przypadku małych dzieci, niezwykle ważne będzie także głośność pracy czy dodatkowe funkcje. Fajnie, kiedy nawilżacz ma możliwość regulacji poziomu oświetlenia (często jest używamy wieczorami i w nocy więc ta funkcja bywa niezwykle przydatna). Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę jest jonizacja ale też aromaterapia.

Nawilżone powietrze powinno być też czyste!

Kolejnym sprzętem, który chcieliśmy zaproponować jest oczyszczacz powietrza. To sprzęt szczególnie ważny, kiedy mieszkamy na terenach o dużym zanieczyszczeniu, gdzie często występuje smog. Jest to także niezbędny sprzęt w domach alergików, szczególnie w okresie pylenia roślin.

Zanim jednak wybierzemy oczyszczacz, trzeba się bardzo dużo dowiedzieć o tym sprzęcie. Najlepiej skorzystać z wiedzy doświadczonych osób, ponieważ oczyszczasz trzeba bardzo dobrze dopasowań do swoich potrzeb – zarówno pod względem wielkości pomieszczenia, rodzajów filtrów etc.

W przypadku oczyszczacza, na pewno warto postawić na dobry sprzęt np. oczyszczacz powietrza Sharp.

Plama za plamą, czyli po co nam odkurzacz piorący

I tu przechodzimy do finału, jeśli chodzi o niezbędne, a nieoczywiste sprzęty do domu. Nie ma co ukrywać, że sprzątania w domu, w którym mieszkają dzieci jest zdecydowanie więcej niż normalnie, kiedy ich nie ma. Jest to jednak szczególny rodzaj sprzątania i tu zwykły odkurzacz nie zawsze da radę.

To dlatego też radzimy, by zaopatrzyć się w sprzęt, który nie tylko odkurza ale także jest w stanie usunąć plamę i większe zabrudzenia, kiedy jest taka potrzeba.

Na co zwracać uwagę wybierając odkurzacz piorący?

Na pewno na pierwszym miejscu trzeba zwrócić uwagę na parametry techniczne – w sieci czy w sklepie z takim sprzętem na pewno znajdziecie dokładne wyjaśnienie co i jak. My natomiast, chcielibyśmy zwrócić uwagę na aspekt mniej techniczny, a bardziej funkcjonalny – tak, żeby każdy rodzic mógł wybrać sobie sprzęt spełniający jego oczekiwania i ułatwiający codzienne sprzątanie.

Pierwszą ważną rzeczą na pewno jest waga takiego sprzętu. Bardzo często rodzice są już tak zmęczeni noszeniem dziecka, że dodatkowe ciężary na prawdę są zbędne. Zwróćcie więc uwagę na wagę sprzętu i jego zwinność. Lekkość i płynność przemieszczania się odkurzacza jest równie ważna co jego waga.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest prostota obsługi. Odkurzacze piorące charakteryzują się tym, że aby zmienić jego funkcję, trzeba zmienić także ustawienia czy elementy wyposażenia. Bardzo często np. w miejsce zbiornika na nieczystości suche, trzeba włożyć pojemnik z wodą i detergentami. W ten sposób zmieniamy funkcję z odkurzania na pranie.

Prostota w obsłudze w przypadku odkurzacza piorącego jest tak samo ważna jak jego parametry technologiczne.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Te triki pozwolą ci utrzymać porządek w domu bez zbędnego wysiłku!

Utrzymanie porządku w domu może być czasochłonne i często wymaga dużego wysiłku. Jednak istnieje wiele trików i strategii, które mogą pomóc i...