-Reklama-

12 ciekawostek o dzieciach urodzonych w marcu

Twoje dziecku urodziło lub urodzi się w marcu? Sprawdź, jakimi wyjątkowymi cechami może być obdarzone! Oto ciekawostki o marcowych dzieciach.

-Reklama-

Marzec to bardzo fajny miesiąc na rodzenie. To przełom zimy i wiosny, a więc nadejście coraz cieplejszych dni, które z pewnością umilają pierwsze spacery. Marcowe dzieci jeszcze latem przesiadają się do spacerówki, z której mogą podziwiać kolorowy świat na siedząco, co z pewnością jest bardziej atrakcyjne niż leżenie w grubym kombinezonie i w śpiworze.

Czym charakteryzują się marcowe dzieci? Zobaczcie te ciekawostki.

#1 Marcowe dzieci zostają szefami

Istnieją badania, z których wynika, że większy odsetek prezesów rodzi się w marcu. To podobno najczęstszy miesiąc urodzenia osób na stanowiskach kierowniczych. W USA przebadano pod tym kątem kilkuset dyrektorów generalnych z różnych firm i większość z nich urodziła się właśnie w tym miesiącu.

#2 Marcowe dzieci rzadziej mają problemy ze wzrokiem

Osoby urodzone w marcu rzadziej chorują na krótkowzroczność. Przeprowadzono badanie na 300 tysiącach kandydatów do wojska, które wykazało, że osoby urodzone zimą i wiosną miały najniższy wskaźnik krótkowzroczności.

#3 Marcowe dzieci z optymizmem patrzą na świat

W 2014 roku przeprowadzono badanie, które wykazało, że dzieci urodzone w marcu częściej są optymistami. To się nie tyczy tylko dzieci, bo badanie nad dorosłymi potwierdziło, że urodzeni w marcu mają bardziej pozytywne nastawienie do życia od innych ludzi. Zresztą, co tu się dziwić. Jak ktoś się rodzi i poznaje świat wiosną, to trudno o pesymizm.

#4 Marcowe dzieci mają mniejsze szanse na zachorowanie na astmę

Zapewne jest to związane z porą roku, w której się rodzą. W marcu mamy do czynienia z pierwszymi obfitymi pyleniami roślin czy namnażaniem roztoczy. Kontakt z alergenami od pierwszych dni narodzin wzmacnia odpowiedź autoimmunologiczną u dzieci i dlatego są one potem bardziej odporne na zachorowanie m.in. na astmę.

#5 Marcowe dzieci są nocnymi markami

Istnieje teoria, że dzieci urodzone wiosną zwykle wolą chodzić spać później. Być może jest to związane z tym, że gdy się rodzą, dni są coraz dłuższe, a więc obowiązuje ich nieco inny rytm dnia niż dzieci urodzone zimą czy późną jesienią. Ten nawyk zostaje im potem na przyszłość, więc jako dorośli też raczej zaliczają się do nocnych marków.

#6 Marcowe dzieci to zodiakalne ryby i barany

Marzec to miesiąc, w którym rodzą się dwa znaki zodiaku – ryby i baran. Oba znaki charakteryzuje determinacja i pasja. Ryby to znak optymistów, a więc mamy potwierdzenie wcześniejszej teorii. Barany słyną ze swojej namiętności i pasji, bywają bardzo temperamentne i kłótliwe, i jak na to zwierzę przystało – również uparte. To oznacza jedno – wychowanie małego barana to duże wyzwanie rodzicielskie.

#7 Marcowe dzieci to miłośnicy zwierząt

Istnieje teoria, że dzieci urodzone w marcu w szczególności tworzą dobre relacje ze zwierzętami. Bardzo kochają swoje pupile i nie pozostają obojętne na krzywdę braci mniejszych. Jeśli jeszcze nie masz zwierzaka w domu, pomyśl o tym, ile radości mógłby wnieść w życie twojego dziecka.

#8 Marcowe dzieci mają dużą wyobraźnię

Trudno odmówić im kreatywności, w każdej dziedzinie życia. Jako dzieci kochają same wymyślać zabawy. Zabawy scenariuszowe to ich ulubione zajęcie. Ta kreatywność przyda się im również w dorosłym życiu, gdy będą budować swoją karierę. Może stąd bierze się ich potencjał kierowniczy?

Kreatywność – szczególnie u dzieci spod znaku ryb objawia się zamiłowaniem do sztuki. To mali artyści o wielkiej pasji!

#9 Marcowe dzieci kochają wodę

Dzieci urodzone w marcu częściej kochają wodę. Na pewno tyczy się to dzieci spod wodnego znaku zodiaku. Warto zatem od małego dbać o kontakt pociechy z wodą.

#10 Marcowe dzieci symbolizuje żonkil

Żonkil to marcowy kwiat. Jako jeden z pierwszych rozkwita na wiosnę, dlatego idealnie nadaje się na symbol dziecka, które rodzi się w marcu.

#11 Marcowe dzieci symbolizują dwa kamienie – akwamaryn i kwarc krwawnik.

Ten pierwszy wygląda jak drogocenny klejnot w kolorze oceanu i jest symbolem uzdrawiania. Krwawnik zwany również świętym kryształem także moc mistyczną.

#12 Marcowe dzieci to wielu sławnych dorosłych

Wśród osób znanych, które urodziły się w marcu znajdziemy takie osobowości jak: Justin Bieber, Elton John, Mariah Carey, Juliet Binoche, Przemysław Saleta, Jon Bon Jovi, Lady Gaga, Quentin Tarantino, Bogusław Wołoszański, Marek Niedźwiecki, Jerzy Kukuczka, Fryderyk Chopin, Kazimierz Górski, Natalia Kukulska, Zbigniew Boniek, Antonio Vivaldi, Ryszard Kapuściński, Michał Anioł, Gabriel Garcia Marquez, Agnieszka Radwańska, Jurij Gagarin, Chuck Norris, Sharon Stone, Janina Ochojska, Albert Einstein, Ronaldinho, Akira Kurosawa, Tommy Hilfiger, Vincent Van Gogh.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również