-Reklama-

10 bajek, które musisz obejrzeć z dzieckiem!

Dla chłopców i dla dziewczynek. Dla dzieci i dla dorosłych. Bez ograniczeń wiekowych i bez względu na zainteresowania. Oto top najlepszych bajek dla całej rodziny. Obowiązkowo do wspólnego obejrzenia!

-Reklama-

Kraina Lodu

Przepiękna bajka Disneya o prawdziwym obliczu miłości, nie tylko tej siostrzanej. Bohaterkami są dwie księżniczki Anna i Elsa. Starsza siostra Elsa posiada dar zamrażania, który z czasem staje się dla niej klątwą. Anna, ryzykując własnym życiem, chce pomóc siostrze i królestwu, które zostało przez nią skute lodem. Bajka zachwyca nie tylko wspaniałą grafiką, ale pięknymi piosenkami, które łatwo wpadają w ucho.

Odlot

Niezwykła historia przyjaźni starszego człowieka z chłopcem. Pokazuje, że w przyjaźni nie ma granic wiekowych a współpracując ze sobą, można spełnić najskrytsze marzenia. Bohaterami są 70-letni Carl, który po śmierci żony postanawia spełnić ich wspólne marzenie oraz 8-letni skaut, który staje się przypadkowym towarzyszem tej drogi ku marzeniom. Cudowna grafika i dużo humoru czynią tę bajkę hitem również wśród dorosłych widzów.

Lego Przygoda

To film o uniwersalnych przesłaniach, ale odkrywający przed każdym wielką prawdę o człowieku. Że nie ważne jacy jesteśmy – jesteśmy wyjątkowi i zawsze mamy jakiś ukryty talent. Bohaterem bajki jest Emet – zwykły ludzik Lego, który został błędnie zidentyfikowany jako najbardziej niezwykła postać wśród ludzików, która może zbawić świat z klocków. Emet jest zmuszony odnaleźć się w narzuconej roli i stawić czoła złemu tyranowi.

Zaplątani

Bajka niby o księżniczce, ale chłopcom też z pewnością przypadnie do gustu, bo to księżniczka nietypowa – zbuntowana, roztrzepana, wdająca się bójki z opryszkami. Historia opowiada o losach porwanej księżniczki o magicznych włosach, którą w wieży uwięziła zła czarownica. W ucieczce z wieży i poszukiwaniach prawdy o sobie pomaga jej pewien łotrzyk. Zabawne scenki, dynamiczna akcja i mnóstwo fantastycznych piosenek czyni tę bajkę taką, którą można oglądać bez końca.

Król Lew

Wzruszająca i piękna historia małego lwiątka Simby, który po tragicznej śmierci swojego ojca – przywódcy stada, musi szybko dorosnąć i poznać prawdę o życiu zanim stanie się królem Lwiego Królestwa. Mało kto wie, że scenariusz bajki opiera się na kanwie „Hamleta” – dramatu W. Szekspira. Historia Simby jest uniwersalną nauką dla każdego. Pokazuje, że od przeszłości nie da się uciec, a jedyne co można zrobić – to stawić jej czoła, ucząc się na własnych doświadczeniach. Na uwagę zasługuje w bajce piękna muzyka uhonorowana Oscarami.

Madagaskar

Zabawna opowieść o zwierzęcych przyjaciołach, które w trakcie transportu z zoo, przez przypadek trafiają na pewną wyspę. Zwierzęta, które od urodzenia były przyzwyczajone do życia w niewoli i uzależnione od człowieka, nagle muszą poradzić sobie z życiem na wolności, odzyskując swoje naturalne instynkty. Bajka to przede wszystkim źródło dobrego humoru i mnóstwo zabawy. Jej komediowy potencjał doceniają i dzieci i dorośli. Jednocześnie to mądra opowieść o prawdziwej przyjaźni, która bywa czasem wystawiona na dużą próbę.

Piękna i bestia

Kolejna niezwykła bajka Disneya dla każdego. Przekazuje niezwykłą prawdę o życiu: że piękno bywa ukryte i trudno je czasem dostrzec. Że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie i że każdy zasługuje na danie mu szansy. Bajka opowiada o pięknej dziewczynie, która chcąc ratować swego ojca z rąk Bestii, godzi się zamieszkać w jej zamku. Tam poznaje prawdziwe oblicze bestii, które wcale nie jest tak okrutne, jak myślała.

Sekrety morza

Choć bajka nie olśniewa tak zaawansowaną grafiką, do jakiej przyzwyczaiły nas dzisiejsze bajki, sama historia z pewnością nadrabia ten brak. To jedna z najpiękniejszych opowieści o sile więzi rodzinnych. Główną bohaterką jest 6-letnia Szirsza, która wraz ze swoim bratem wyrusza w niezwykłą wędrówkę, w poszukiwaniu prawdy o swojej rodzinie.

Toy Story

Bajka, która z pewnością spodoba się każdemu dziecku. To historia, w której ożywają wszystkie ulubione zabawki pewnego chłopca. Pewnego dnia muszą one walczyć o swoje pozycje z nową zabawką, która pojawia się w pokoju dziecka. Toy Story to przyjemna kreskówka – dużo w niej akcji, zabawnych sytuacji, fabuła jest prosta i opiera się na prostej prawdzie – nowe zabawki wypierają zwykle te starsze. Pokazanie jednak zabawek jako istot myślących i czujących pozwala nadać historii uniwersalne przesłanie – że prawdziwa przyjaźń trwa zawsze.

Dzwonnik z Notre Dame

Historia wzruszająca przede wszystkim dorosłych, choć i dzieci są w stanie zrozumieć na czym polega jej piękno. Bajka opowiada o dzwonniku Quasimodo, który zostaje ukryty przed światem na szczycie katedry ze względu na swój odrażający wygląd. Quasimodo żądny zbliżenia się do ludzi, wymyka się z katedry i poznaje piękną cygankę, która całkowicie zmieni jego życie. Bajka opowiada o wyborach – pomiędzy głosem rozsądku a potrzebą serca, honorem a bezpieczeństwem. Pozwala też spojrzeć przychylniej na ludzi kalekich, pokrzywdzonych i zrozumieć ich trudny los. Piękna nauka dla każdego.

autor: Iguana
foto: Disney Pixar
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również