-Reklama-

Zalety obrotowych fotelików samochodowych

Obrotowy fotelik samochodowy to produkt wysokiej jakości, w którego skład wchodzi baza z tworzywa sztucznego z wygodną tapicerką. Sprzęt tego typu wyróżnia się dużym zakresem regulacji, co ułatwia dopasowanie do potrzeb dziecka. Dlaczego obrotowe foteliki samochodowe są tak chętnie kupowane przez młodych rodziców?

-Reklama-

Obrotowe foteliki samochodowe – wygoda rodzica i malucha

Fotelik samochodowy obrotowy jest jednym z najpopularniejszych modeli sprzętu – umożliwia najmłodszym jazdę zarówno tyłem, jak i przodem. Opcja ta przydaje się zwłaszcza w przypadku dzieci większych, które mają problem z chorobą lokomocyjną.

Zazwyczaj foteliki obrotowe to sprzęt przeznaczony dla pociech nieco starszych, tzn. od szóstego miesiąca życia, są jednak modele przeznaczone również dla noworodków. W takim przypadku nie ma konieczności dokupowania dodatkowego fotela, w związku z czym – będzie można używać go nieco dłużej.

Okres użytkowania

Wśród wielu zalet foteli wysokiej jakości wymienić należy długi okres użytkowania. Najlepsze modele posłużyć mogą bowiem długi czas. Warto zainwestować w taki, który posiada regulację oparcia wraz z zagłówkiem – wówczas będzie można doskonale dopasować go do wzrostu dziecka. Dobrze, jeśli w zestawie znajduje się wkładka dla noworodka, co zapewni możliwość bezpiecznego przewożenia malucha od urodzenia.

Możliwość obrotu bazy

Kolejną zaletą foteli obrotowych jest – co oczywiste – obrotowa baza, która pozwala na pełną zmianę pozycji przy użyciu jednej ręki. To ogromne udogodnienie w momencie odpinania i przypinania dziecka, które zapewnia wygodę ruchu nie tylko rodzicom, ale także małym pasażerom.

Łatwa regulacja

Najlepsze foteliki samochodowe obrotowe zapewniają komfort podróży i odpowiednie ułożenie dziecka w pozycji spoczynkowej. Warto sprawdzić, czy wybrany model umożliwia pochylenie, bez względu na to, czy dziecko jest przypięte systemem pasów czy też pasami bezpieczeństwa. Obsługa jedną ręką to dodatkowy atut dla rodzica, który chce jak najszybciej dotrzeć do domu.

Szybki montaż

Zaletą dobrej jakości fotela samochodowego obrotowego jest szybki i bezproblemowy montaż, który zapewni stabilną pozycję urządzenia. Ponadto, powinien spełniać on normy bezpieczeństwa, zgodne z UN R129(i-Size). W przypadku kolizji fotelik utrzymują w pozycji punkty zakotwiczenia, a dodatkowo – rozkładają energię, która oddziałuje na dziecko.

Ochrona boczna

Obrotowe foteliki samochodowe często posiadają ochronę boczną (ASP), która stanowi dodatkowe zabezpieczenie w przypadku kolizji bocznej. ASP umożliwia rozkład energii po fotelu, niwelując siłę, działającą na malucha.

System wentylacji

Przy wyborze fotelika obrotowego warto sprawdzić, czy posiada on system wentylacji, który zapewni przepływ świeżego powietrza. To sprawia, że podróż w każdych warunkach jest wygodna i przyjemna. Za komfort jazdy odpowiedzialne są otwory w konstrukcji fotelika oraz siateczkowa tapicerka.

Obrotowy fotelik samochodowy – dlaczego warto go wybrać?

Bezpieczeństwo i wygodę podróży w fotelikach samochodowych zapewniają również inne czynniki. Wśród nich znajdują się systemy bezpieczeństwa, np. w postaci ochraniaczy pasów naramiennych i zagłówka, które uniemożliwiają skręcanie pasów przy zapinaniu oraz ześlizgiwaniu się ochraniaczy. Fotele samochodowe obrotowe z zagłówkiem ruchomym „rosną” razem z dzieckiem, zapewniając możliwość użytkowania w dużym przedziale wiekowym.

Na komfort jazdy duży wpływ ma materiał, z którego wykonany jest fotelik. Siedziska z pianki dopasowują się do ciała dziecka, a płaskie powierzchnie boczne ułatwiają usadowienie malucha w wygodnej pozycji. Udogodnieniem dla opiekunów są oznaczone prowadnice pasa, które ułatwiają montaż. Foteliki obrotowe można obsługiwać jedną ręką, co przy małym podróżniku jest szczególnie istotne. Najlepsze modele sprzętu wyposażone są w miejsce, w którym można przechowywać pasy. Schowek eliminuje konieczność demontażu pasów po jeździe i ponownego ich instalowania podczas następnej podróży.

Obrotowy fotelik samochodowy to doskonały wybór dla rodziców, którym zależy na bezpieczeństwie i komforcie dziecka podczas jazdy, a także szybkości i łatwości wypinania malucha po podróży. Sprawdzi się u dzieci w różnym wieku, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Warto poszukać modelu, który będzie odpowiedni nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim – pod względem bezpieczeństwa.

Artykuł zewnętrzny

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!