-Reklama-

Zabawa na świeżym powietrzu – jakie zabawki się sprawdzą?

-Reklama-

Wiosna to jedna z najwspanialszych pór roku! Do życia budzi się nie tylko przyroda, ale także chęć do aktywności i dobrej zabawy. Jeśli też poczuliście już ducha dobrej zabawy, zapraszamy was na plac zabaw. Wybraliśmy dla zabawki, które co roku okazują się być prawdziwym hitem! Nie ma dziecka, któremu nie przypadłyby do gustu!

Nie ma to jak kryjówka!

Jeśli pamiętacie choć odrobinę swoje dzieciństwo, to pewnie zgodzicie się z tym, że najlepszą zabawą dla dzieci jest zabawa we wszelkiego rodzaju skrytkach, namiotach, domkach np. na drzewie. W takich zakątkach dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, schronienia, oderwania od świata. Czują się dobrze w ich małym, prywatnym świecie. Jeśli więc szukacie zabawki dla dziecka do ogrodu, która długo im się nie znudzi, koniecznie zainwestujcie w domki i namioty dla dzieci. Gwarantujemy, że maluchy stworzą tam swoje małe królestwa, do których pewnie dorośli nie będą mieli tak łatwego dostępu.

Jeśli chodzi o domki, ich wybór jest naprawdę ogromny! Możemy zdecydować się na te klasyczne, wykonane z tworzywa sztucznego. Prawdziwą ozdobą ogrodu mogą jednak okazać się bardzo atrakcyjne wizualnie domki drewniane. To istne miniaturki prawdziwych domów! Można do nich włożyć prawdziwe kwiatki, rozłożyć dywaniki – stworzyć swój mały, własny świat.

Fajną propozycją są także domki-schowki, które stanowią część placu zabaw. To idealna kryjówka pomiędzy szaleństwem na drabinkach czy zjeżdżalni.

Jeśli chodzi o namioty, wciąż prawdziwym hitem wśród dzieci na pewno są tipi, ale też takie w kształcie domków czy zamków. Kiedy lato zagości u nas już w pełni, na pewno bardzo praktycznym dodatkiem do nich okażą się moskitiery.

Zabawy we własnych kryjówkach – czy to za dnia, czy nawet wieczoru, zapadną dzieciakom na pewno na długo w pamięci.

Jazda na całego

Skoro mamy już własne lokum, czas na pojazd do tego zestawu. Jeździki ogrodowe, to kolejny hit wśród zabawek ogrodowych. A co powiecie na pojazd wysoko wyspecjalizowany jak np. traktor czy koparka! Oj, coś czuję, że zabawom nie będzie końca! Takim pojazdem na pewno sprawimy radość dziecku. Traktory dla dzieci mogą być dodatkowo wyposażone w przyczepki, w których maluchy mogą przewozić swoje najcenniejsze skarby, ale też pomagać w pracach w ogródku. Większość takich traktorów napędzanych jest siłą mięśni małego kierowcy (mają pedały), doskonale sprawdzą się zatem jako zamiennik dla rowerka. Dla bardziej zaawansowanych są także pojazdy napędzane akumulatorem – to już w pełni profesjonalna wersja, dla prawdziwego profesjonalnego traktorzysty. A jakże!

Bo w piasku jest najlepiej

No i na koniec prawdziwy hit zabaw na świeżym powietrzu! Są dzieci, u których piaskownica bije na głowę wszelkie inne aktywności! Mogłyby się w niej bawić godzinami! Zabawa w piasku ma jednak jedną poważną wadę – dzieci bardzo szybko się brudzą… Dlatego mamy dla was mega fajne rozwiązanie, które na pewno was zachwyci – piasek kinetyczny zamiast tradycyjnego.

Piasek kinetyczny to tak naprawdę… zwykły piasek, ale przygotowany w taki sposób, by był przyjemny w dotyku, dosyć elastyczny i magnetyczny. Do tego, by nie powodował bałaganu i nie wytwarzał kurzu. Dzięki temu, na rękach nie pozostaje ten nieprzyjemny osad jak z tradycyjnego piasku. O piasku kinetycznym mówi się, że jest zarówno elastyczny, jak i sypki – dwa w jednym. Ciężko to opisać, najlepiej samemu sprawdzić za pomocą dotyku. Ze względu na swoje właściwości, piaskiem tym można się bawić także w domu. Na podwórku natomiast możemy z niego tworzyć prawdziwe piaskolinie!

Piasek kinetyczny dostępny jest w sklepach w wielu wariacjach, z wieloma szablonami, foremkami. Są zestawy do robienia zamków, są lodziarnie z kolorowym piaskiem, są piekarnie, zestawy dla małych księżniczek i fanów bajek. Naprawdę, za jego pomocą można przygotować świetne budowle, ale przede wszystkim doskonale się bawić!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również