-Reklama-
-Reklama-

Wyprawka do szpitala – do wydruku

-Reklama-

Wyprawka do szpitala – dlaczego warto mieć listę?

Wyprawka dla rodzącej to nie tylko środki higieniczne, ubrania i ubranka dla dziecka. Zarówno do porodu, jak i po nim potrzebujesz wielu rzeczy, dzięki którym nic cię w szpitalu nie zaskoczy. Im będziesz lepiej przygotowana, tym więcej stresu sobie oszczędzisz.

Lista z wyprawką do szpitala to dobra ściąga na pakowanie torby do porodu. Odhaczając poszczególne produkty z listy, będziesz mieć pewność, ze niczego nie pominęłaś. W momencie, gdy wybije godzina “zero”, pozostanie ci tylko zabrać przygotowaną wcześniej torbę i pojechać do szpitala. Tam będziesz mogła już tylko skupić się na porodzie.

Lista z wyprawką do szpitala to również duże ułatwienie dla partnera. Dobra wyprawka do szpitala zawiera bowiem rzeczy dla przyszłego taty, który w dniu porodu raczej nie będzie miał głowy do pakowania swojej własnej torby.

-Reklama-

Wyprawka do szpitala to bardzo duży wydatek, dlatego warto brać udział w takich konkursach – do wygrania aż 1000zł na zakupy dla dziecka: https://tinyurl.com/y67hoyzg

Wyprawka do szpitala – co potrzebne i dla kogo?

Dobra wyprawka do szpitala bierze pod uwagę nie tylko potrzeby rodzącej, ale też dziecka i partnera. Zawiera również rzeczy wymagane przez szpital położniczy.

  • Dokumenty

Bez nich miałabyś ogromny problem przy przyjęciu do szpitala. Jak wiadomo, poród to również biurokracja i wiąże się z nim tworzenie dokumentacji medycznej. Bądź przygotowana na wszystkie pytania personelu medycznego i miej przy sobie niezbędne dokumenty.

  • Badania

To jedne z najistotniejszych rzeczy, które należy wziąć do szpitala. Lekarz przyjmujący cię do porodu, położna i pozostały personel medyczny muszą posiadać pełną informację na temat przebiegu ciąży i stanu zdrowia – twojego i dziecka.

  • Rzeczy  do porodu

To wszystko, czego będziesz potrzebować w trakcie porodu. Warto wyposażyć się we wszystkie niezbędniki, przewidując różne sytuacje (głód, pragnienie, długi poród, oczekiwanie).

  • Rzeczy dla mamy po porodzie

To rzeczy, które przydadzą ci się po urodzeniu dziecka, gdy będziesz już na sali poporodowej. Jadąc do porodu, musisz liczyć się z tym, że w szpitalu spędzisz co najmniej 2 dni. Bądź przygotowana na ten pobyt. Poza podstawowym wyposażeniem, nie zapomnij o drobnych pieniądzach, które umożliwią ci np. skorzystanie z automatu czy szpitalnego sklepiku.

  • Rzeczy dla dziecka 

W wyprawce musi znaleźć się też wyposażenie dziecka – czyli wszystko to, co przyda mu się na pierwsze doby życia. Warto dowiedzieć się, jakie wymagania stosuje dany szpital i czy np. udostępnia kosmetyki lub pieluchy dla dziecka. Dzięki temu będziesz miała pewność, że twojemu dziecku niczego nie zabraknie.

Mamy często pytają o pierwsze pieluchy dziecka, zastanawiając się nad ich potrzebną ilością i rozmiarem. Rozmiar dobrze jest przewidzieć na podstawie ostatniego USG, którym szacuje się wielkość dziecka tuż przed porodem. Zwykle jednak najlepiej sprawdza się najmniejszy rozmiar.

Pieluchy – ile na nie wydasz?

To czego nie trzeba zwykle zabierać do szpitala dla dziecka, to apteczka dla dziecka. Szpital najczęściej zapewnia środki dezynfekujące, gaziki, sól fizjologiczną – chyba, że wyraźnie zaznacza na swojej stronie, by rodząca zabrała je ze sobą. Koniecznie to sprawdź!

Apteczka dla noworodka – jak powinna wyglądać?

  •   Rzeczy dla taty

Pakując torbę do szpitala, nie zapomnij o potrzebach partnera. Jeśli ma ci towarzyszyć w porodzie lub po prostu czekać pod salą porodową, na pewno przydadzą mu się pewne rzeczy np. coś do picia, przekąski, obuwie na zmianę itd.

  • Na wyjście ze szpitala

Do torby do szpitala nie musisz zabierać ze sobą rzeczy na wyjście do domu, bo raczej nie ma problemu, by dostarczył ci je ktoś z rodziny tuż przed wypisem. Mimo tego, warto chociaż naszykować te rzeczy gdzieś w domu na wierzchu, w osobnej torbie, by potem twój partner lub ktoś z bliskich nie mieli problemu ze skompletowaniem wszystkiego.

Wyprawka do szpitala – czego nie brać?

Zaproponowana przez nas wyprawka do szpitala jest bardzo obszerna i zawiera praktycznie wszystko, czego możesz potrzebować, jadąc do porodu. Nie ma jednak gwarancji, że użyjesz każdej rzeczy, którą spakujesz. Warto jednak unikać brania nadmiarowej ilości ubrań (te może ci przywieźć ktoś z bliskich), kosmetyków czy rzeczy służących rozrywce (na to zwykle nie ma w szpitalu czasu).

Tych 10 rzeczy nie bierz na porodówkę!

Wyprawka do szpitala – do wydruku

Poniżej znajduje się wyprawka do szpitala obejmująca wszystkie aspekty porodu. Klikając na link pod grafiką, możecie ściągnąć tę listę w formacie pdf, wydrukować i skorzystać z niej przy pakowaniu torby do porodu.

TU ŚCIĄGNIESZ WYPRAWKĘ DO SZPITALA W FORMACIE PDF >>>> WYPRAWKA DO SZPITALA

Autor: Ania
-Reklama-

Musisz przeczytać

Testujemy ZABAWKI DO KĄPIELI! Zgłoś się!

Takiego testowania jeszcze u nas nie było! Jeśli Wasze Maluchy uwielbiają wodne zabawy, koniecznie się zgłoście do...

Gry, które bawią i uczą!

Jak doskonale wiecie - jeśli chodzi o gry i zabawki - jesteśmy dosyć stanowcze. Wiadomo, mamy mają wymagania! Ale tak naprawdę to...

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W...

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

188,027FaniLubię
8,848ObserwującyObserwuj
406ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Edukacja podczas czwartej fali – 10 porad psychologa dla rodziców i nauczycieli

Dzieci, które przez większość zeszłego roku szkolnego uczyły się zdalnie, są szczególnie narażone na problemy emocjonalne. Wiele z nich ma zaburzenia lękowe,...

Testujemy ZABAWKI DO KĄPIELI! Zgłoś się!

Takiego testowania jeszcze u nas nie było! Jeśli Wasze Maluchy uwielbiają wodne zabawy, koniecznie się zgłoście do...

Jesienne nowości książkowe dla najmłodszych. Musisz je mieć!

Jesień puka już do naszych drzwi. Dni stają się coraz krótsze, więc i czas spędzany na powietrzu bardzo się kurczy. W takiej...

Zestaw startowy dla Mamy i Dziecka! Odbierz swój!

Jako przyszła mama, na pewno masz wiele pytań, wątpliwości. Zastanawiasz się jak to będzie..? Czy ze wszystkim dasz radę..? Skąd mam czerpać...

Gdy masz więcej niż 35 lat i jesteś w ciąży. Czym jest ciąża geriatryczna?

Jeśli jesteś w ciąży i masz więcej niż 35 lat, jesteś w tzw. ciąży geriatrycznej. Skąd taka nazwa wobec kobiety, która przecież...