-Reklama-

Wyprawka do szpitala – do wydruku

Wyprawka do szpitala to obszerna lista najbardziej potrzebnych rzeczy dla rodzącej, dziecka i partnera. Oto pełna wyprawka do szpitala, dzięki której o niczym nie zapomnisz. Wydrukuj i miej przy sobie.

-Reklama-

Wyprawka do szpitala – dlaczego warto mieć listę?

Wyprawka dla rodzącej to nie tylko środki higieniczne, ubrania i ubranka dla dziecka. Zarówno do porodu, jak i po nim potrzebujesz wielu rzeczy, dzięki którym nic cię w szpitalu nie zaskoczy. Im będziesz lepiej przygotowana, tym więcej stresu sobie oszczędzisz.

Lista z wyprawką do szpitala to dobra ściąga na pakowanie torby do porodu. Odhaczając poszczególne produkty z listy, będziesz mieć pewność, ze niczego nie pominęłaś. W momencie, gdy wybije godzina „zero”, pozostanie ci tylko zabrać przygotowaną wcześniej torbę i pojechać do szpitala. Tam będziesz mogła już tylko skupić się na porodzie.

Lista z wyprawką do szpitala to również duże ułatwienie dla partnera. Dobra wyprawka do szpitala zawiera bowiem rzeczy dla przyszłego taty, który w dniu porodu raczej nie będzie miał głowy do pakowania swojej własnej torby.

Wyprawka do szpitala to bardzo duży wydatek, dlatego warto brać udział w takich konkursach – do wygrania aż 1000zł na zakupy dla dziecka: https://tinyurl.com/y67hoyzg

Wyprawka do szpitala – co potrzebne i dla kogo?

Dobra wyprawka do szpitala bierze pod uwagę nie tylko potrzeby rodzącej, ale też dziecka i partnera. Zawiera również rzeczy wymagane przez szpital położniczy.

  • Dokumenty

Bez nich miałabyś ogromny problem przy przyjęciu do szpitala. Jak wiadomo, poród to również biurokracja i wiąże się z nim tworzenie dokumentacji medycznej. Bądź przygotowana na wszystkie pytania personelu medycznego i miej przy sobie niezbędne dokumenty.

  • Badania

To jedne z najistotniejszych rzeczy, które należy wziąć do szpitala. Lekarz przyjmujący cię do porodu, położna i pozostały personel medyczny muszą posiadać pełną informację na temat przebiegu ciąży i stanu zdrowia – twojego i dziecka.

  • Rzeczy do porodu

To wszystko, czego będziesz potrzebować w trakcie porodu. Warto wyposażyć się we wszystkie niezbędniki, przewidując różne sytuacje (głód, pragnienie, długi poród, oczekiwanie).

  • Rzeczy dla mamy po porodzie

To rzeczy, które przydadzą ci się po urodzeniu dziecka, gdy będziesz już na sali poporodowej. Jadąc do porodu, musisz liczyć się z tym, że w szpitalu spędzisz co najmniej 2 dni. Bądź przygotowana na ten pobyt. Poza podstawowym wyposażeniem, nie zapomnij o drobnych pieniądzach, które umożliwią ci np. skorzystanie z automatu czy szpitalnego sklepiku.

  • Rzeczy dla dziecka

W wyprawce musi znaleźć się też wyposażenie dziecka – czyli wszystko to, co przyda mu się na pierwsze doby życia. Warto dowiedzieć się, jakie wymagania stosuje dany szpital i czy np. udostępnia kosmetyki lub pieluchy dla dziecka. Dzięki temu będziesz miała pewność, że twojemu dziecku niczego nie zabraknie.

Mamy często pytają o pierwsze pieluchy dziecka, zastanawiając się nad ich potrzebną ilością i rozmiarem. Rozmiar dobrze jest przewidzieć na podstawie ostatniego USG, którym szacuje się wielkość dziecka tuż przed porodem. Zwykle jednak najlepiej sprawdza się najmniejszy rozmiar.

Pieluchy – ile na nie wydasz?

To czego nie trzeba zwykle zabierać do szpitala dla dziecka, to apteczka dla dziecka. Szpital najczęściej zapewnia środki dezynfekujące, gaziki, sól fizjologiczną – chyba, że wyraźnie zaznacza na swojej stronie, by rodząca zabrała je ze sobą. Koniecznie to sprawdź!

Apteczka dla noworodka – jak powinna wyglądać?

  • Rzeczy dla taty

Pakując torbę do szpitala, nie zapomnij o potrzebach partnera. Jeśli ma ci towarzyszyć w porodzie lub po prostu czekać pod salą porodową, na pewno przydadzą mu się pewne rzeczy np. coś do picia, przekąski, obuwie na zmianę itd.

  • Na wyjście ze szpitala

Do torby do szpitala nie musisz zabierać ze sobą rzeczy na wyjście do domu, bo raczej nie ma problemu, by dostarczył ci je ktoś z rodziny tuż przed wypisem. Mimo tego, warto chociaż naszykować te rzeczy gdzieś w domu na wierzchu, w osobnej torbie, by potem twój partner lub ktoś z bliskich nie mieli problemu ze skompletowaniem wszystkiego.

Wyprawka do szpitala – czego nie brać?

Zaproponowana przez nas wyprawka do szpitala jest bardzo obszerna i zawiera praktycznie wszystko, czego możesz potrzebować, jadąc do porodu. Nie ma jednak gwarancji, że użyjesz każdej rzeczy, którą spakujesz. Warto jednak unikać brania nadmiarowej ilości ubrań (te może ci przywieźć ktoś z bliskich), kosmetyków czy rzeczy służących rozrywce (na to zwykle nie ma w szpitalu czasu).

Tych 10 rzeczy nie bierz na porodówkę!

Wyprawka do szpitala – do wydruku

Poniżej znajduje się wyprawka do szpitala obejmująca wszystkie aspekty porodu. Klikając na link pod grafiką, możecie ściągnąć tę listę w formacie pdf, wydrukować i skorzystać z niej przy pakowaniu torby do porodu.

TU ŚCIĄGNIESZ WYPRAWKĘ DO SZPITALA W FORMACIE PDF >>>> WYPRAWKA DO SZPITALA

Autor: Ania

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Moje dziecko nie chce jeść – co robić?!

Jako dietetyk, często się zastanawiam - co jest gorsze u dzieci: brak apetytu czy nadmierny apetyt? Na pewno nie ma wątpliwości co do...

5 skutecznych sposobów na jet lag – jak przetrwać zmianę czasu i cieszyć się wakacjami

Nawet najpiękniejsze wakacje mogą zacząć się nieprzyjemnie – od uciążliwych dolegliwości związanych z aklimatyzacją i zmianą stref czasowych. Czym jest jet lag? Dlaczego trudniej jest pod tym względem podróżować z zachodu na wschód? I w końcu – jak radzić sobie z tzw. chorobą długu czasowego? Radzi dr n. med. Piotr Kajfasz, internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy LUX MED.

Sezon na alergie – bądź gotowa!

Czy możemy przygotować dom na sezon alergii? Co możemy zrobić, by ułatwić sobie przetrwanie tych trudnych tygodni w roku? Zobaczcie nasze sposoby na ograniczenie alergenów w domu.

11 najdziwniejszych miejsc na poród

Urodzić w miejscu publicznym to chyba koszmar każdej ciężarnej. A jednak takie porody się zdarzają, choć na szczęście bardzo rzadko. Zobacz, w jakich dziwnych miejscach przychodzą na świat dzieci.

Jak karmić niemowlę z alergią pokarmową?

Dzieci z alergią pokarmową przybywa. Rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozszerzać dietę maluszków uczulonych na określone składniki i prawidłowo komponować ich jadłospis. W tym artykule, eksperci programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me zebrali najważniejsze informacje, których poszukują rodzice rozszerzający dietę dziecka z alergią lub nietolerancją pokarmową.