-Reklama-

Wypełnij nowy wniosek 500+. Inaczej stracisz świadczenie.

Mija rok od wdrożenia przez rząd programu 500+. Wnioski, które wypełnialiśmy, by pozyskać dofinansowanie, we wrześniu stracą ważność. Co to oznacza?

-Reklama-

Zgodnie z rozporządzeniem, wnioski o przyznanie 500+ niedługo tracą ważność. Pierwotnie zostały bowiem ustalone na rok. I tak – jeśli ktoś złożył dokumenty w kwietniu ubiegłego roku, otrzyma świadczenie jedynie do września. By nie stracić 500 plus należy zatem ponownie wypełnić i złożyć wniosek. Najlepiej już w sierpniu!

W następnych latach również przewidziano roczną ważność dla złożonych wniosków, zatem o ich odnawianiu należy pamiętać co rok. Wniosek, który złożymy w tym roku powinien zawierać informację o dochodach za 2016 rok.

Co, jeśli nie zdążę złożyć nowego wniosku?

Całkowity brak nowego wniosku oznacza utratę świadczeń po wrześniu br. By zachować ciągłość wypłat należy nowy wniosek o przyznanie świadczenia 500+ złożyć już w sierpniu. Dzięki temu już w październiku otrzymamy kolejne świadczenie. Jeśli spóźnimy się miesiąc i wniosek wpłynie do właściwego organu dopiero w październiku, świadczenie 500+ zostanie wypłacone  dopiero w listopadzie, na szczęście z wyrównaniem za październik.

 

Już dziś warto wpisać sobie w kalendarz sierpniowy przypomnienie o dopełnieniu tych formalności. Dzięki temu zachowamy ciągłość wypłat 500+.

Zobacz jeszcze:

Zmiany w programie 500+. Sprawdź, czy dotyczą Ciebie

autor: Sylwia

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!