-Reklama-
-Reklama-

Wypełnij nowy wniosek 500+. Inaczej stracisz świadczenie.

Mija rok od wdrożenia przez rząd programu 500+. Wnioski, które wypełnialiśmy, by pozyskać dofinansowanie, we wrześniu stracą ważność. Co to oznacza?

-Reklama-

Zgodnie z rozporządzeniem, wnioski o przyznanie 500+ niedługo tracą ważność. Pierwotnie zostały bowiem ustalone na rok. I tak – jeśli ktoś złożył dokumenty w kwietniu ubiegłego roku, otrzyma świadczenie jedynie do września. By nie stracić 500 plus należy zatem ponownie wypełnić i złożyć wniosek. Najlepiej już w sierpniu!

W następnych latach również przewidziano roczną ważność dla złożonych wniosków, zatem o ich odnawianiu należy pamiętać co rok. Wniosek, który złożymy w tym roku powinien zawierać informację o dochodach za 2016 rok.

Co, jeśli nie zdążę złożyć nowego wniosku?

Całkowity brak nowego wniosku oznacza utratę świadczeń po wrześniu br. By zachować ciągłość wypłat należy nowy wniosek o przyznanie świadczenia 500+ złożyć już w sierpniu. Dzięki temu już w październiku otrzymamy kolejne świadczenie. Jeśli spóźnimy się miesiąc i wniosek wpłynie do właściwego organu dopiero w październiku, świadczenie 500+ zostanie wypłacone  dopiero w listopadzie, na szczęście z wyrównaniem za październik.

 

Już dziś warto wpisać sobie w kalendarz sierpniowy przypomnienie o dopełnieniu tych formalności. Dzięki temu zachowamy ciągłość wypłat 500+.

Zobacz jeszcze:

Zmiany w programie 500+. Sprawdź, czy dotyczą Ciebie

autor: Sylwia
-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Wybieramy ekspres do kawy – który będzie najlepszy?

Nic tak nie potrafi rozbudzić zmysłów jak zapach aromatycznej kawy. A wiadomo, że najlepsza kawa to ta przygotowana w ekspresie. Tylko jak go wybrać?

Docenić położną – ostatni miesiąc głosowania na położne na medal

Grudzień jest ostatnim miesiącem, w którym można oddawać głosy na położne startujące w konkursie Położna na medal. Tytuł po raz dziewiąty przyznają pacjentki i ich rodziny. Plebiscyt, będący częścią ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej, wyróżni i nagrodzi położne niosące na swoich barkach ogromną odpowiedzialność. Specjalistki z wysokimi kompetencjami medycznymi i wiedzą, dla których każda kobieta i pacjentka jest ważne. Najlepsze położne poznamy na początku 2023 roku. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Akademia Malucha Alantan i Zakłady Farmaceutyczne “UNIA” S.P.

Święta z maluszkiem przy wigilijnym stole

Boże Narodzenie to wyjątkowy, rodzinny czas, który spędzany jest przede wszystkim przy wspólnym stole. Jak w tym czasie zadbać o menu najmłodszych członków rodziny? Żywienie maluchów podczas Świąt Bożego Narodzenia i Wigilii, szczególnie w okresie 1000 pierwszych dni życia dziecka, wymaga uwagi oraz wiedzy na temat produktów, które mogą spożywać. Jak zdrowo i bezpiecznie cieszyć się świątecznymi przysmakami? Czego wystrzegać się w trakcie przyrządzania potraw?

Te nietypowe imiona możesz nadać dziecku w Polsce!

Wiemy dobrze, jak surowa w ocenie bywa Rada Języka Polskiego w kwestii nadawanych dzieciom imion. Ale jak się okazuje, lista imion dozwolonych stale się powiększa i dziś możemy nazwać swoją pociechę nawet bardzo nietypowo. I będzie to zgodne z prawem.

Szukasz klimatycznego gadżetu dla gracza? Sprawdź, dlaczego lampa led 3D może przypaść mu do gustu!

Czasami pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, może stanowić niemały problem. Zwykle chcemy podarować komuś coś wyjątkowego, co przypadnie mu do gustu i będzie chętnie wykorzystywane. Co można kupić miłośnikowi gier, aby sprawić mu przyjemność? Zamiast tytułu, który już może gościć w jego bibliotece gier spraw mu gadżet kojarzący się z hobby, np. lampę LED 3D. Sprawdź, dlaczego to idealne rozwiązanie dla gracza!