-Reklama-

Wypełnij nowy wniosek 500+. Inaczej stracisz świadczenie.

Mija rok od wdrożenia przez rząd programu 500+. Wnioski, które wypełnialiśmy, by pozyskać dofinansowanie, we wrześniu stracą ważność. Co to oznacza?

-Reklama-

Zgodnie z rozporządzeniem, wnioski o przyznanie 500+ niedługo tracą ważność. Pierwotnie zostały bowiem ustalone na rok. I tak – jeśli ktoś złożył dokumenty w kwietniu ubiegłego roku, otrzyma świadczenie jedynie do września. By nie stracić 500 plus należy zatem ponownie wypełnić i złożyć wniosek. Najlepiej już w sierpniu!

W następnych latach również przewidziano roczną ważność dla złożonych wniosków, zatem o ich odnawianiu należy pamiętać co rok. Wniosek, który złożymy w tym roku powinien zawierać informację o dochodach za 2016 rok.

Co, jeśli nie zdążę złożyć nowego wniosku?

Całkowity brak nowego wniosku oznacza utratę świadczeń po wrześniu br. By zachować ciągłość wypłat należy nowy wniosek o przyznanie świadczenia 500+ złożyć już w sierpniu. Dzięki temu już w październiku otrzymamy kolejne świadczenie. Jeśli spóźnimy się miesiąc i wniosek wpłynie do właściwego organu dopiero w październiku, świadczenie 500+ zostanie wypłacone  dopiero w listopadzie, na szczęście z wyrównaniem za październik.

 

Już dziś warto wpisać sobie w kalendarz sierpniowy przypomnienie o dopełnieniu tych formalności. Dzięki temu zachowamy ciągłość wypłat 500+.

Zobacz jeszcze:

Zmiany w programie 500+. Sprawdź, czy dotyczą Ciebie

autor: Sylwia
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również