-Reklama-

Wybieramy najlepsze gry kieszonkowe na wakacje!

Lato to czas wyjazdów, relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy wybieracie się na plażę, w góry czy do lasu, warto zabrać ze sobą coś, co zapewni rozrywkę w chwilach wytchnienia. Gry kieszonkowe to doskonałe rozwiązanie na wakacyjne dni – są kompaktowe, lekkie i łatwe do przenoszenia, a przy tym gwarantują mnóstwo zabawy. Oto przegląd najlepszych gier planszowych w wersjach kieszonkowych, które sprawdzą się idealnie na wakacyjny wyjazd.

-Reklama-

Najlepsze gry kieszonkowe na wakacje

Zupa z trupa (z serii Gry do plecaka)

Liczba graczy: 3-7
Wiek: 8+
Czas gry: 20 minut

Zupa z Trupa to emocjonująca gra karciana, która jest dostępna w wygodnym, podróżnym formacie, idealnym do zabrania w podróż. Na początku gry każdy z graczy otrzymuje 12 kart. Zadanie polega na odrzucaniu kart zgodnych z kartą warunku – muszą mieć ten sam kolor lub wartość co karta na stole.

Jednak gra oferuje dodatkowy twist: w odpowiednim momencie można zebrać ze stołu kartę warunku oraz cały stos kart odrzuconych. Pozwala to zmienić kartę warunku i skuteczniej pozbywać się np. kart w czerwonym kolorze, które przynoszą podwójne punkty karne. Celem gry jest zebranie jak najmniejszej liczby punktów ujemnych, co wymaga sprytu i strategii.

Dzięki poręcznemu formatowi pudełka, gra jest idealna do zabrania w podróż i gwarantuje mnóstwo zabawy w każdej sytuacji.


Ding!…i pozamiatane

Liczba graczy: 3-7
Wiek: 8+
Czas gry: 20 minut

Ding!… i pozamiatane to dynamiczna i pełna zaskoczeń gra karciana. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kart z ręki. W kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara, gracze odrzucają swoje karty, dopasowując je kolorem lub wartością do karty poprzednika.

Jednak to nie wszystko! Każda karta posiada dodatkową regułę, która pozwala wprowadzić zamieszanie i zaburzyć porządek gry, umożliwiając pozbycie się kart poza kolejnością. Kluczowym elementem strategii jest obserwowanie zachowań innych graczy i wykorzystanie reguł w odpowiednich momentach, co dodaje grze dynamiczności i zaskakujących zwrotów akcji.

Przykładowe Hasła:

  • „Jeden z graczy się zaśmiał”
  • „Ktoś zapytał o reguły gry”
  • „Ktoś spojrzał na telefon”

Gra wymaga ciągłej uwagi i szybkiego reagowania, co sprawia, że nie jest wcale taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Wciągająca rozgrywka, pełna humoru i nieprzewidywalnych momentów, zapewni doskonałą zabawę na każdym wakacyjnym wyjeździe.


Pędzące żółwie – gra karciana

Liczba graczy: 2-5

Wiek gracza: 5+

Pędzące Żółwie, niekwestionowany hit Egmontu ostatnich ośmiu lat, teraz w jeszcze bardziej kompaktowej wersji! Ta ulubiona gra wyścigowa jest teraz jeszcze łatwiejsza do zabrania w podróż. W pudełku znajdują się 12 kartonowych żółwików i karty, ale plansza nie jest już potrzebna – gra doskonale oddaje emocje i rywalizację swojego pierwowzoru bez konieczności jej użycia.

Gra mieści się w małym, poręcznym pudełku, idealnym do wzięcia na wyjazd, spotkanie ze znajomymi czy do szkoły. Dzięki temu, twoje ulubione gry mogą być zawsze pod ręką, gotowe do zabawy w każdej chwili.


Ubongo – gra karciana

liczba graczy: 2-4

wiek gracza: 8+

Ubongo z serii gier do plecaka to karciana wersja popularnej gry w rozwiazywanie łamigłówek na czas. W pudełku jest ponad 100 kart, na których znajdują się różne kształty, znane z planszowej wersji. Gra łączy w sobie zasady znane z „Domino” i „Ubongo”. Jest szybka, prosta i emocjonująca.


Lato z komarami

Lato z Komarami to kompaktowa gra karciana, którą można zabrać i zagrać dosłownie wszędzie – na piknikowym kocu, w pociągu, czy na plaży. Zasady są proste i przypominają nieco te znane z popularnego „Uno”. Gracze starają się odpędzić natrętne komary, ale zamiast Offa czy innego specyfiku do walki z owadami, wystarczy trochę szczęścia, taktyki i odwagi, by zaryzykować w odpowiednim momencie.

Lato z Komarami jest częścią serii „Gry do Plecaka” – nowej kolekcji rodzinnych gier, które łatwo zabrać w podróż.


UNO

wiek graczy: od 6 lat

liczba graczy: 2-10 osób

czas gry: 15-30 minut

Uno to klasyczna gra karciana polegająca na dopasowywaniu kolorów i liczb. Specjalne karty funkcyjne oraz karty „Wybierz kolor” zapewniają ekscytującą rozgrywkę i zmieniają reguły gry, wprowadzając elementy nieprzewidywalności i strategii.

Nowe karty „Zamiana kart” umożliwiają wymianę kart z dowolnym graczem, co dodaje dodatkowy poziom interakcji i taktyki. Twórz własne reguły gry i zapisuj je na kartach „Zadanie specjalne”, co pozwala na personalizację i urozmaicenie każdej rozgrywki.

Gracze na przemian dopasowują jedną z kart trzymanych w ręku do koloru lub liczby na karcie, która znajduje się na górze stosu. Nie zapomnij krzyknąć „UNO!”, gdy masz już w ręku tylko jedną kartę, aby zasygnalizować swoją przewagę i kontynuować wyścig do zwycięstwa.


Dobble

liczba graczy: 2-8 osób

wiek graczy: 6+

czas gry: ok. 5-10 minut

Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak Dobble. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy.

  • Tylko Dobble tłumaczy się w minutę!
  • Żadna inna gra nie jest tak mała, że można wziąć ją wszędzie i nie ma tak trwałego, metalowego pudełka, które wytrzyma wiele.
  • Tylko Dobble ma takie wygodne i praktyczne karty. Okrągłe, mocne kartoniki świetnie się sprawdzają w czasie zabawy.

Gra Magnetyczna Podróżna Bingo

liczba graczy: 1-2

wiek gracza: 4+

Magnetyczna gra podróżna Bingo od Petit Collage, przyniesie wiele radości i zapewni dużo zabawy w klasycznej, ale jednak nowej, obrazkowej grze Bingo! Bądź pierwszym, który krzyknie „Bingo!” zaznaczając pięć kwadratów zdjęć z podróży w rzędzie! Patrząc przez okno podróżując samochodem znajdź motocykl, zobacz most i zaznacz go na swoim arkuszu bingo! Miej oczy szeroko otwarte i ciesz się jazdą! To doskonały pomysł na spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem lub z rodzeństwem. Podczas zabawy dziecko rozwija spostrzegawczość. Gra podróżna z pewnością wciągnie do zabawy każde dziecko. Magnetyczna gra w metalowym opakowaniu doskonale sprawdzi się podczas podróży. Można ją włożyć to torebki, torby podróżnej, plecaka lub organizera samochodowego i zabrać wszędzie tam gdzie jesteśmy w samochodzie i pociągu.


Master Mind Cayro

liczba graczy: 2

czas gry: 20 minut

wiek gracza: 7+

Klasyczna gra Master Mind w wersji kieszonkowej. Gracze na zmianę wcielają się w rolę kodującego i odgadującego. Kodujący wybiera pięć kołków w dowolnej kombinacji spośród ośmiu dostępnych kolorów. W tajemnicy przed przeciwnikiem umieszcza je w specjalnych otworach, ustalając ukryty kod. Odgadujący ma dziewięć prób na rozszyfrowanie kodu. W każdej próbie, umieszcza kołeczki na planszy w kombinacji, która wydaje mu się najbardziej zbliżoną do oryginału. Jeżeli mu się nie uda – przegrywa. 

Kodujący za pomocą białych i czarnych kołków, informuje odgadującego o poprawności proponowanych kombinacji. Odgadujący, dysponuje więc z próby na próbę większym zasobem informacji, pozwalającym mu na rozwikłanie zagadki. Po odgadnięciu układu, gracze zamieniają się rolami.


art. reklamowy

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również