-Reklama-

Wspólne przygotowania do świąt z dzieckiem – o czym warto pamiętać

-Reklama-

Okres Bożego Narodzenie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych okresów w roku. To także czas radosny i pełen przygotowań. Warto w tym roku zaangażować dziecko do przygotowań, odpowiednio do jego umiejętności i możliwości. Dzięki temu, dziecko będzie miało poczucie uczestniczenia i współudziału w tym ważnym rodzinnym wydarzeniu. To bardzo ważna nauka, ale też doskonała okazja, by spędzić wspólnie czas.

Wspólne odliczanie do Świąt!

Odliczanie do świąt i ekscytacja zbliżającym się czasem to coś, co bardzo cieszy dzieciaki. Warto na ten czas przygotować kalendarz adwentowy. Możemy kupić gotowy, bo propozycje ze sklepowych półek naprawdę są bardzo urozmaicone albo możemy przygotować go samemu. Kalendarz nie musi koniecznie wypełniony słodyczami. Możemy umieścić w nim drobne zabawki, upominki albo zadania – na każdy dzień inne np. uśmiechnij się dziś serdecznie do osoby, którą kochasz albo posprzątaj dziś zabawki w swoim pokoju albo przygotuj prezent/laurkę dla osoby, która tego potrzebuje i nie dostanie w tym roku prezentu.

Kalendarz adwentowy to doskonała propozycja na wspólne przygotowanie do świąt. Nie jest to jednak tylko sposób na odliczanie. Kalendarz uczy dziecko cierpliwości, odpowiedzialności, obowiązkowości. Malec czuje się w wypełnianiu swojego obowiązku bardzo odpowiedzialny. Rodzice, którzy korzystają z kalendarza, bardzo polecają tę metodę. Jeśli nie macie czasu, by przygotować samemu taki kalendarz, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z gotowej propozycji, ze sklepu. Te kalendarze naprawdę są bardzo fajnie opracowane. Możemy wybrać bardzo ładne kalendarze stylizowane, drewniane albo z ulubionymi zabawkami np. lego, czy bohaterami bajek.

Przypomnienie pięknej tradycji

-Reklama-

W dzisiejszym szybkim tempie życia, bardzo często zapominamy o tym, co istotne. Życzenia wysyłamy zbiorczo smsem, nie mamy czasu na odwiedzenie bliskich, złożenie życzeń osobiście, na refleksję. A może by tak przypomnieć dzieciom piękną tradycję wysyłania kartek świątecznych. Kartki na Boże Narodzenie to bardzo miły akcent. Na pewno każdy ucieszy się z takiego upominku. Pewnie pojawi się wzruszenie. Kartki możemy wysłać do kogoś z rodziny albo np. do znajomych dzieci z przedszkola – radości będzie co nie miara! Możemy wspólnie wybrać się na pocztę i pokazać dziecku jak to wszystko działa.

Bardzo miłym akcentem jest także przygotowanie (własnoręcznie lub skorzystanie z gotowych opcji) zaproszeń na przyjęcie bożonarodzeniowe. Takie rzeczy na długo się pamięta. To bardzo prosty, ale miły akcent. Dzieciaki uwielbiają takie zadania, a i osoby obdarowane na pewno poczują się wyjątkowo – wyróżnione.

Kolejną bardzo ciekawą propozycją, o której warto sobie przypomnieć jest wspólne przygotowanie świecznika adwentowego. To tradycja, która bardzo blisko związana jest z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, a wydaje się być zapomniana. Przygotowanie takiego świecznika pomoże w odliczaniu do Świąt. Cotygodniowe odpalanie świecy może stać ważnym wydarzeniem rodzinnym. Może warto tę tradycję sobie przypomnieć?

Szykujemy prezenty i dekoracje

Dla dzieci najbardziej wymownym i chyba najprzyjemniejszym akcentem związanym z Bożym Narodzeniem są prezenty i dekoracje. To one bezpośrednio kojarzą się z obchodami Bożego Narodzenia. Nie ma co ukrywać. Warto zaangażować dzieci do wspólnego przygotowania ozdób świątecznych, dekoracji, pakowania upominków… tylko ostrożnie z tym ostatnim. W końcu prezenty przynosi Mikołaj.

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

10 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie Twojego dziecka jesienią

Lato wyraźnie się od nas oddala, a to wiąże się ze zmianą pogody i wymianą garderoby. W przypadku dzieci jest jeszcze trudniej. Nasze pociechy ciągle rosną, więc ubrania zeszłoroczne na pewno już się nie przydadzą. Czas zatem udać się do sklepu po nowe rzeczy.

Zespół kuwady, czyli gdy mężczyzna też jest w ciąży

Gdy mężczyzna, którego partnerka jest w ciąży, zaczyna współodczuwać jej stan, zazwyczaj nie spotyka się ze zrozumieniem otoczenia. A tymczasem istnieje medyczna nazwa i poważne uzasadnienie takiego zjawiska. Zespół kuwady może dopaść każdego przyszłego tatę.

Sprzęty, w które warto wyposażyć się na jesień i zimę, jeśli masz dziecko

Jesień i zima przynoszą ze sobą dużą zmianę pogody, która nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz dziecko, warto wyposażyć się w sprzęty, które podniosą komfort życia w domu podczas zbliżających się miesięcy

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej online poświęconej szczepieniom ochronnym

Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji naukowej organizowanej w ramach Projektu „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”, kierowanej do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Metoda Ferbera, czyli zasypianie przez wypłakanie

Metoda Ferbera to jeden ze sposobów nauki samodzielnego zasypiania. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, bo opiera się na kontrowersyjnym dla wielu pozostawianiu płaczącego dziecka w łóżeczku. Jak dokładnie wygląda nauka zasypiania przez wypłakanie?