-Reklama-

Jaki wózek wybrać? Funkcjonalny czy ładny?

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, przed rodzicami pojawiają się także wyzwania związane z nową sytuacją. Jednym z nich jest dopasowanie rytmu i stylu życia rodziny pod kątem jej nowego członka. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez markę X-lander, ponad 72 proc. ankietowanych rodziców najchętniej spędza wspólny, wolny czas z dzieckiem na spacerach lub aktywnościach na powietrzu. A do tego niezbędny jest wózek.

-Reklama-

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, przed rodzicami pojawiają się także wyzwania związane z nową sytuacją. Jednym z nich jest dopasowanie rytmu i stylu życia rodziny pod kątem jej nowego członka. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez markę X-lander, ponad 72 proc. ankietowanych rodziców najchętniej spędza wspólny, wolny czas z dzieckiem na spacerach lub aktywnościach na powietrzu. A do tego niezbędny jest wózek.

W przypadku najmłodszych dzieci nieodłącznym towarzyszem tych chwil jest wózek. Istotne jest więc to, by był on odpowiednio dopasowany pod kątem miejsca zamieszkania i stylu życia rodziny. Producenci oferują różne modele wózków, dedykowane potrzebom osób mieszkających w mieście i poza nim, prowadzących aktywny, sportowy tryb życia oraz modele uniwersalne, które sprawdzą się w każdych warunkach.

Dobre prowadzenie i odpowiednia wielkość kół

To właśnie wielkość kół najczęściej decyduje o tym, w jakich warunkach wózek sprawdzi się najlepiej. Mieszkasz w mieście i to właśnie tu spędzasz więcej swojego czasu? Zależy Ci, aby wózek był mały i lekki? Często podróżujesz komunikacją miejską, bywasz w galeriach handlowych i kawiarniach? Najlepszy wybór to wózek z małymi i zwrotnymi kołami, dzięki którym będzie szybki i zwinny, a dodatkowo zmieści się w każdej wąskiej uliczce.
Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie życia bez sportu, kochasz wypady za miasto, a spacery po górach to Twoje hobby lub mieszkasz poza miastem, a drogi, które Cię otaczają nie należą do najprostszych – postaw na wózek z dużymi i pompowanymi kołami, które zapewnią odpowiednią amortyzację dziecku nawet podczas jazdy po nierównym terenie.
Duże znaczenie w przypadku wózka ma także zawieszenie. Tutaj, wbrew pozorom, wózki które mocno kołyszą nie są polecane na dłuższe użytkowanie. W wózkach marki X-lander zrezygnowano ze zbyt miękkiej amortyzacji, która sprawia, że spacer po nierównym podłożu powoduje nadmierne bujanie dzieckiem. Twardsze zawieszenie zwiększa stabilność wózka, więc ma duże znaczenie szczególnie, gdy jeździmy po nierównych chodnikach lub ścieżkach.

Właściwa wielkość wózka

Dla noworodków i niemowląt ważna jest przede wszystkim wygodna i przestrzenna gondola wózka. Najmłodsze dzieci spędzają w niej bowiem wiele czasu podczas spaceru oraz śpią. Ważne jest też, żeby gondola miała usztywniany spód i miękkie wykończenia.
Około 5 miesiąca życia dziecka pojawia się potrzeba zamiany gondoli na spacerówkę. Będzie ona służyć dziecku przez około 3 lata, warto więc postawić na model z odwracanym siedziskiem, który w przypadku mniejszych dzieci da rodzicom możliwość obserwowania małego pasażera podczas spaceru, a w przypadku starszaka – pozwoli mu oglądać i poznawać otaczający go świat. Istotnym elementem spacerówki są także szelki. W wózkach marki X-lander są one pięciopunktowe z wygodnym zapinaniem, co gwarantuje bezpieczeństwo dziecka podczas spaceru oraz wygodę rodziców przy zapinaniu pasów.

Dobra widoczność wózka i bezpieczeństwo

Szczególnie jesienią i zimą, gdy dzień jest krótki i szybko zapada zmrok, dobra widoczność wózka ma szczególne znaczenie i zapewnia bezpieczeństwo na zewnątrz. Wózki X-lander wyposażone są nie tylko w elementy odblaskowe (na koszach zakupowych), ale także w oświetlenie LED, które działa w dwóch trybach: ciągłym oraz przerywanym. Doświetla drogę przed wózkiem i czyni go świetnie widocznym z daleka.
Unikalną cechą wózków X-lander jest także system Finger Protection, stosowany w modelach X-Move, X-Cite i X-Pulse, który zapobiega przycięciu palców podczas składania. Dzięki temu rozwiązaniu rodzice mają pewność, że szybko i bezpiecznie złożą wózek i mogą być spokojni o bezpieczeństwo dziecka, jeśli nagle i niespodziewanie włoży ono rączkę w ramę wózka.

Wspaniała zabawa

Jak wskazywali ankietowani przez markę X-lander rodzice – blisko 45 proc. poświęca na wspólną aktywność z dzieckiem powyżej 3 godzin dziennie. Jeśli towarzyszy nam wózek, dobrze, żeby oprócz funkcjonalności był on także ładny! O atrakcyjność specjalnej edycji wózków X-lander zadbali polscy projektanci marki – Ewa Prażmowska-Bekiersz oraz Ewa Machura-Guidon. W unikalnym wzorze Desert Team marki X-lander ukryci są towarzysze dziecięcych zabaw – piesek, kotek, ptaszek i rybka. Nowy kolor dostępny jest w modelach X-Move, X-Pulse oraz  X-Cite, dzięki czemu rodzice nie muszą iść na kompromis – mogą wybrać model o nowoczesnym wzorze dopasowany do ich potrzeb i stylu życia. Kolekcja dostępna jest w kompletach z gondolą X-Pram Light, spacerówką oraz pojemną torbą X-Bag. Dodatkowo w prezencie do każdego wózka dodawany jest komplet pościeli Desert Team.

Co ważne, model X-Move Desert Team został nominowany przez komisję konkursową Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME do tegorocznej nagrody KIDS’ TIME STAR w kategorii wózki.

Szczegóły: www.x-lander.com/desert-team/

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

5 KOMENTARZE

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również