-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

Urlop na poczęcie już wkrótce!

W weekend partia rządząca zaskoczyła wszystkich nowym pomysłem dodatkowego urlopu dla osób starających się o dziecko. Wystarczy złożenie wniosku deklarującego chęć poczęcia dziecka, by otrzymać 3 dodatkowe dni wolnego od pracy. Kiedy pomysł wejdzie w życie?

-Reklama-

Partia rządząca, znana z prowadzenia polityki pro rodzicielskiej, ma nowy pomysł, by wesprzeć rodziców. 500+ na pierwsze dziecko i na każde kolejne, emerytura dla matek wielodzietnych, wyprawka szkolna, „program Za życiem”- jak widać na tym się nie skończy. Z nowego pomysłu rządu na pewno ucieszą się wszyscy ci, którzy planują dziecko. W niedzielę ogłoszono bowiem program poczęcie+, który zakłada przyznanie przyszłym rodzicom dodatkowego urlopu od pracy.

Program poczęcie+ – o co chodzi?

Program poczęcie+ ma pozwolić osobom chcącym powiększyć swoją rodzinę począć swoje dziecko w przyjaznej atmosferze – bez pośpiechu i bez stresu. Jak wiadomo, jedną z przyczyn trudności w zajściu w ciążę bywa dzisiejszy pęd za pieniądzem i karierą. Zapracowani małżonkowie nie mają siły, by podjąć próbę poczęcia swojego dziecka lub po prostu są zbyt zestresowani obowiązkami służbowymi. Nowy pomysł rządu ma im ułatwić życie i sprawić, że dodatkowe dni wolne od pracy wykorzystają na bezstresowe poczęcie dziecka np. na romantycznym wyjeździe.

Urlop na poczęcie jest płatny i zakłada 3 dni wolnego dla wszystkich osób żyjących w związku formalnym, które zadeklarują chęć posiadania dziecka. Wystarczy złożyć wniosek o taki urlop u pracodawcy, uzasadniając go chęcią poczęcia w tym czasie swojego dziecka. Dodatkowe dni trzeba wykorzystać wszystkie od razu, nie można tego urlopu rozłożyć na raty.

Program poczęcie+ – dla kogo?

Program poczęcie+ jest skierowany tylko do osób żyjących w małżeństwie, bez względu na to, czy mają już dzieci czy nie. Z urlopu nie mogą korzystać małżonkowie spodziewający się już dziecka, czyli kobiety w ciąży i ich mężowie.

Program poczęcie+ – od kiedy?

Rząd w niedzielę zapowiedział, że wdroży program najszybciej jak to możliwe. Pierwsze posiedzenie sejmu w tej sprawie już w tym tygodniu, dlatego zakładając pomyślną ścieżkę ustawodawczą, ustawa o dodatkowym urlopie na poczęcie wejdzie w życie z początkiem maja.

Będziecie korzystać?

autor: iguana
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Te triki pozwolą ci utrzymać porządek w domu bez zbędnego wysiłku!

Utrzymanie porządku w domu może być czasochłonne i często wymaga dużego wysiłku. Jednak istnieje wiele trików i strategii, które mogą pomóc i...