-Reklama-

Urlop na poczęcie już wkrótce!

W weekend partia rządząca zaskoczyła wszystkich nowym pomysłem dodatkowego urlopu dla osób starających się o dziecko. Wystarczy złożenie wniosku deklarującego chęć poczęcia dziecka, by otrzymać 3 dodatkowe dni wolnego od pracy. Kiedy pomysł wejdzie w życie?

-Reklama-

Partia rządząca, znana z prowadzenia polityki pro rodzicielskiej, ma nowy pomysł, by wesprzeć rodziców. 500+ na pierwsze dziecko i na każde kolejne, emerytura dla matek wielodzietnych, wyprawka szkolna, „program Za życiem”- jak widać na tym się nie skończy. Z nowego pomysłu rządu na pewno ucieszą się wszyscy ci, którzy planują dziecko. W niedzielę ogłoszono bowiem program poczęcie+, który zakłada przyznanie przyszłym rodzicom dodatkowego urlopu od pracy.

Program poczęcie+ – o co chodzi?

Program poczęcie+ ma pozwolić osobom chcącym powiększyć swoją rodzinę począć swoje dziecko w przyjaznej atmosferze – bez pośpiechu i bez stresu. Jak wiadomo, jedną z przyczyn trudności w zajściu w ciążę bywa dzisiejszy pęd za pieniądzem i karierą. Zapracowani małżonkowie nie mają siły, by podjąć próbę poczęcia swojego dziecka lub po prostu są zbyt zestresowani obowiązkami służbowymi. Nowy pomysł rządu ma im ułatwić życie i sprawić, że dodatkowe dni wolne od pracy wykorzystają na bezstresowe poczęcie dziecka np. na romantycznym wyjeździe.

Urlop na poczęcie jest płatny i zakłada 3 dni wolnego dla wszystkich osób żyjących w związku formalnym, które zadeklarują chęć posiadania dziecka. Wystarczy złożyć wniosek o taki urlop u pracodawcy, uzasadniając go chęcią poczęcia w tym czasie swojego dziecka. Dodatkowe dni trzeba wykorzystać wszystkie od razu, nie można tego urlopu rozłożyć na raty.

Program poczęcie+ – dla kogo?

Program poczęcie+ jest skierowany tylko do osób żyjących w małżeństwie, bez względu na to, czy mają już dzieci czy nie. Z urlopu nie mogą korzystać małżonkowie spodziewający się już dziecka, czyli kobiety w ciąży i ich mężowie.

Program poczęcie+ – od kiedy?

Rząd w niedzielę zapowiedział, że wdroży program najszybciej jak to możliwe. Pierwsze posiedzenie sejmu w tej sprawie już w tym tygodniu, dlatego zakładając pomyślną ścieżkę ustawodawczą, ustawa o dodatkowym urlopie na poczęcie wejdzie w życie z początkiem maja.

Będziecie korzystać?

autor: iguana
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również