-Reklama-teddyeddie

Torba do szpitala: lista rzeczy, które musisz zabrać na porodówkę

Pakowanie torby do szpitala warto rozpocząć już w okolicach 30. tygodnia ciąży i zakończyć najpóźniej w 36. tygodniu. Wszystko po to, aby w razie potrzeby móc ją zabrać ze sobą na porodówkę, jeśli tylko zajdzie taka konieczność przed planowanym terminem porodu. Oto rzeczy, których nie może zabraknąć w wyprawce przyszłej mamy i maluszka.

-Reklama-

Szpitalny niezbędnik młodej mamy

W torbie do szpitala musi znaleźć się przede wszystkim odzież, którą przyszła mama założy do porodu oraz bezpośrednio po nim. Nie może w niej zabraknąć:

  • luźnej koszuli do porodu,
  • dwóch koszul do karmienia,
  • dwóch biustonoszy do karmienia,
  • elastycznych majtek poporodowych (można je kupić w aptece),
  • szlafroka (wystarczy cienki, na porodówkach jest bowiem stosunkowo ciepło),
  • klapek,
  • skarpetek (szczególnie w porze zimowej).

Przyszła mama obowiązkowo musi mieć przy sobie dokumenty, takie jak dowód osobisty, wyniki ostatnio przeprowadzonych badań czy karta ciąży.

Co warto mieć przy sobie na porodówce?

Położne radzą, aby pakując się do porodu, nie zapomnieć o kosmetykach (delikatny żel pod prysznic i do środek higieniczny do przemywania krocza), podpaskach poporodowych (10 sztuk), wkładkach laktacyjnych. Mamy karmiące powinny mieć przy sobie specjalną poduszkę do karmienia, dzięki której o wiele łatwiej będzie przystawić maluszka do piersi. Młoda mama powinna zabrać ze sobą wodę mineralną, a także przekąski, które może spożywać nawet w czasie trwania akcji porodowej. Dobrze, aby zakupić je wcześniej, przeglądając gazetki promocyjne w Gazetkowo.pl. Przekąski z długim terminem ważności można przechowywać w suchym, zaciemnionym miejscu. 

Wyprawka do szpitala dla maluszka

Większość szpitali oferuje podstawową wyprawkę dla maluszków, na którą składają się ubranka czy rożek niemowlęcy. Mama może również zadecydować o podaniu dziecku mleka modyfikowanego, które zapewnia szpital. Jeśli jednak zależy nam, aby maluszek przyjmował konkretny jego rodzaju, musimy dostarczyć mleko we własnym zakresie. Rodzice zobowiązani są zapewnić dziecku:

  • pieluszki (najlepiej w rozmiarze 1),
  • mokre chusteczki typu wet vipes,
  • środki pielęgnacyjne (na przykład emolient), 
  • krem na odparzenia.

Jeśli rodzice mają taką wolę, mogą dostarczyć również własne ubranka – dobrze, aby w zestawie znalazły się przynajmniej:

  • 3 body z długim rękawem,
  • 3 pajacyki,
  • skarpetki,
  • 2 czapeczki,
  • półśpiochy.

Warto sprawdzić, jakich dokładnie ubranek wymaga konkretny szpital, który przyszła mama wybrała do porodu. Rodzice mogą również przynieść własny rożek bądź otulacz dla maluszka.

Co jeszcze warto spakować do szpitalnej torby?

Lista rzeczy, którą przyszła mama musi mieć przy sobie, idąc do porodu, jest dosyć długa. Niemniej jednak warto zabrać ze sobą jeszcze kilka przedmiotów, które mogą w znacznym stopniu ułatwić pobyt w szpitalu. Przyszła mama może zabrać ze sobą książkę, po którą sięgnie w czasie snu maluszka bądź przed rozpoczęciem akcji porodowej. Dobrym wyborem będą również słuchawki i telefon – dzięki nim można zrelaksować się, słuchając audiobooków bądź radio. Warto mieć przy sobie ulubione przekąski, pomadkę nawilżającą do ust czy balsam do ciała – dobre oferty znajdziemy na Gazetkowo.pl. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą ręcznika, grzebienia i gumek do włosów. Kobiety, które na co dzień noszą soczewki, powinny awaryjnie spakować do torby okulary. 

Artykuł sponsorowany
-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Poranione brodawki podczas karmienia piersią – jak sobie poradzić?

Karmienie piersią jest naturalnym i zdrowym sposobem żywienia dziecka, ale może być również bolesne i nieprzyjemne dla matki. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się karmiące kobiety, są poranione brodawki. Co je powoduje, jak im zapobiegać i jak je leczyć?

Noszenie dziecka na rękach – potrzeba czy rozpieszczanie?

Noszenie dziecka na rękach to jeden z najbardziej naturalnych i instynktownych sposobów okazywania mu miłości, troski i poczucia bezpieczeństwa. Jednak niektórzy rodzice obawiają się, że przez zbyt częste noszenie mogą rozpieścić swoje dziecko i zaszkodzić jego rozwojowi. Czy tak jest naprawdę? Czy noszenie na rękach ma same zalety, czy też niesie ze sobą jakieś ryzyka? Sprawdźmy, co mówią na ten temat eksperci i badania naukowe.

Zwierzę w domu – jak utrzymać czystość i higienę?

Zwierzęta domowe to źródło radości, miłości i towarzystwa dla całej rodziny. Jednak posiadanie psa, kota, królika czy innego futrzastego przyjaciela wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Sierść, błoto, zapachy i plamy to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmierzyć właściciele zwierząt. Jak więc zadbać o higienę i porządek w domu, nie rezygnując z przyjemności związanych z posiadaniem zwierzaka? Oto kilka porad i trików, które mogą pomóc.

Depresja u dzieci – psycholog odpowiada na najważniejsze pytania

Depresja u dzieci to poważny problem. Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię. O depresji dotykającej najmłodszych pisze w swojej najnowszej książce pt. ,,Depresja u dzieci i młodzieży” (wyd. RM), Anna Duman, psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!