-Reklama-

Terapia logopedyczna online bez wychodzenia z domu

Rodzice często stają przed decyzją czy terapia logopedyczna online będzie odpowiednia dla ich dziecka. Czy konsultacja z logopedą online może zastąpić stacjonarną wizytę? Czy dziecko wytrzyma i będzie zainteresowane ćwiczeniami przed komputerem?

-Reklama-

Nie mamy na to jednoznacznej odpowiedzi bo każdy przypadek jest indywidualny, a dobro pacjenta zawsze jest najważniejsze dla terapeuty. Doświadczony specjalista oceni, czy taka forma współpracy będzie odpowiednia, a w razie konieczności pokieruje na konsultacje specjalistyczne (badanie słuchu, badanie neurologiczne), aby w jak najlepszym stopniu przygotować się do ułożenia odpowiedniego planu postępowanie logopedycznego.

Warto poznać zalety oraz korzyści płynące z konsultacji logopedycznej online

-Reklama-

Zalety:

  • Dostępność w przypadku braku gabinetu logopedycznego w okolicy (mała miejscowość, mieszkanie za granicami państwa i brak dostępu do specjalisty w rodowitym języku);
  • Oszczędność czasu – zminimalizowanie czasu na dojazd;
  • Wygoda w umawianiu terminu wizyt i doboru dnia oraz godzin – logopedzi często przyjmują na weekendy.

Terapia online może być także uzupełnieniem terapii stacjonarnej – jako forma urozmaicenia ćwiczeń z wykorzystaniem nowych programów czy gier interaktywnych. Jest także rozwiązaniem, w przypadku choroby pacjenta – zajęcia mogą odbyć się w domu w znanym dla pacjenta otoczeniu, aby uniknąć zaległości oraz stresu.

Czy warto zatem spróbować tej formy kontaktu z terapeutą? Tak – można skorzystać

choćby z jednorazowej konsultacji. Nic wtedy nie stracimy, a możemy zyskać odpowiedzi na temat tego, czy mowa naszego dziecka rozwija się prawidłowo.

Dla osób poszukujących informacji na temat logopedii zapraszamy na portal https://www.dobrylogopeda.edu.pl/ zbiór informacji dla rodziców i pacjentów.

Co jest potrzebne?

  • Komputer / Tablet / Smartfon
  • Stabilne łącze

Sprawdź czy Twoje połączenie internetowe pozwoli na komfortową wizytę, przetestuj je – zapytaj logopedę o możliwość bezpłatnego, próbnego połączenia.

  • Kamera internetowa

Oprócz kamery internetowej zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczenia, tak aby twarz pacjenta była dobrze widoczna.

Wizyta logopedyczna online

Już dziś umów się na spotkanie z logopedą online, wybierz pasujący termin i skorzystaj z usług oferowanych przez doświadczonych w terapii online terapeutów: LOGOPEDA ONLINE.

foto: canva
wpis gościnny

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

10 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie Twojego dziecka jesienią

Lato wyraźnie się od nas oddala, a to wiąże się ze zmianą pogody i wymianą garderoby. W przypadku dzieci jest jeszcze trudniej. Nasze pociechy ciągle rosną, więc ubrania zeszłoroczne na pewno już się nie przydadzą. Czas zatem udać się do sklepu po nowe rzeczy.

Zespół kuwady, czyli gdy mężczyzna też jest w ciąży

Gdy mężczyzna, którego partnerka jest w ciąży, zaczyna współodczuwać jej stan, zazwyczaj nie spotyka się ze zrozumieniem otoczenia. A tymczasem istnieje medyczna nazwa i poważne uzasadnienie takiego zjawiska. Zespół kuwady może dopaść każdego przyszłego tatę.

Sprzęty, w które warto wyposażyć się na jesień i zimę, jeśli masz dziecko

Jesień i zima przynoszą ze sobą dużą zmianę pogody, która nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz dziecko, warto wyposażyć się w sprzęty, które podniosą komfort życia w domu podczas zbliżających się miesięcy

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej online poświęconej szczepieniom ochronnym

Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji naukowej organizowanej w ramach Projektu „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”, kierowanej do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Metoda Ferbera, czyli zasypianie przez wypłakanie

Metoda Ferbera to jeden ze sposobów nauki samodzielnego zasypiania. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, bo opiera się na kontrowersyjnym dla wielu pozostawianiu płaczącego dziecka w łóżeczku. Jak dokładnie wygląda nauka zasypiania przez wypłakanie?