-Reklama-

Terapia logopedyczna online bez wychodzenia z domu

Rodzice często stają przed decyzją czy terapia logopedyczna online będzie odpowiednia dla ich dziecka. Czy konsultacja z logopedą online może zastąpić stacjonarną wizytę? Czy dziecko wytrzyma i będzie zainteresowane ćwiczeniami przed komputerem?

-Reklama-

Nie mamy na to jednoznacznej odpowiedzi bo każdy przypadek jest indywidualny, a dobro pacjenta zawsze jest najważniejsze dla terapeuty. Doświadczony specjalista oceni, czy taka forma współpracy będzie odpowiednia, a w razie konieczności pokieruje na konsultacje specjalistyczne (badanie słuchu, badanie neurologiczne), aby w jak najlepszym stopniu przygotować się do ułożenia odpowiedniego planu postępowanie logopedycznego.

Warto poznać zalety oraz korzyści płynące z konsultacji logopedycznej online

Zalety:

  • Dostępność w przypadku braku gabinetu logopedycznego w okolicy (mała miejscowość, mieszkanie za granicami państwa i brak dostępu do specjalisty w rodowitym języku);
  • Oszczędność czasu – zminimalizowanie czasu na dojazd;
  • Wygoda w umawianiu terminu wizyt i doboru dnia oraz godzin – logopedzi często przyjmują na weekendy.

Terapia online może być także uzupełnieniem terapii stacjonarnej – jako forma urozmaicenia ćwiczeń z wykorzystaniem nowych programów czy gier interaktywnych. Jest także rozwiązaniem, w przypadku choroby pacjenta – zajęcia mogą odbyć się w domu w znanym dla pacjenta otoczeniu, aby uniknąć zaległości oraz stresu.

Czy warto zatem spróbować tej formy kontaktu z terapeutą? Tak – można skorzystać

choćby z jednorazowej konsultacji. Nic wtedy nie stracimy, a możemy zyskać odpowiedzi na temat tego, czy mowa naszego dziecka rozwija się prawidłowo.

Dla osób poszukujących informacji na temat logopedii zapraszamy na portal https://www.dobrylogopeda.edu.pl/ zbiór informacji dla rodziców i pacjentów.

Co jest potrzebne?

  • Komputer / Tablet / Smartfon
  • Stabilne łącze

Sprawdź czy Twoje połączenie internetowe pozwoli na komfortową wizytę, przetestuj je – zapytaj logopedę o możliwość bezpłatnego, próbnego połączenia.

  • Kamera internetowa

Oprócz kamery internetowej zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczenia, tak aby twarz pacjenta była dobrze widoczna.

Wizyta logopedyczna online

Już dziś umów się na spotkanie z logopedą online, wybierz pasujący termin i skorzystaj z usług oferowanych przez doświadczonych w terapii online terapeutów: LOGOPEDA ONLINE.

foto: canva
wpis gościnny

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Testuj zestaw Gillette Venus + Satin Care! Zgłoś się na testerkę!

Tym razem zachęcamy Was do udziału w akcji testowania kobiecego zestawu od Gillette. Zgłoś się po swój zestaw!

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca! – kwiecień

Pomóż nam wybrać Produkt Kwietnia! Zagłosuj na swojego faworyta!

Moje dziecko nie chce jeść – co robić?!

Jako dietetyk, często się zastanawiam - co jest gorsze u dzieci: brak apetytu czy nadmierny apetyt? Na pewno nie ma wątpliwości co do...

5 skutecznych sposobów na jet lag – jak przetrwać zmianę czasu i cieszyć się wakacjami

Nawet najpiękniejsze wakacje mogą zacząć się nieprzyjemnie – od uciążliwych dolegliwości związanych z aklimatyzacją i zmianą stref czasowych. Czym jest jet lag? Dlaczego trudniej jest pod tym względem podróżować z zachodu na wschód? I w końcu – jak radzić sobie z tzw. chorobą długu czasowego? Radzi dr n. med. Piotr Kajfasz, internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy LUX MED.

Sezon na alergie – bądź gotowa!

Czy możemy przygotować dom na sezon alergii? Co możemy zrobić, by ułatwić sobie przetrwanie tych trudnych tygodni w roku? Zobaczcie nasze sposoby na ograniczenie alergenów w domu.