-Reklama-

Terapia logopedyczna online bez wychodzenia z domu

Rodzice często stają przed decyzją czy terapia logopedyczna online będzie odpowiednia dla ich dziecka. Czy konsultacja z logopedą online może zastąpić stacjonarną wizytę? Czy dziecko wytrzyma i będzie zainteresowane ćwiczeniami przed komputerem?

-Reklama-

Nie mamy na to jednoznacznej odpowiedzi bo każdy przypadek jest indywidualny, a dobro pacjenta zawsze jest najważniejsze dla terapeuty. Doświadczony specjalista oceni, czy taka forma współpracy będzie odpowiednia, a w razie konieczności pokieruje na konsultacje specjalistyczne (badanie słuchu, badanie neurologiczne), aby w jak najlepszym stopniu przygotować się do ułożenia odpowiedniego planu postępowanie logopedycznego.

Warto poznać zalety oraz korzyści płynące z konsultacji logopedycznej online

Zalety:

  • Dostępność w przypadku braku gabinetu logopedycznego w okolicy (mała miejscowość, mieszkanie za granicami państwa i brak dostępu do specjalisty w rodowitym języku);
  • Oszczędność czasu – zminimalizowanie czasu na dojazd;
  • Wygoda w umawianiu terminu wizyt i doboru dnia oraz godzin – logopedzi często przyjmują na weekendy.

Terapia online może być także uzupełnieniem terapii stacjonarnej – jako forma urozmaicenia ćwiczeń z wykorzystaniem nowych programów czy gier interaktywnych. Jest także rozwiązaniem, w przypadku choroby pacjenta – zajęcia mogą odbyć się w domu w znanym dla pacjenta otoczeniu, aby uniknąć zaległości oraz stresu.

Czy warto zatem spróbować tej formy kontaktu z terapeutą? Tak – można skorzystać

choćby z jednorazowej konsultacji. Nic wtedy nie stracimy, a możemy zyskać odpowiedzi na temat tego, czy mowa naszego dziecka rozwija się prawidłowo.

Dla osób poszukujących informacji na temat logopedii zapraszamy na portal https://www.dobrylogopeda.edu.pl/ zbiór informacji dla rodziców i pacjentów.

Co jest potrzebne?

  • Komputer / Tablet / Smartfon
  • Stabilne łącze

Sprawdź czy Twoje połączenie internetowe pozwoli na komfortową wizytę, przetestuj je – zapytaj logopedę o możliwość bezpłatnego, próbnego połączenia.

  • Kamera internetowa

Oprócz kamery internetowej zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczenia, tak aby twarz pacjenta była dobrze widoczna.

Wizyta logopedyczna online

Już dziś umów się na spotkanie z logopedą online, wybierz pasujący termin i skorzystaj z usług oferowanych przez doświadczonych w terapii online terapeutów: LOGOPEDA ONLINE.

foto: canva
wpis gościnny

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również