-Reklama-

Strefa zabawy na tarasie. To proste!

-Reklama-

By umożliwić dziecku bezpieczną zabawę na powietrzu, wcale nie musisz mieć wielkiego ogrodu. Zwykły ogródek przy mieszkaniu lub choćby taras mogą stać się fantastycznym miejscem na spędzanie czasu z dzieckiem. Wystarczy odpowiednia aranżacja.

Spędzaj czas z dzieckiem na powietrzu

Dzieci powinny spędzać dużo czasu na powietrzu, bez względu na porę roku. Jak to mówią – nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie. Należy więc dostosować ubiór naszej pociechy do warunków panujących na zewnątrz i nie odkładać spaceru czy wyjścia na plac zabaw z powodu niskich temperatur czy niewielkich opadów deszczu. Wyjątkiem jest temperatura poniżej -10 stopni Celsjusza oraz godziny między 11 a 13 w upalny, bardzo słoneczny dzień. Wtedy dobrze jest zostać w domu. W każdym innym wypadku przebywanie na powietrzu jest wręcz wskazane dla zdrowia i rozwoju malucha.

Gdzie spędzać czas na powietrzu?

Jednym z największych problemów dzisiejszych rodziców, związanym z wychodzeniem z dzieckiem na powietrze, jest brak miejsca do zabawy. Nie każdy mieszka na osiedlu z placem zabaw, niewiele osób ma dom z ogrodem, w którym może wstawić własne zabawki ogrodowe. Z tego powodu wielu rodziców rezygnuje z częstego wychodzenia z domu z dzieckiem i wybiera zacisze domu. A przecież można takie miejsce samodzielnie zorganizować nawet przy mieszkaniu.

Strefa relaksu na tarasie

-Reklama-

Jeśli posiadasz mieszkanie lub dom z tarasem, wykorzystaj to miejsce i przystosuj je do dzieci. Tarasy zwykle nie są zadaszone, a odpoczynek na tarasie bez osłony przed słońcem czy deszczem nie zawsze jest komfortowy Jeśli masz dziecko, zadbaj o to, by taras był miejscem bezpiecznym również dla niego. Zabawy z dzieckiem na tarasie są fantastyczne! Można rozłożyć maluchowi matę edukacyjną lub piankową i wspólnie układać klocki czy malować. Jeśli masz duży taras, wstaw do niego tipi lub samodzielnie zbuduj bazę do zabawy. Najważniejsze to jednak zabezpieczenie tarasu przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Jeśli taras znajduje się na piętrze, pamiętaj o uszczelnieniu jego balustrady, by dziecko nie mogło przez nią wypaść oraz by nie wyrzucało żadnych przedmiotów. Wyłóż podłogę tarasu czymś miękkim np. matą piankową czy dywanem zewnętrznym, który zamortyzuje ewentualne upadki dziecka na tarasie. Najważniejsze jest jednak zamontowanie zadaszenia. Pergola tarasowa to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji, które pozwoli nie tylko zabezpieczyć taras i was przed zmoczeniem deszczem czy zbyt dużą ekspozycją na słońce, ale też będzie świetnie wyglądać. Pergola sprawi, że od tej chwili to będzie twój wymarzony taras do zabawy z dzieckiem.

Strefa relaksu w ogrodzie

Zadaszony taras to również świetny pomysł w niewielkim choćby ogrodzie. Nie musisz mieć willi z ogrodem, by cieszyć się zieloną trawą i dać swojemu dziecku przestrzeń do zabawy na powietrzu. Zabawy z dzieckiem w ogrodzie są super, ale trzeba również pomyśleć o bezpiecznym azylu dla malucha. Zamontowana na tarasie pergola tarasowa to świetne miejsce na odpoczynek w zabawie lub schronienie przed słońcem czy deszczem. Dzięki zadaszeniu, podczas deszczu czy dużego słońca, twoje dziecko nadal może przebywać na powietrzu, co jest dla niego o wiele korzystniejsze niż siedzenie w domu. Pijąc kawę na tarasie i patrząc na swoje dziecko bezpiecznie śpiące obok ciebie, zrozumiesz po co ci była ta strefa relaksu na tarasie.

Mat. zewnętrzny
-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

10 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie Twojego dziecka jesienią

Lato wyraźnie się od nas oddala, a to wiąże się ze zmianą pogody i wymianą garderoby. W przypadku dzieci jest jeszcze trudniej. Nasze pociechy ciągle rosną, więc ubrania zeszłoroczne na pewno już się nie przydadzą. Czas zatem udać się do sklepu po nowe rzeczy.

Zespół kuwady, czyli gdy mężczyzna też jest w ciąży

Gdy mężczyzna, którego partnerka jest w ciąży, zaczyna współodczuwać jej stan, zazwyczaj nie spotyka się ze zrozumieniem otoczenia. A tymczasem istnieje medyczna nazwa i poważne uzasadnienie takiego zjawiska. Zespół kuwady może dopaść każdego przyszłego tatę.

Sprzęty, w które warto wyposażyć się na jesień i zimę, jeśli masz dziecko

Jesień i zima przynoszą ze sobą dużą zmianę pogody, która nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz dziecko, warto wyposażyć się w sprzęty, które podniosą komfort życia w domu podczas zbliżających się miesięcy

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej online poświęconej szczepieniom ochronnym

Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji naukowej organizowanej w ramach Projektu „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”, kierowanej do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Metoda Ferbera, czyli zasypianie przez wypłakanie

Metoda Ferbera to jeden ze sposobów nauki samodzielnego zasypiania. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników, bo opiera się na kontrowersyjnym dla wielu pozostawianiu płaczącego dziecka w łóżeczku. Jak dokładnie wygląda nauka zasypiania przez wypłakanie?