-Reklama-

Sprzęty, w które warto wyposażyć się na jesień i zimę, jeśli masz dziecko

Jesień i zima przynoszą ze sobą dużą zmianę pogody, która nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz dziecko, warto wyposażyć się w sprzęty, które podniosą komfort życia w domu podczas zbliżających się miesięcy

-Reklama-

Przed nami wymagające pory roku. To czas chłodu, wilgoci i niestety, również sezon chorobowy. Poza zmieniającą się aurą, dochodzi jeszcze kwestia rozpoczętego niedawno nowego roku szkolnego i przedszkolnego, co przekłada się na większą ilość infekcji. W tym trudniejszym czasie dobrze jest zadbać o dobre zdrowie i samopoczucie naszej rodziny.

W ciągu najbliższych miesięcy większość czasu wszyscy będziemy spędzać w pomieszczeniach, dlatego już teraz warto wyposażyć się w urządzenia, które mogą nam znacząco zwiększyć poczucie komfortu. Jeśli masz dziecko, te sprzęty mogą cię wyratować z wielu opresji.

Sprzęty, które warto mieć w domu jesienią i zimą

Nawilżacz powietrza

Suche powietrze w okresie grzewczym to częsty powód różnych dolegliwości górnych dróg oddechowych u naszych pociech. Wysuszenie śluzówki skutkuje często katarem, bólem gardła, kaszlem, chrypką, a u noworodków – sapką. Zbyt suche powietrze może być przyczyną zapalenia krtani, a nawet zapalenia oskrzeli. Wysuszone błony śluzowe są ponadto bardziej narażone na atak drobnoustrojów, więc dziecięcy organizm staje się w ten sposób bardziej podatny na infekcje. Najbardziej skutecznym sposobem zwiększenia wilgotności powietrza w pomieszczeniu jest zakup dobrego urządzenia nawilżającego. Dzięki nawilżaczowi dziecko lepiej śpi w nocy, więc to kolejny argument, który powinien nas przekonać do jego zakupu.

W ofercie możesz znaleźć nawilżacze o różnej wydajności. Dobierz taki, który nadaje się do konkretnego pomieszczenia np. pokoju dziecka. Dobrze, jeśli urządzenie samo kontroluje stopień nawilżenia powietrza przez wbudowany czujnik wilgoci i załącza się wtedy, gdy istnieje taka potrzeba. Ze względu na dzieci i to, że nawilżacz często zostawiamy włączony na noc – upewnij się, że jest cichy i bezpieczny. Warto rozważyć zakup nawilżacza tzw. dyfuzora, który umożliwia aromaterapię – jest nieoceniona m.in. w przypadku kataru, kaszlu, przeziębienia, depresji, bólu zatok, bólu głowy czy bólu mięśni.

Zobacz polecane nawilżacze powietrza >>> do kupienia TUTAJ

Nawilżacz ultradźwiękowy Carruzzo DM-JS1802
Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza, działający na zasadzie fal ultradźwiękowych, wykorzystuje wysoką częstotliwość drgań do wytwarzania mgiełki wodnej, która za pomocą wentylatora wydmuchiwana jest na zewnątrz.
Urządzenie wyróżnia wysoka wydajność przy równoczesnym niskim zużyciu energii.
System zmiękczania wody gwarantuje wysoką jakość użytkowania.
Posiada opcję aromaterapii – ma wysuwany pojemnik na olejek eteryczny.
Nawilżacz ultradźwiękowy (dyfuzor) CARRUZZO
Biurkowy nawilżacz powietrza zasilany z gniazda USB. To idealne rozwiązanie w małych pomieszczeniach wyposażonych w klimatyzację, która wysusza powietrze lub jako neutralizator nieprzyjemnych zapachów.
Nawilżacz ultradźwiękowy Carruzzo z projektorem
Nawilżacz powietrza z lampką nocną oraz  projektorem gwiazd. To idealne rozwiązanie w małych pomieszczeniach wyposażonych w klimatyzację, która wysusza powietrze lub dzięki zastosowaniu projektora jako lampka nocna uspokajająca dziecko przed snem.

Osuszacz powietrza

Nie zawsze jesteśmy w stanie dobrze ogrzać pomieszczenia, w których przebywamy. Jesienią do domów wkrada się duża wilgoć, która nie tylko skutkuje tak przyziemnymi problemami jak nieschnące pranie, zepsute produkty kuchenne, awarie urządzeń elektrycznych, przegniłe rośliny, zniszczone meble czy mokre ręczniki w łazience, ale niesie za sobą ryzyko pojawienia się w domu grzyba i pleśni (a tych już nie da się tak łatwo pozbyć). Zbyt duża wilgoć w powietrzu może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Optymalny poziom wilgotności to 60%, ale przy deszczowej pogodzie ta norma bardzo szybko zostaje przekroczona. Jeśli zależy ci na komforcie życia w domu jesienią (ale też latem i wiosną – gdy obserwujemy zwiększoną ilość opadów), zakup osuszacza powietrza to najlepsze rozwiązanie.

Urządzenie dobierz do parametrów pomieszczenia – możesz wybrać sprzęt o różnej wydajności i wielkości. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca na przechowywanie osuszacza, poszukaj modelu kompaktowego, który np. można postawić na stole.

Sprawdź ofertę polecanych osuszaczy powietrza TUTAJ.

Carruzzo osuszacz powietrza 1l z dodytkowym panelem

Grzejnik

W tym roku może bardzo ci się przydać dodatkowe źródło ciepła do twojego domu. Rosnące koszty energii i ryzyko zmniejszonych dostaw ciepła do domu zmusza nas do szukania optymalnych rozwiązań. Posiadanie dobrego, energooszczędnego grzejnika w domu np. farelki może nas uratować przed marznięciem w bardzo zimne dni. Nie warto opierać się na jedynym źródle ciepła w domu, szczególnie w tak niestabilnych czasach. Zakup grzejnika warto poczynić już teraz, zanim stanie się on produktem deficytowym.

Wybierz grzejnik dostosowany do swoich potrzeb, przede wszystkim do wielkości pomieszczenia, które chcesz ogrzać. Szukaj urządzeń z termostatem, które załączają się wtedy,

gdy jest taka potrzeba. Dzisiejsze sprzęty służące do ogrzewania mają nowoczesny wygląd i świetnie wyglądają w stylowych wnętrzach.

Sprawdź ofertę polecanych grzejników do domu TUTAJ.

Carruzzo Grzejnik elektryczny kolumnowy z kominkiem 2000 W

O czym pamiętać, kupując powyższe sprzęty do swojego domu?

  • Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo ich użytkowania, dlatego zwróć uwagę, czy producent daje gwarancję na bezpieczne użytkowanie urządzenia w pomieszczeniu, gdzie przebywa dziecko.
  • Ze względu na wrażliwość dzieci na różne bodźce, szukaj sprzętów, które są ciche, nie generują niepokojących dźwięków, których maluchy mogą się bać.
  • Nie kupuj zbyt skomplikowanych urządzeń, z milionem funkcji, bo zazwyczaj takie sprzęty są bardziej awaryjne. Postaw na prostą, intuicyjną obsługę.
  • Kupuj u zaufanego dostawcy, który pomoże ci dobrać odpowiedni sprzęt dla twojego domu, a w razie problemów doradzi, jak korzystać z urządzenia.

Artykuł powstał we współpracy z SDC24.pl

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również