-Reklama-

Składniki pod lupą – czego szukać w produktach dla dzieci?

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Dlatego z dużą uwagą wybieramy kosmetyki do pielęgnacji, czy jedzenie dla najmłodszych. Czego szukać w produktach, które dbają o delikatną skórę dzieci i ich wrażliwe brzuszki? Warto to wiedzieć!

-Reklama-

Pomoc na podrażnienia 

Skóra najmłodszych jest wyjątkowo cienka i mało odporna, dlatego jest bardziej narażona na działanie wielu czynników. Słońce, niektóre składniki nowych kosmetyków, a nawet alergie na niektóre pokarmy sprawiają, że na ciele dziecka pojawiają się podrażnienia i zaczerwienienia. To moment, w którym warto sięgnąć po produkty ze składnikami, które słyną z właściwości kojących. Z pewnością jednym z nich jest wyciąg z aloesu, który działa łagodząco i nawilżająco. Ten składnik jest ogromnie popularny zwłaszcza w krajach, gdzie słońce świeci non stop. To dlatego, że aloes świetnie radzi sobie z poparzeniami, podrażnieniami i pomaga odbudować barierę hydrolipidową skóry, dzięki czemu znacznie przyspiesza jej gojenie. Produkt z takim składnikiem warto więc mieć zawsze pod ręką, na wypadek podrażnień. Ratunkiem dla skóry jest także masło shea, nazywane również masłem karité. Jest ono częstym dodatkiem regenerujących kremów, czy balsamów do ciała ze względu na zawartość witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Masło shea tworzy na powierzchni niewidzialną warstewkę, dzięki czemu zapobiega jej przesuszaniu się a także skutecznie zmniejsza uczucie szorstkości. Innym popularnym składnikiem łagodzącym jest alantoina, dodawana zwykle do balsamów po opalaniu. Ten składnik zatrzymuje wilgoć w skórze, natychmiast łagodzi podrażnienia a także działa przeciwzapalnie.

Wymienione składniki znajdziemy m.in. w Uniwersalnym kremie do buzi i ciała Yumi Baby (24,99 zł/50 ml), który można stosować już od pierwszego dnia życia, ale sprawdzi się też jako kosmetyk dla całej rodziny. Wśród składników ratunkowych warto wyróżnić także ekstrakt z organicznego jabłka. Jest on bogaty w cukry i polifenole, które wspierają barierę ochronną skóry. Ten składnik znajdziemy m.in. w Cica kremie naprawczym Famille Bio Yves Rocher (69 zł/50 ml). Kosmetyk działa jak prawdziwy opatrunek dla skóry podrażnionej i osłabionej, dlatego warto mieć go w domowej apteczce. Zawarty w nim ekstrakt z jabłka pochodzi z ekologicznych upraw. Krem może być stosowany już od 3. roku życia i gwarantuje natychmiastowe ukojenie. 

Kłopot z głowy

O ile kąpiel niemowlęcia jest przyjemnym rytuałem, to z czasem sytuacja znacznie się zmienia. Problemem staje się zwłaszcza mycie głowy, bo plączące się kosmyki sprawiają, że dzieci niechętnie chcą wchodzić pod prysznic, lub do wanny. Dlatego już po 1. roku życia można stosować odpowiednie kosmetyki, w tym odżywki, które ułatwiają rozczesywanie włosów i zapobiegają tworzeniu się kołtunów. Warto przede wszystkim wybierać produkty na bazie sprawdzonych, bezpiecznych składników. Jednym z nich jest z pewnością olej babassu, który jest bardzo lekki, więc nie obciąża dziecięcych włosów. Jednocześnie dobrze je zmiękcza, dodaje im blasku i sprawia, że łatwiej się rozczesują. Świetnie działa także masło murumuru, czyli składnik bogaty w kwas laurynowy i witaminy A i C. Ma delikatną konsystencję, więc szybko się wchłania i również nie obciąża włosów. Spośród składników, dobrych dla „najmłodszych” włosów warto wyróżnić też proteiny pszenicy, które tworzą na powierzchni pasm niewidzialną otoczkę i wygładzają ich powierzchnię oraz pochodne miodu, gwarantujące dobre nawilżenie.

Wszystkie te dobroczynne substancje są zawarte w odżywce do włosów Bee My Baby Anwen (29,99 zł/200 ml). Wystarczy pozostawić ją na włosach kilka minut, a potem spłukać, by zapomnieć o splątanych, niesfornych kosmykach. Kosmetyk jest idealny nie tylko dla dzieci, ale sprawdzi się także przy cienkich, niskoporowatych włosach.

Przepis na dobry dzień

Sama pielęgnacja to nie wszystko, bo kondycja skóry także zależy od… diety i dobrego samopoczucia. Dlatego każdy rodzic uważnie wybiera to, co powinny jeść dzieci. W gąszczu produktów pełnych konserwantów, czy sztucznych barwników najlepiej szukać tego, co najbardziej naturalne. Pod lupę warto wziąć zwłaszcza produkty śniadaniowe, bo w nich często ukryte są niezdrowe składniki. Dlatego dobrym wyborem będą różnego rodzaju płatki zbożowe, bez dodatku cukru. Warto by w ich składzie znalazła się gryka, czyli roślina, która jest bogata w cenne aminokwasy, a dodatkowo jest bezpieczna przy uczuleniu na gluten. Warto zwrócić też uwagę na obecność prosa, z którego wytwarza się kaszę jaglaną. To również delikatny składnik, który nie zawiera glutenu, ale za to jest bogaty w żelazo i krzem, które wpływają na poprawę stanu skóry, włosów i stawów. Oprócz znanych składników można poszukać też tych bardziej wyszukanych, tj. amarantus. To roślina o lekko orzechowym smaku, która nadaje potrawom wyrafinowanego smaku, a jednocześnie jest bogata w błonnik. Dzięki temu korzystnie wpływa na perystaltykę jelit, ułatwia trawienie i zapobiega zaparciom, co jest szczególnie ważne przy dziecięcych brzuszkach.

Taki superskład znajdziemy m.in. w Bio-kółeczkach gryczano-jaglano-amarantusowych Helpa (16,80 zł/160 g). To ekologiczne płatki śniadaniowe bez dodatku cukrów i słodzików, które można łączyć zarówno z mlekiem, jogurtem jak i kaszą. Świetnie smakują także jeść solo, więc z powodzeniem zastępują niezdrowe chrupki, czy kaloryczne chipsy. A to świetne rozwiązanie nie tylko dla najmłodszych.

Artykuł zawierał lokowanie produktu.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Kupiliście zabawkę Fisher-Price? Należy wam się 40 złotych zwrotu!

Smyk ogłosił nową akcję dla swoich klientów. Ten, kto kupi zabawkę Fisher-Price, otrzyma zwrot 40 złotych na konto. Zabawki...

Sprawdźcie czy macie tę zabawkę z Pepco. GIS ostrzega!

Właśnie dowiedzieliśmy się o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach Pepco popularnego produktu dla dzieci. Powodem jest użycie w nim niebezpiecznych barwników. Co...

Podwójna macica – co to jest i jak wpływa na ciążę?

Podwójna macica to wada wrodzona, która polega na nieprawidłowym połączeniu się dwóch przewodów Mullera, z których powstają narządy rozrodcze u płci żeńskiej. W efekcie kobieta ma dwie oddzielne macice, każda z własną jamą, szyjką i jajowodem. Podwójna macica występuje u około 0,1-0,5% kobiet i może być przyczyną niepłodności lub powikłań ciążowych. Jak rozpoznać podwójną macicę, jak przebiega ciąża z tą wadą i jakie są możliwości leczenia?

Odwodnienie u niemowląt – objawy, skutki i postępowanie

Nawadniania dziecka trzeba pilnować zawsze – szczególnie w czasie choroby czy upałów. Zdarza się jednak, że niewystarczająca ilość płynów powoduje odwodnienie u niemowląt. Co w konsekwencji może być dla niego niebezpieczne i zagrażające jego życiu. Jak zatem rozpoznać ten groźny dla zdrowia stan? Jakie mogą być skutki odwodnienia maluszka ? Na te i inne pytania odpowiada w materiale położna Natalia Marcinów laureatka konkursu „Położna na medal”.

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?