-Reklama-

Scottie go – nauka programowania i dawka fantastycznej rozrywki!

Powiem tak: gdy pierwszy raz usłaszam o grze Scottie Go!, byłam dosyć sceptycznie nastawiona. Gra planszowa połączona z aplikacją? Nie mogłam sobie tego jakoś wyobrazić. Ciekawość jednak zwyciężyła - z pożytkiem dla całej rodziny!

-Reklama-

Co więcej – powiem, że to chyba zupełnie przełomowe odkrycie, jeśli chodzi o rozrywkę dla najmłodszych. Tak, rozrywkę, bo choć Scottie Go! to gra do nauki programowania, ta nauka to sama przyjemność. Ale do sedna.

Scottie Go! – na czym polega ta gra?

Scottie Go! jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów. Wszystkie zadania są bardzo jasno wyjaśnione, a pierwsze z nich naprawdę łatwe. Programowanie kojarzy się z czymś bardzo skomplikowanym, ale gra doskonale wszystko wyjaśnia i na pewno zmieni wasze wyobrażenie o tej dziedzinie! A jaka będzie satysfakcja, kiedy uda się prawidłowo zaprogramować ruch Scottie’go! Szczególnie u mamy 😉

To tak w wielkim skrócie, a teraz po kolei:

  1. My zaczęliśmy od instalacji gry na urządzeniu mobilnym – telefonie
  2. Potem czas na plansze – na pierwszy rzut oka wygląda to dosyć skomplikowanie:

plansze

Na szczęście w grze znajdziemy specjalny sortownik, dzięki czemy każdy z kartoników znajdzie się na swoim miejscu.

sortownik

3. No i czas na grę 🙂 najpierw na ekranie telefonu widzimy jak Scottie Go! powinien się poruszać:

gra

4. Następnie, za pomocą kartoników, musimy ułożyć mu trasę:

komenda

5. Potem skanujemy naszą planszę, pilnując żeby każdy kartonik był zaznaczony:

skanowanie

i sprawdzamy, czy Scottie doszedł tam, gdzie powinien – czy udało nam się zaprogramować mu trasę. Uwierzcie, że jest to bardzo ekscytujące.

Szczerze, polecam tę grę całej rodzinie! Wbrew pozorom nie jest to gra tylko dla chłopców, czego sama jestem dowodem 😉 Na pewno jest to gra, która ma wiele walorów edukacyjnych, a postępy dziecka weryfikowane są na bieżąco, przez aplikację i ocenę wykonania zadania. Spróbujcie. Nie będziecie żałować.

Szczegóły gry znajdziecie też na scottiego.pl 

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również