-Reklama-

Rowerek biegowy – jak nauczyć dziecko jazdy?

Zanim maluch będzie gotowy na swój pierwszy poważny rower, warto przyzwyczaić go do dwóch kółek. W tym celu wielu rodziców sięga po rowerki biegowe. W jaki sposób przyczyniają się one do nauki dziecka jazdy na rowerze? Od czego zacząć?

-Reklama-

Rowerek biegowy – zacznij od przygotowania

Bez odpowiedniego przygotowania nie jesteśmy w stanie zapewnić maluchowi pełni komfortu, co okazuje się niezwykle istotne przy nauce jazdy. Pierwszy krok to zakup rowerka biegowego. Wśród ważnych czynników zazwyczaj pojawia się marka, kolor czy design, jednak one nie pozwolą nam określić jakości urządzenia. Tym samym poszukiwania warto zacząć od zwrócenia uwagi na rozmiar. Niezależnie od tego czy wybieramy rowerek biegowy dla 2-latka, czy też dla nieco starszej pociechy należy kierować się wzrostem dziecka.

Szczególnym czynnikiem jest długość nóg malca. Warto zwrócić uwagę czy opiera on nogi o podłoże przy lekko ugiętych kolanach. Jeśli decydujemy się na zakup przez internet, dobrym krokiem będzie zmierzenie nóg od ich wewnętrznej strony, a następnie odjęcie od wyniku kilku centymetrów. Ta wartość przyda nam się również do określenia odpowiedniej wysokości siodełka. Ponadto okaże się niezwykle przydatny przy doborze adekwatnego rozmiaru ramy oraz kół.

Dziecko a rowerek biegowy – bezpieczeństwo to podstawa

Podczas jazdy na rowerze, nawet jeśli nie wymaga on pedałowania, zdarzają się wywrotki. Z tego względu rodzic powinien zawsze mieć malucha na oku. Oczywiście sama obserwacja nie wystarczy, więc niezbędne okazują się być akcesoria zwiększające poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy na rowerku biegowym. Tutaj pojawiają się:

  • ochraniacze na łokcie;
  • ochraniacze na kolana;
  • kask.

 Szczególnie warto zwrócić uwagę na ten ostatni element. Ochrona główki oznacza również ochronę stale rozwijających kości twarzoczaszki. Z tego względu należy decydować się na kaski oferowane przez sprawdzonych producentów. Przy wyborze warto kierować się zarówno specyfikacjami podanymi przez fachowców, jak i opiniami rodziców, które znajdziemy na różnych forach. Co ważne prawdopodobnie przez dłuższy czas nie będziemy musieli martwić się o kupno nowego kasku, gdyż wielu producentów stawia na precyzyjne systemu regulacji rozmiaru. Tym samym przystosujemy wielkość kasku do główki malca, nawet gdy podrośnie. Dzięki temu nauka jazdy na rowerku biegowym stanie się przyjemnym doświadczeniem zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka.

Czy istnieje właściwa metoda nauki jazdy?

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu nauki jazdy na rowerku biegowym. Każdy rodzic powinien dostosować metodę do samego siebie z uwzględnieniem reakcji malca. Warto zwrócić uwagę na tempo rozwoju i do postępów dopasować kolejne kroki. Gdy mamy odpowiednio przystosowany rowerek biegowy oraz skuteczną ochronę, pozostaje jedynie znalezienie bezpiecznego miejsca. Świeże powietrze oraz płaska powierzchnia pozbawiona przeszkód w postaci kamieni czy dziur będzie idealna na rozpoczęcie kolejnej przygody w życiu malucha.

Artykuł sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również