-Reklama-

Rowerek biegowy – dlaczego warto od niego zacząć bicyklową przygodę

Przyznam, że kiedyś widok dziecka jadącego na rowerku biegowym wydawał mi się dziwny. Dopóki mój starszy syn nie zaczął z niego korzystać! To był przełom w jego rozwoju ruchowym.

-Reklama-

„Rower bez pedałów” nie budzi już takich skrajnych emocji jak jeszcze parę lat temu. Co więcej, zyskuje na popularności ze względu na niesamowite efekty np. zdecydowanie szybsze opanowanie umiejętności utrzymania równowagi przez dziecko i lepszej koordynacji ruchowej. Teraz już, po doświadczeniach z pierwszym synem, jestem mądrzejsza i bardziej doświadczona w tej kwestii. Co mi to dało? Po pierwsze, w przypadku młodszego synka, znacznie szybciej zdecydowaliśmy się na naukę jazdy (od 2. roku życia). Po drugie, wiem już na co zwrócić uwagę, wybierając rowerek. Postaram się wam doradzić.

Pierwszy rowerek biegowy – na co zwrócić uwagę?

 • rowerek „na lata”
  jeśli chodzi o wybór rowerka, możliwość dostosowania go do wzrostu dziecka, to był absolutny priorytet! Pierwszy syn zdecydowanie za szybko wyrastał z rowerków i trzeba było co sezon kupować nowy… Możliwość regulacji zarówno kierownicy, jak i siodełka była dla nas sprawą priorytetową.
 • bezpieczeństwo
  i nie myślę tu tylko o hamulcach (zwróćcie uwagę na ich rodzaj – najlepsze będą bębnowe), choć te są bardzo ważne! Na rowerku biegowym, starsze dzieci potrafią rozwijać naprawdę zawrotne prędkości! Ważne są też takie elementy jak poszerzone na końcach kierownicy rączki, które zapobiegają ześlizgnięciu małej rączki, czy porządne pompowane, pneumatyczne koła.
 • hamulec w rowerku kolobezpieczna kierownica
 • wygodne siodełko
  jeśli chcemy, żeby dziecko miało radochę z jazdy, nic nie może psuć jego komfortu – wygodne siodełko to podstawa! Pamiętajcie, że dobrze wykonane i zabezpieczone siedzisko nie tylko zapewnia wygodę, ale też zwiększa bezpieczeństwo amortyzując wszelkie wstrząsy!siodelko
 • wygoda… dla rodziców!
  Co ja będę dużo mówić… podczas spacerów, bardzo często będzie się zdarzało, że rowerek trzeba będzie przenieść… za to mogę wam ręczyć! Wybierając rowerek, zwróćcie uwagę na jego wagę ( 4,3 kg) – te najlżejsze wykonane są z aluminium. I uwaga: absolutna konieczność – rączka/uchwyt do przenoszenia. Musi być zamocowana w odpowiednim miejscu, żeby poręcznie było można przenieść rowerek, a jego transport nie sprawiał kłopotów – my wybraliśmy taki, który można przenieść jedną ręką!
  raczka raczka2 raczka3
adas2
logo

Prezentowany rowerek pochodzi z firmy Kido  Ostatecznie taki był nasz wybór i nie żałujemy 🙂 Rowerek spełnił wszystkie nasze oczekiwania!

A jeśli chcesz wygrać rowerek Kido już teraz, weź udział w naszym konkursie! SZCZEGÓŁY TUTAJ

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również