-Reklama-

Pokój dziecięcy małpi gaj, dzięki drabince Małpiszon

-Reklama-

Choć dopiero pokój naszego syna w stylu prawdziwej dżungli nabiera kształtu, już teraz pojawił się w nim bardzo istotny element – drabinka gimnastyczna Kinder Wood od malpiszon.pl. To dzięki niej pokój nabrał charakteru i stał się prawdziwym bastionem dobrej zabawy! Ale od początku!

Skąd pomysł na drabinkę w pokoju?

Nasz smyk – zapewne jak większość sześciolatków, jest dzieckiem bardzo aktywnym. Jest ciągle w ruchu i ciągle mało mu aktywności. Długo szukaliśmy czegoś, co zajmie go na dłużej – szczególnie, kiedy pogoda za oknem nie pozwala na dłuższe zabawy na zewnątrz. A ponieważ aranżacja pokoju ma nawiązywać do małpiego gaju, pomyśleliśmy, że drabinka będzie rozwiązaniem, które po pierwsze zapewni dziecku solidną dawkę ruchu, po drugie będzie uzupełnieniem motywu przewodniego pokoju – małpiego gaju. Nasz wybór padł na klasyczną, drewnianą drabinkę Kinder Wood, która bardzo dobrze wkomponowała się w pokój. Wybraliśmy opcję w kolorze surowego drewna. W połączeniu z naturalnym sznurem i zielonymi detalami, całość zaprezentowała się naprawdę efektownie. Ale od początku. Od czego zacząć montaż takiej drabinki?

Jak zamontować taką drabinkę?

Na stronie malpiszon.pl mamy naprawdę duży wybór drabinek. Tak naprawdę każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dobierze drabinkę pod swoje potrzeby i styl pokoju. Tak jak wspomnieliśmy, nasz wybór padł na klasyczną, drewnianą drabinkę. W zasadzie jest to prawdziwy zestaw gimnastyczny, bo oprócz samej drabinki mamy tu także kółka gimnastyczne, talerz-huśtawkę oraz drążek gimnastyczny.

Huśtawka-talerz okazał się najbardziej obleganym elementem

Ale zacznijmy od początku. W paczce, którą otrzymaliśmy od malpiszon.pl, znajdziemy oprócz elementów drabinki do złożenia także bardzo szczegółową instrukcję montażu (z rysunkami) oraz elementy do mocowania.

Jedyną rzeczą, której nie ma w zestawie i, na którą także producent zwraca uwagę, jest materac gimnastyczny. Ze względów bezpieczeństwa warto go dokupić!

Szczegółowe informacje techniczne dotyczące produktu znajdziecie tu.

Głównym elementem zestawu gimnastycznego jest drabinka
Oprócz samej drabinki, Kinder Wood to także kółka i drążek gimnastyczny oraz huśtawka

Krok pierwszy – szczegółowe zapoznanie się z instrukcją

Zawsze od tego zaczynamy montaż wszystkiego. W przypadku tego typu sprzętów, niezwykle ważna jest kolejność składania poszczególnych elementów. Do drabinki dołączona jest instrukcja z przejrzystymi rysunkami jak krok, po kroku połączyć ze sobą elementy.

Krok drugi – przygotowanie drabinki i złożenie drążka gimnastycznego

Montaż drążka gimnastycznego nie jest skomplikowany. Przed nałożeniem go na drabinki, warto jednak sprawdzić, czy wszystko jest na swoim miejscu. Montowanie drążka gimnastycznego to także dobra rozgrzewka przed montażem drabinki głównej.

PS nie zapomnijcie przed skręceniem zamontować sznura z huśtawką i taśm na kółka.

Krok trzeci: połączenie boków i szczebelków drabinki

Przed tą częścią warto przygotować sobie nieco więcej miejsca na podłodze. Dobrze też poprosić drugą osobę o pomoc, by zsynchronizować dwie strony jednocześnie.

Krok czwarty: Przykręcenie szczebelków za pomocą dołączonych do zestawu śrub

Kiedy już uda nam się wsunąć szczebelki w odpowiednie otwory, pozostaje sama przyjemność, czyli dokręcanie śrubek. Można to zrobić za pomocą dołączonego klucza. My poszliśmy na łatwiznę i skorzystaliśmy z pomocy wkrętarki. To znacznie przyspieszyło pracę.

Krok piąty: montaż mocowań do drabinki i przymiarka do ściany

Kiedy drabinka jest już skręcona, przechodzimy do kolejnego kroku, czyli pionowania drabinki i przymiarki do ściany. To dobry moment na to, aby sprawdzić, czy drabinka nie będzie kolidowała z pozostałymi elementami na ścianie. Nasz pokój nie jest wielkich rozmiarów więc trzeba było tak ustawić drabinkę, by nie kolidowała np. z gniazdkami na ścianie etc. Kiedy wszystko ze sobą już pasowało, pozostało przygotować ścianę pod otwory. Zaznaczyliśmy miejsca na wiercenie otworów pod kołki rozporowe. Po odłożeniu drabinki w bezpieczne miejsce, wywierciliśmy otwory.

Krok ósmy: przykręcenie drabinki do ściany

To ten moment, który decyduje o wszystkim. Pamietajmy, by mocowanie do ściany były w miejscu pokazanym na instrukcji – zarówno górne, jak i dolne.

Krok dziewiąty: założenie drążka gimnastycznego

Do tej czynności mogą okazać się potrzebne dwie osoby. To ostatni element montażu. Na koniec pozostają jeszcze tylko testy wytrzymałości i można zacząć zabawę! Warto nadmienić, że obciążenie drabinki i drążka to 100kg, a akcesoriów 60kg. Coś mi się wydaje, że nie tylko dzieci będą chętnie korzystać z drabinki.

Krok dziesiąty: czas na dobrą zabawę!

Od montażu drabinki minęło już trochę czasu i dziś wiemy, że był to strzał w dziesiątkę. Używanie drabinki to nie tylko dobra zabawa, ale też solidna aktywności fizycznej – tak potrzebnej naszym dzieciom. Po za tym, drabinka doskonale wkomponowała się we wnętrze i jest jego prawdziwą ozdobą!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!