-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

Po(d)rzuciłam dziecko i poszłam na rower

Wiele się ostatnio mówi o miejscu macierzyństwa w życiu kobiety. Kampania, która miała zachęcać kobiety do macierzyństwa, jeszcze bardziej je podzieliła - na te, którą robią karierę i te, które zostały mamami.

-Reklama-

Wiele się ostatnio mówi o miejscu macierzyństwa w życiu kobiety. Kampania, która miała zachęcać kobiety do macierzyństwa, jeszcze bardziej je podzieliła – na te, którą robią karierę i te, które zostały mamami.

Czy tego nie da się połączyć? Kurcze, przecież rodzicielstwo to jeden z etapów i części życia, a nie jego przekreślenie. Świadomie piszę „rodzicielstwo”, bo przecież ojcowie też są w to zaangażowani, a o nich się zapomina. To mama „marnuje” sobie życie na dzieciach.

Jak to jest Dziewczyny? Jesteśmy dobrymi Matkami tylko wtedy, kiedy siedzimy całą dobę z Maluchem przy piersi? Powiedzcie mi, bo ja, mimo tego wszystkiego, co się mówi, cały czas czuję, że będąc aktywną mamą, nie jestem dobrą mamą… 🙁

Matka-polka wszechpoświęcająca się

Zaraz jak tylko skończył mi się połóg i potwierdziłam u lekarza, że wszystko ok, porwałam starsze dziecię i wybraliśmy się na długo wyczekiwaną przeze mnie wycieczkę rowerową. I wiecie co, zanim w pełni oddałam się rozkoszy pedałowania, zastanawiałam się czy czasem nikogo nie spotkam… bałam się osądzenia: „o, ta dopiero co urodziła, a już na rowerze jeździ” (w domyśle: zostawiła takie biedne maleństwo…). Kiedy moje biedne maleństwo wylegiwało się z tatusiem, ja mogłam chwilę odpocząć, nabrać dystansu, zrelaksować się. To takie ludzkie! Potrzebuję tego!

Do kosmetyczki też „uciekłam” już po kilku dniach od powrotu ze szpitala – przynajmniej się zdrzemnęłam… 😉

Co chcę przez to powiedzieć? Nie żalić się, ani tłumaczyć. Chcę Was zachęcić do tego, byście oprócz tego, że jesteście wspaniałymi Mamami, przypomniały sobie także, że jesteście cudownymi Kobietkami ze swoimi pasjami lub po porostu, po ludzku potrzebującymi chwili wytchnienia 🙂

Nie bójcie się, drogie mamy żyć, mając przy boku dziecko. Ono będzie czerpało z Was więcej, kiedy będziecie po prostu szczęśliwe.

autor: @freya
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Te triki pozwolą ci utrzymać porządek w domu bez zbędnego wysiłku!

Utrzymanie porządku w domu może być czasochłonne i często wymaga dużego wysiłku. Jednak istnieje wiele trików i strategii, które mogą pomóc i...