-Reklama- Suplementy diety - wybierz na Ceneo.pl

„Ogórek w podróży” już w sprzedaży!

-Reklama-

Jeśli lubicie czytać ze swoimi pociechami książeczki edukacyjne, ten tytuł też musicie mieć. Najnowsza publikacja Jakuba Tylmana to ciekawa i barwna opowieść o sympatycznym vanie nazywanym Ogórkiem.

„Ogórek w podróży” to książka, której celem jest edukacja ekologiczna w zakresie środowiska i popularyzacja pojazdów elektrycznych. Dodatkowo w książce „przemyca” się zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznej i prawidłowej jazdy pojazdem mechanicznym. W zabawny sposób i za pomocą kolorowych ilustracji dziecko uczy się prawidłowych i cennych  nawyków niezbędnych w bezpiecznej podróży.

Mamy-mamom.pl jest patronem książki.

-Reklama-

Książeczka do kupienia TUTAJ

Autorem książki jest JAKUB TYLMAN. Pedagog, nauczyciel przedszkola i przedmiotów artystycznych, wykładowca akademicki, autor książek edukacyjnych dla dzieci, doradca metodyczny wychowania przedszkolnego, twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji. Inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoły bez zadań domowych” – www.szkolybezzadandomowych.pl . Laureat nagrody Głosu Wielkopolskiego w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” oraz zwycięzca plebiscytu „Osobowość Roku 2019” w Województwie Wielkopolskim.  Prowadzi swoje autorskie placówki oświatowe, w których wdraża nowoczesną Edukację na miarę 21 wieku! 

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi tytułami tego autora. Każda książka to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat otaczającego nas świata. W sam raz dla małych ciekawskich czytelników!

 „Misja Leona”.  Świat pędzi jak szalony. Wielu ludzi zatraca się w wydawaniu pieniędzy – kupują, konsumują i marnują olbrzymie ilości jedzenia, podczas gdy w niektórych regionach świata brakuje pożywienia i wody. Misja Leona ma uzmysłowić dzieciom, że należy korzystać z przywilejów krajów dobrze rozwiniętych i wykorzystywać dary natury w sposób racjonalny, bez zbytku i marnowania. Ma uczyć dzieci gospodarności i dobrych nawyków.

„Gaja w opałach”. Historia o pszczołach, które są obecnie jednymi z najbardziej zagrożonych wyginięciem owadów. Ma uświadomić najmłodszym, że wszyscy odpowiadamy za nasz świat i jego przyszłość, że ekologia to konieczność, a nie moda. To ponadczasowa, uniwersalna opowieść o potrzebie poszanowania przyrody. Doczekała się nagrania przez Krystynę Czubównę: https://www.youtube.com/watch?v=bsdB9cikVpw

„Tymon w Tarapatach.” Człowiek jest istotą: kochającą, troskliwą, współczującą, tworzącą niesamowite budowle, ale jednocześnie wywołującą wojny, niszcząc przyrodę i zawłaszczającą otaczający świat. bezduszny transport tygrysów przez całą Europę, zatrzymany ze względów proceduralnych na polskiej granicy. Zwierzęta, na długo uwięzione w ciasnym wozie transportowym, cierpiały z wycieńczenia, głodu, pragnienia i braku powietrza, aż do momentu, w którym otrzymały pomoc. Docelowo znalazły swój raj w słonecznej Hiszpanii, ale ich przeżycia pozostawiły trwały uszczerbek na ich zdrowiu.
Książeczka ma uwrażliwić dzieci na losy zwierząt oraz stanowić przesłanie dla młodych ludzi, by korzystali z dobrodziejstw przyrody, a nie ją wykorzystywali, bo dla każdego jest miejsce na naszej planecie.

„Gustaw na lodzie. ” Historia poruszająca problem topniejących lodowców, będących domem dla wielu zagrożonych wyginięciem gatunków. Dzięki przygodom bajkowego bohatera dzieci mogą zrozumieć, jakie konsekwencje niesie za sobą ocieplenie klimatu i jak ważna jest ochrona środowiska.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Prezent na roczek dla dziewczynki – jaki wybrać?

Kupowanie prezentów dla dzieci to nie lada wyzwanie. Świeżo upieczeni rodzice mogą nie orientować się, jakie zabawki i gadżety są aktualnie popularne. Co więcej, maluch szybko rośnie i jego potrzeby ciągle się zmieniają. Czy istnieją uniwersalne i praktyczne prezenty, które zawsze będą trafione? Jakie upominki są odpowiednie dla rocznej dziewczynki? Sprawdź najlepsze pomysły na wyjątkowy prezent.

Konkurs. Zgarnij bilety do kina i filmowe gadżety „Mia i Ja. Film”

„Mia i ja. Film” już od 30 września w kinach! Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tego serialu do obejrzenia wersji kinowej. Zgarnij bilety i gadżety filmowe w naszym konkursie!

Rozszerzenie diety – sposoby na szybszą naukę

Wprowadzanie nowych pokarmów do diety maluszka, który do tej pory znał tylko mleko mamy, to bez wątpienia spore wyzwanie. Tak jak w każdym przełomowym momencie rozwoju dziecka, w głowie dorosłych pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Od czego zacząć rozszerzanie diety? Jak ułatwić ten proces zarówno dziecku, jak i sobie? Kiedy jest odpowiedni czas na samodzielne jedzenie malucha łyżeczką? To tylko niektóre z nurtujących rodziców pytań. Dzisiaj postaramy się rozwiązać część z nich!

8 sposobów jak prawidłowo trzymać noworodka

Noworodki mają małe i delikatne ciałka, dlatego wymagają dużej ostrożności w noszeniu na rękach. Sprawdź, jak trzymać noworodka, by było bezpiecznie i wygodnie.

Jak urządzić pokój dla przedszkolaka?

Kilkulatek bardzo potrzebuje swojej przestrzeni! Okres przedszkolny to idealny moment, by zaaranżować dziecku jego własny pokój. Jak go urządzić, by wnętrze było nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale również estetyczne i zachęcające dziecko do spędzania w nim czasu?