-Reklama-

„Ogórek w podróży” już w sprzedaży!

-Reklama-

Jeśli lubicie czytać ze swoimi pociechami książeczki edukacyjne, ten tytuł też musicie mieć. Najnowsza publikacja Jakuba Tylmana to ciekawa i barwna opowieść o sympatycznym vanie nazywanym Ogórkiem.

„Ogórek w podróży” to książka, której celem jest edukacja ekologiczna w zakresie środowiska i popularyzacja pojazdów elektrycznych. Dodatkowo w książce „przemyca” się zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznej i prawidłowej jazdy pojazdem mechanicznym. W zabawny sposób i za pomocą kolorowych ilustracji dziecko uczy się prawidłowych i cennych  nawyków niezbędnych w bezpiecznej podróży.

Mamy-mamom.pl jest patronem książki.

Książeczka do kupienia TUTAJ

Autorem książki jest JAKUB TYLMAN. Pedagog, nauczyciel przedszkola i przedmiotów artystycznych, wykładowca akademicki, autor książek edukacyjnych dla dzieci, doradca metodyczny wychowania przedszkolnego, twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji. Inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoły bez zadań domowych” – www.szkolybezzadandomowych.pl . Laureat nagrody Głosu Wielkopolskiego w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” oraz zwycięzca plebiscytu „Osobowość Roku 2019” w Województwie Wielkopolskim.  Prowadzi swoje autorskie placówki oświatowe, w których wdraża nowoczesną Edukację na miarę 21 wieku! 

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi tytułami tego autora. Każda książka to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat otaczającego nas świata. W sam raz dla małych ciekawskich czytelników!

 „Misja Leona”.  Świat pędzi jak szalony. Wielu ludzi zatraca się w wydawaniu pieniędzy – kupują, konsumują i marnują olbrzymie ilości jedzenia, podczas gdy w niektórych regionach świata brakuje pożywienia i wody. Misja Leona ma uzmysłowić dzieciom, że należy korzystać z przywilejów krajów dobrze rozwiniętych i wykorzystywać dary natury w sposób racjonalny, bez zbytku i marnowania. Ma uczyć dzieci gospodarności i dobrych nawyków.

„Gaja w opałach”. Historia o pszczołach, które są obecnie jednymi z najbardziej zagrożonych wyginięciem owadów. Ma uświadomić najmłodszym, że wszyscy odpowiadamy za nasz świat i jego przyszłość, że ekologia to konieczność, a nie moda. To ponadczasowa, uniwersalna opowieść o potrzebie poszanowania przyrody. Doczekała się nagrania przez Krystynę Czubównę: https://www.youtube.com/watch?v=bsdB9cikVpw

„Tymon w Tarapatach.” Człowiek jest istotą: kochającą, troskliwą, współczującą, tworzącą niesamowite budowle, ale jednocześnie wywołującą wojny, niszcząc przyrodę i zawłaszczającą otaczający świat. bezduszny transport tygrysów przez całą Europę, zatrzymany ze względów proceduralnych na polskiej granicy. Zwierzęta, na długo uwięzione w ciasnym wozie transportowym, cierpiały z wycieńczenia, głodu, pragnienia i braku powietrza, aż do momentu, w którym otrzymały pomoc. Docelowo znalazły swój raj w słonecznej Hiszpanii, ale ich przeżycia pozostawiły trwały uszczerbek na ich zdrowiu.
Książeczka ma uwrażliwić dzieci na losy zwierząt oraz stanowić przesłanie dla młodych ludzi, by korzystali z dobrodziejstw przyrody, a nie ją wykorzystywali, bo dla każdego jest miejsce na naszej planecie.

„Gustaw na lodzie. ” Historia poruszająca problem topniejących lodowców, będących domem dla wielu zagrożonych wyginięciem gatunków. Dzięki przygodom bajkowego bohatera dzieci mogą zrozumieć, jakie konsekwencje niesie za sobą ocieplenie klimatu i jak ważna jest ochrona środowiska.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

Jakie produkty zbożowe podawać dziecku?

Produkty zbożowe są jedną z podstawowych grup produktów spożywczych, które lądują na naszych talerzach. Do tej grupy zaliczymy m.in. kasze, makarony, pieczywo...

Wygraj złoty naszyjnik z literką imienia Twojego dziecka!

W zamian za zakupy NAN rozdaje super prezenty. Do wygrania między innym złote naszyjniki z literkami od firmy YES.

Nie bójmy się powiedzieć, że dzieci można odchudzać! Tak, można!

Wiecie, że Polska jest na czele europejskich Państw, a nawet na świecie, jeśli chodzi o alarmujący wzrost otyłości u naszych dzieci? Widać to nawet...

Emolienty – dlaczego są tak popularne w pielęgnacji dzieci?

Emolienty to preparaty, które mają silne działanie nawilżające. Najczęściej stosowane są w przypadku skóry przesuszonej, wykazującej objawy AZS lub łuszczycy. Czy emolienty rzeczywiście są skuteczne? Czy są dla każdego? Jak je stosować?