-Reklama-

„Ogórek w podróży” już w sprzedaży!

-Reklama-

Jeśli lubicie czytać ze swoimi pociechami książeczki edukacyjne, ten tytuł też musicie mieć. Najnowsza publikacja Jakuba Tylmana to ciekawa i barwna opowieść o sympatycznym vanie nazywanym Ogórkiem.

„Ogórek w podróży” to książka, której celem jest edukacja ekologiczna w zakresie środowiska i popularyzacja pojazdów elektrycznych. Dodatkowo w książce „przemyca” się zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznej i prawidłowej jazdy pojazdem mechanicznym. W zabawny sposób i za pomocą kolorowych ilustracji dziecko uczy się prawidłowych i cennych  nawyków niezbędnych w bezpiecznej podróży.

Mamy-mamom.pl jest patronem książki.

Książeczka do kupienia TUTAJ

Autorem książki jest JAKUB TYLMAN. Pedagog, nauczyciel przedszkola i przedmiotów artystycznych, wykładowca akademicki, autor książek edukacyjnych dla dzieci, doradca metodyczny wychowania przedszkolnego, twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji. Inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoły bez zadań domowych” – www.szkolybezzadandomowych.pl . Laureat nagrody Głosu Wielkopolskiego w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” oraz zwycięzca plebiscytu „Osobowość Roku 2019” w Województwie Wielkopolskim.  Prowadzi swoje autorskie placówki oświatowe, w których wdraża nowoczesną Edukację na miarę 21 wieku! 

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi tytułami tego autora. Każda książka to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat otaczającego nas świata. W sam raz dla małych ciekawskich czytelników!

 „Misja Leona”.  Świat pędzi jak szalony. Wielu ludzi zatraca się w wydawaniu pieniędzy – kupują, konsumują i marnują olbrzymie ilości jedzenia, podczas gdy w niektórych regionach świata brakuje pożywienia i wody. Misja Leona ma uzmysłowić dzieciom, że należy korzystać z przywilejów krajów dobrze rozwiniętych i wykorzystywać dary natury w sposób racjonalny, bez zbytku i marnowania. Ma uczyć dzieci gospodarności i dobrych nawyków.

„Gaja w opałach”. Historia o pszczołach, które są obecnie jednymi z najbardziej zagrożonych wyginięciem owadów. Ma uświadomić najmłodszym, że wszyscy odpowiadamy za nasz świat i jego przyszłość, że ekologia to konieczność, a nie moda. To ponadczasowa, uniwersalna opowieść o potrzebie poszanowania przyrody. Doczekała się nagrania przez Krystynę Czubównę: https://www.youtube.com/watch?v=bsdB9cikVpw

„Tymon w Tarapatach.” Człowiek jest istotą: kochającą, troskliwą, współczującą, tworzącą niesamowite budowle, ale jednocześnie wywołującą wojny, niszcząc przyrodę i zawłaszczającą otaczający świat. bezduszny transport tygrysów przez całą Europę, zatrzymany ze względów proceduralnych na polskiej granicy. Zwierzęta, na długo uwięzione w ciasnym wozie transportowym, cierpiały z wycieńczenia, głodu, pragnienia i braku powietrza, aż do momentu, w którym otrzymały pomoc. Docelowo znalazły swój raj w słonecznej Hiszpanii, ale ich przeżycia pozostawiły trwały uszczerbek na ich zdrowiu.
Książeczka ma uwrażliwić dzieci na losy zwierząt oraz stanowić przesłanie dla młodych ludzi, by korzystali z dobrodziejstw przyrody, a nie ją wykorzystywali, bo dla każdego jest miejsce na naszej planecie.

„Gustaw na lodzie. ” Historia poruszająca problem topniejących lodowców, będących domem dla wielu zagrożonych wyginięciem gatunków. Dzięki przygodom bajkowego bohatera dzieci mogą zrozumieć, jakie konsekwencje niesie za sobą ocieplenie klimatu i jak ważna jest ochrona środowiska.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również