-Reklama-

Nowości książkowe dla dzieci – Polecamy!

Mamy-mamom.pl śledzi nowości wydawnicze i wyłapuje najciekawsze pozycje. Oto książki, z których wasze dziec na pewno się ucieszą.

-Reklama-

Jeśli szukasz ciekawej książki dla swojego dziecka, te powinny cię szczególnie zainteresować.

24 godziny. Coś się dzieje w porcie! (+2)

Britta Tecekntrup


Nie tylko pięknie wydana, ale również niezwykle interesująca książka. Sztywne tekturowe strony ułatwiają korzystanie z książki również młodszym dzieciom i wydłużają jej żywotność. Oryginalność tej książki polega na tym, że zamiast ją czytać, to się ją ogląda. Nie oznacza to jednak tego, że to pozycja tylko dla najmłodszych, frajdę z jej posiadania będą miały również starszaki. Książkę bowiem można „czytać” na wiele sposobów, a każdy z nich poszerza słownictwo dziecka, wyrabia spostrzegawczość, pozwala poznawać świat, zaciekawia, uczy, rozwija wyobraźnię; a także bawi, bo bohaterowie tej książki są naprawdę niezwykli. Na kartach książki znajdziemy piękne ilustracje przedstawiające dziesiątki bohaterów i setki przedmiotów. Gwarantuję, że przy każdym oglądaniu – dziecko odnajdzie w książce coś nowego, czego wcześniej nie zauważało. To właśnie jest ta nadzwyczajność portowej codzienności.

Fascynujące eksperymenty naukowe (wiek + 8)

Octowe rakiety, plastikowe mleko, wodoodporny papier… to tylko niektóre z pomysłów na fantastyczne doświadczenia dla dzieci powyżej 8 roku życia.
To książka idealna dla ciekawskich i dociekliwych dzieci. Kolorowa bogato ilustrowana zdjęciami i rysunkami książka dla dzieci (wiek 8+, choć może służyć także młodszym dzieciom, jeśli podczas eksperymentu będą im towarzyszyć opiekunowie). Zawiera opisy eksperymentów, z których prawie wszystkie ze względu na swoją atrakcyjność wizualną mogą aspirować do magicznego triku. Większość produktów do wykonania doświadczenia znajduje się w każdym domu.

Każdy opis zaczyna się od części „Będziesz potrzebować”, potem znajduje się ilustrowana instrukcja wykonania eksperymentu i informacja „Jak to działa?” – z naukowym wyjaśnieniem doświadczenia. Poniżej opisu eksperymentu znajdziemy dodatkowo poradę („Nasza rada”), która ułatwi wykonanie eksperymentu albo zminimalizuje skutki na wypadek jego niepowodzenia, oraz część „A co jeśli…?”, gdzie zaproponowane jest rozszerzenie zakresu doświadczenia. Na końcu znajduje się podsumowanie, czyli część zatytułowana „Zastosowanie w nauce” – stąd będziemy czerpać wiedzę, w jaki sposób prawdziwi naukowcy wykorzystują poznaną zasadę w swoich rozwiązaniach.

Eksperymenty są proste i niezbyt czasochłonne (co pomaga nie zanudzić i nie zniechęcić dzieci), a ich wyjaśnienia bardzo przystępne. Książka z pewnością poszerzy horyzonty nieco starszych dzieci i zainteresuje nauką te młodsze.

Charlie Ciuch-Ciuch (wiek 5+)

Beryl Evans

Ta książka to rarytas tym większy, że jej edycja jest limitowana. Historia Charliego poruszy z pewnością serca dzieci. Ale i dorosłych… Szczególnie miłośników Stephena Kinga. Amerykański wydawca Kinga Simon & Schuster i wydawcy tłumaczeń jego książek podjęli zaproponowaną przez pisarza literacką zabawę: nadanie fikcyjnej publikacji realnych kształtów, czyli wydanie limitowanej edycji bajki „Charlie Ciuch-Ciuch”. Tę bajkę, którą na kartach sagi (w tomie pt. „Ziemie jałowe”) kupuje w księgarni na Manhattanie Jake Chambers, wydano – według narracji powieści Kinga – w 1942 roku, a jej autorką ma być Beryl Evans. A sam King rekomenduje dziś tę bajkę słowami: „Gdybym kiedykolwiek napisał książkę dla dzieci, to dokładnie taką, jak ta!”.To historia Charliego Ciuch-Ciuch, na pozór zwyczajnej „ciuch-ciuch-ciuchci”, i jego wielkiej przyjaźni z maszynistą Bobem. Charlie nie jest zwykłym parowozem – potrafi bowiem nie tylko mówić (i śpiewać!), ale przede wszystkim czuć! Kochać, przyjaźnić się, cieszyć, mieć marzenia i ambicje… A – odsunięty na boczny tor – cierpi, podobnie jak oddany mu maszynista Bob. To właśnie ich przyjaźń i płynąca z niej siła (oraz ostateczne zwycięstwo w starciu z nowoczesnością) są najbardziej wzruszającym wątkiem bajki z kart „Mrocznej wieży”.
Książka jest bardzo oryginalna i na pewno przypadnie do gustu dzieciom kochającym piękne historie z morałem.

Wędrowne Ptaki (wiek 5+)

Michael Roher

„Wędrowne ptaki” to książka z najwyższej półki – znakomicie ilustrowana opowieść o spotkaniu chłopca z grupą Obcych. O szukaniu porozumienia i wzajemnym poznawaniu się, o szacunku wobec odmienności i fascynacji nią. O potrzebie niesienia pomocy „wędrownym ptakom”. Ale i o tym, co nam dają.
To w końcu wzruszająca historia o przyjaźni Łukasza z Paulinką, która jeszcze niedawno była… obca. Przyjaźni, która zobowiązuje.
Trudno piękniej opowiedzieć dziecku o tym, że czasem spotykamy na swej drodze „wędrowne ptaki”, a czasem… sami bywamy przybyszami.
Mnie ta książka bardzo urzekła i zapoczątkowała wiele ważnych rozmów w naszym domu.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również