-Reklama-

Noworoczne postanowienia matki Polki

Wielokrotnie to sobie obiecuję, ale za każdym razem ponoszę sromotną klęskę. Dlatego koniec roku może być dla mnie w końcu okazją, by słowa dotrzymać. Jakie noworoczne postanowienia ma matka?

-Reklama-

 

Zapewne nie tylko ja mam te grzechy na sumieniu. Czas powiedzieć to głośno i parę rzeczy w końcu pozmieniać. Do ideału matki mi daleko, ale nic nie szkodzi, by choć trochę się do niego zbliżyć. Zatem, co postanawiam w przyszłym roku?

 

Noworoczne postanowienia „matki Polki”:

 

 1. Chodząc na zakupy, będę wracać z większą ilością rzeczy kupionych dla siebie niż dla dzieci.
 2. Nie będę się łamać po dwudziestym dziecięcym „proszę”. Dotrwam do co najmniej pięćdziesiątego.
 3. Skończę z oglądaniem bajek a przynajmniej przestanę na nich płakać.
 4. Nie będę dziecku rysować szlaczków w zeszytach i kolorować obrazków w książkach.
 5. Koniec z jeżdżeniem po sklepach w poszukiwaniu gumki do ścierania odpowiedniego koloru.
 6. Przestanę gotować „pod dzieci”. W końcu też mogą nauczyć się jeść leczo i krewetki.
 7. Nie będę rzucać wszystkiego, byle odebrać dziecko punktualnie ze szkoły i oszczędzić mu kilku minut w świetlicy.
 8. Skończę ze zdrabnianiem. Czas wyeliminować ze swojego słownika wyrazy takie jak: mamusia, kurteczka, buciki, kanapeczka, książeczka itd.
 9. Ograniczę ilość robionych telefonem zdjęć dzieci. W końcu ile razy można dokupować kartę z pamięcią.
 10. Przestanę wystawać w nocy nad łóżkami dzieci, by zachwycać się ich słodkim snem.
 11. W samochodzie zmienię w końcu płytę z muzyką, choć fakt – przy piosenkach Disneya wyjątkowo dobrze mi się jeździ.
 12. Skończę z noszeniem T-shirtów i bielizny z Myszką Miki.
 13. Nie będę podjadać słodyczy, które dostają dzieci.
 14. Nie kupię już dzieciom kolejnego albumu kolekcjonerskiego i nie wydam znowu majątku na naklejki, które się wiecznie powtarzają.
 15. Przestanę jeździć po pediatrach z każdą plamką na twarzy i z katarem, nie będę wzywać do dziecka pogotowia za każdym razem, gdy na termometrze zobaczę 38 stopni gorączki.

 

Chyba wszystko.

Ale zaraz, zaraz, czy jednak naprawdę chcę to zmieniać? W końcu ja przecież nie umiem bez tego wszystkiego żyć. I najważniejsze, czy moje dzieci oczekują ode mnie tej zmiany?

Co zatem z moimi noworocznymi postanowieniami? Może lepiej zastąpić je jednym – porządnym? Na przykład:

BĘDĘ SIĘ STARAŁA BYĆ LEPSZĄ MAMĄ

Co z tego wyniknie? Zobaczymy za rok.

W tym samym miejscu. O tej samej porze.

 

Ania

foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?

Udrażnianie jajowodów – zabieg dla kobiet z problemami z płodnością

Wiele kobiet marzy o byciu matkami, ale nie wszystkie mogą spełnić to marzenie. Jedną z przyczyn niepłodności u kobiet jest niedrożność jajowodów, czyli zablokowanie drogi, którą musi przebyć komórka jajowa, aby spotkać się ze spermą i zostać zapłodniona. Niedrożność jajowodów może być spowodowana przez różne czynniki, takie jak infekcje, endometrioza, ciąża pozamaciczna, poronienie, operacje czy antykoncepcja. W takim przypadku naturalne poczęcie jest niemożliwe lub bardzo utrudnione. Jednym ze sposobów leczenia niedrożności jajowodów jest udrażnianie jajowodów - zabieg, który polega na usunięciu zrostów lub polipów z jajowodów i przywróceniu im prawidłowej drożności.

Jak przekonać dziecko do noszenia czapki? Porady dla rodziców

Czapka to nie tylko modny dodatek, ale również niezbędna ochrona przed zimnem, wiatrem, słońcem czy deszczem. Czapka zapobiega utracie ciepła przez organizm i zmniejsza ryzyko zachorowania na przeziębienie, grypę czy anginę. Czapka jest więc ważnym elementem garderoby każdego dziecka, zwłaszcza w zimie i w lecie.

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Jak wyciszyć dziecko przed snem? Porady dla rodziców

Wyciszenie dziecka przed snem jest jednym z największych wyzwań, z którymi borykają się rodzice. Dziecku, które jest rozbawione, podenerwowane lub przepełnione emocjami, trudno zasnąć. A sen jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju i zdrowia. Jak więc pomóc maluchowi się uspokoić i przygotować do snu?