-Reklama-

Co z niego wyrośnie? – Dzieci urodzone zimą

Miesiąc urodzenia ma podobno znaczenie dla wielu aspektów życia. Na przykład dla zdrowia, charakteru a nawet zainteresowań. Postanowiłyśmy zgromadzić dziś wszystkie informacje dotyczące miesiąca urodzin i pokusić się o małe wywróżenie przyszłości dla waszych pociech.

-Reklama-

 

Dzieci urodzone zimą

Styczeń

Dzieci urodzone w styczniu mają duży potencjał umysłowy. Są inteligentne i bardzo utalentowane. Już jako dzieci znają swoją wartość i próbują być niezależne. To żywe srebra, co w późniejszym wieku nie pozwala im usiedzieć w jednym miejscu – często zmieniają pracę, lubią podróżować, nie uznają stagnacji. Przez innych mogą być uważani za obrażalskich. W sumie to prawda, bo trudno im się pogodzić z krytyką. Urodzeni w styczniu mają problem z nazywaniem swoich uczuć, wyznawaniem miłości, co nie znaczy, że tej miłości nie pragną. Ich wrażliwość jest ogromna. Dziewczynki urodzone w styczniu to dobre matki i kobiety spełniające się w życiu rodzinnym. Chłopcy są bardzo ambitni i pracowici – zwykle osiągają sukces zawodowy i zdobywają majątek. Wiele osób ze stycznia w przyszłości wybiera zawody związane ze skrupulatnością – urzędników, księgowych, lekarzy czy komorników. Cenią sobie życie rodzinne i dbają o swoje związki.

Jeśli chodzi o zdrowie, dzieci ze stycznia dość często chorują. Miesiąc, w którym pojawiają się na świecie nie wpływa korzystnie na ich zdrowie. Statystyki mówią, że urodzeni w styczniu częściej chorują na padaczkę czy chorobę Alzheimera. Podobno mają na to wpływ sezonowe infekcje, które przechodzi kobieta będąc w ciąży. Urodzeni w styczniu bywają też meteopatami – pogorszonym samopoczuciem reagują na każdą zmianę pogody.

 

Luty

Dzieci urodzone w lutym uwielbiają podróżować i w podróży najlepiej się rozwijają. W dorosłym życiu zwykle osiadają poza granicami kraju, w którym się urodziły. Bywają lekkomyślne, ale dobrze znają się na ludziach. Potrafią dostrzec w człowieku najlepsze wartości. Dzieci urodzone w lutym są bardzo lubiane i mają wielu przyjaciół. Są towarzyskie, a w dorosłym życiu – wierne w miłości. Dziewczynki uwielbiają książki i to są ich najlepsze zabawki. Chłopcy urodzeni w lutym są bardzo energiczni, mają wiele zainteresowań, które potrafią równoległe rozwijać. Lubią zadziwiać wszystkich dookoła swoimi odkryciami, często stają się wynalazcami lub badaczami. Zostają też artystami. Dzieci z lutego są spokojniejsze i cichsze niż te z pozostałej części roku. Niestety bardzo łatwo nimi manipulować, często ulegają presji.

Ciekawostką jest fakt, że dzieci urodzone w lutym są większe od tych urodzonych w innych miesiącach. Ta tendencja utrzymuje się także w późniejszych latach. Dzieci przewyższają gabarytowo swoich rówieśników. Niektóre badania potwierdzają, że urodzeni w lutym częściej miewają alergie pokarmowe oraz zaburzenia snu. Niestety, mogą  też cierpieć na nadwagę.

 

Marzec

Dzieci urodzone w marcu mają wiele zalet. Cechuje je przede wszystkim ogromne serce, więc chętnie pomagają innym i są bardzo empatyczne. Nie potrafią przejść obok kogoś, kto jest w potrzebie, do pomocy pcha ich wewnętrzny głos. Marcowe dzieci są bardzo szczere i wierne – najpierw przyjaźniom, w dorosłym życiu – partnerom. Przy całej swojej dobroci, miewają jednak huśtawki nastrojów. Małe dzieci często pokazują swoim rodzicom, kto tu rządzi. Bywają humorzaste. Lubią postawić na swoim, a jak im się nie uda – łatwo się obrażają. Jeśli chodzi o umiejętności i talenty, kreatywność to ich drugie imię. Są bardzo twórcze i muzykalne, dlatego ich przyszłe zawody zwykle związane są z tymi cechami. Wiele osób urodzonych w marcu zostaje artystami, architektami, muzykami. Lubią podróżować od małego, dlatego nie ma pewności, że w dorosłym życiu nie postanowią zmienić miejsca, w którym będą mieszkać. Zamiłowanie do podróży może bezpośrednio przełożyć się też na zawód. Wśród stewardess, pilotów wycieczek czy pilotów samolotów lub kapitanów statków – bardzo dużo jest osób urodzonych właśnie w marcu.

Jeśli chodzi o zdrowie, urodzeni w marcu mogą być obciążeni znacznym ryzykiem choroby psychicznej. Istnieją badania, które dowodzą, że najbardziej zagrożone są osoby urodzone dokładnie 6 marca. To podobno najczęstsza data urodzin schizofreników. Jaka może być zależność między chorobą psychiczną a miesiącem urodzenia? Naukowcy twierdzą, że mają na to wpływ między innymi choroby matki (grypa, różyczka, błonica), które może ona przechodzić na końcówce ciąży. Mało pozytywne są także opinie innych naukowców, którzy osoby urodzone w marcu określili jako naznaczone zwiększonym ryzykiem chorób serca. Ma to podobno również wpływ długość życia tych osób. Ludzie urodzeni w marcu statystycznie żyją krócej niż ci z innych miesięcy.

Zobacz jeszcze:

Pora roku a poród. Czy ma znaczenie?

 

autor: monika
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również