-Reklama-

Nie masz pomysłu co kupić maluchowi na Dzień Dziecka? Postaw na zabawki edukacyjne, które będą „rosły” wraz z nim!

-Reklama-

1 czerwca lada moment, a Wy nadal nie macie prezentów dla swoich pociech?  Spokojnie, przygotowaliśmy dla Was ściągawkę, dzięki której wybierzecie idealny upominek. Gwarantujemy, że wywoła on uśmiech na twarzy jak i zapewni moc edukacyjnych wrażeń! Poznajcie zabawki z unikalną technologią Poziomy Nauki od Fisher-Price®,  które „rosną” wraz z maluchem.

Współcześni rodzice doskonale wiedzą, że od zabawki mogą wymagać już nie tylko dostarczania rozrywki, ale również ważnych funkcji edukacyjnych, które stymulują prawidłowy rozwój maleństwa. Każde dziecko jednak rozwija się we własnym tempie i nie można sugerować się jedynie jego wiekiem. Poszukując odpowiedniej zabawki, często zapominamy o tym istotnym fakcie. Przypomnij sobie moment, w którym stojąc przy sklepowej półce z wybraną zabawką w ręku, dokładnie analizowałaś ją pod kątem dopasowania do faktycznego etapu rozwoju Twojego dziecka. Czy sugerowałaś się tylko oznaczeniem wieku na opakowaniu? W domu zabawka okazywała się dla malucha „za trudna”, albo wręcz przeciwnie – szybko go znudziła i Twoja pociecha traciła nią zainteresowanie. Zatem jak uniknąć tego problemu tym samym gwarantując, że zabawka posłuży maluchowi dłużej?
Poznaj zabawki z technologią Poziomy Nauki marki Fisher-Price® od Mattel! Ten światowy lider w produkcji akcesoriów i zabawek dla dzieci znalazł rozwiązanie na potrzeby rodziców i ich dzieci, umożliwiające dopasowanie edukacyjnych treści zabawki do etapu rozwoju malucha. Rodzic w łatwy sposób może zmienić Poziom Nauki za pomocą prostego przełącznika na zabawce. Dzięki tej funkcji mamy pewność, że produkt nie znudzi się  dziecku za szybko, bo nowy poziom to nowe treści edukacyjne, melodie i wypowiedzi. Każdy poziom nauki bazuje na poprzednim, więc stopień zaawansowania treści rozwija się wraz z zabawą.
Skąd wiedzieć czy dana zabawka posiada tę funkcję? To proste! Szukaj znaku graficznego Poziomy Nauki w prawym górnym rogu opakowania. Zabawki Fisher-Price® posiadają od 2 do 4 Poziomów Nauki, dzięki czemu niektóre z nich mogą posłużyć aż do 5. roku życia.

Czego uczą poszczególne Poziomy Nauki?

Edukacyjne treści w zabawkach Fisher-Price różnią się w zależności od przeznaczenia zabawki.  Te, w których spotkamy 3 Poziomy Nauki zatroszczą się o:
Poziom 1 – Odkrywanie
Rozbudzając ciekawość dzieci poprzez wesołe powiedzonka, piosenki i aktywności pomagają maluszkom zrozumieć związek przyczynowo-skutkowy i inspirują do dalszego odkrywania. Poziom ten uczy pierwszych słów, pomaga dziecku osłuchać się z prawidłową wymogą różnych nazw przedmiotów czy części ciała.
Poziom 2 – Zachęcanie
Dzieci po ukończeniu pierwszego roku życia rozumieją już niemal wszystko – nawet jeśli jeszcze nie mówią. Przy odpowiedniej motywacji, wykonywanie różnych zadań sprawia im mnóstwo radości, dlatego na poziomie 2 zabawka motywuje do wykonywania prostych poleceń (np. „Znajdź niebieskie koło”)  i nagradza je („Udało Ci się!”). Na tym poziomie maluch zaangażowany jest w naukę kolorów, cyferek i słówek a każdy jego sukces jest nagradzany. Specjalne wypowiedzi i pytania zachęcają dziecko do odnajdowania poszczególnych elementów zabawki wspomagając proces nauki i zapamiętywania.
Poziom 3 – Naśladowanie
Około półtoraroczne maluchy zaczynają używać wyobraźni i łączyć pewne fakty. Lubią zabawę w naśladowanie i chcą zachowywać się jak rodzice lub starsze dzieci, często powtarzając ich słowa i zachowanie. Poziom 3 zachęca do twórczej zabawy w odgrywanie ról dzięki odpowiednim zwrotom  (np. „Umiesz zabeczeć jak owieczka?”). Na tym poziomie zabawki pomagają rozwijać wyobraźnię dziecka wykorzystując do tego radosne piosenki, dźwięki i wyrażenia.

Wybrane produkty z technologią Poziomy Nauki od Fisher-Price®

Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka  

Wiek: od 6 miesięcy
3 Poziomy Nauki: Odkrywanie – Zachęcanie – Naśladowanie
Cena: ok. 100zł
Dwójka najlepszych przyjaciół  małego dziecka. Te miękkie i miłe w dotyku pluszaki swym sympatycznym wyglądem zapraszają najmłodszych do fantastycznej zabawy, odkrywania i nauki! Interaktywne przytulanki nagradzają działania malucha ciekawymi słówkami, wypowiedziami i rytmicznymi edukacyjnymi piosenkami. I tak, podczas wspólnej zabawy dziecko uczy się liczenia czy alfabetu, poznaje kształty, kolory i nazwy części ciała. A dzięki technologii „Poziomy Nauki” interaktywne treści można zmieniać, dopasowując je do zainteresowań oraz etapu rozwoju maluszka! „Pokażesz moją fioletową rękę?, „Mam dwoje uszu – policzmy je! Jeden, dwa!”. A wszystko to przy akompaniamencie wesołej muzyki i migotaniu czerwonego serduszka.

Uczący Przyjaciel Robot 4w1

Wiek: od 6 miesięcy
3 Poziomy Nauki: Odkrywanie – Zachęcanie – Naśladowanie
Cena: ok. 170 zł
Wyjątkowy towarzysz do zabawy! Można używać go na 4 różne sposoby, gdyż składa się z trzech mniejszych robotów, które można rozkładać i łączyć. Antena do naciskania, uszko do przekręcania, klapka do odwracania i kołysząca się podstawa do trącania z kolorowymi kuleczkami w środku to aktywności, które zajmą dziecko na długi czas. Przyjaciel Robot 4w1, z zależności od ustawionego Poziomu Nauki, uczy dzieci m.in. nazw kolorów, kształtów – które poznają wszystkimi zmysłami!  Zabawka wypowiada nazwę koloru czy kształtu, a następnie podświetla nim część zabawki. Światełka i piosenki zachęcą malucha do tańca i ruchu. Ten interaktywny przyjaciel motywuje również dzieci do raczkowania, ponieważ jest mobilny –  porusza się w przód i w tył – zachęcając dziecko do zabawy na czworaka – a w późniejszym etapie na stojąco. Przyjaciel Robot 4w1 to ponad 120 aktywacji, które dostarczą dziecku mnóstwo frajdy!

Edukacyjny Fotelik Malucha  

Wiek: od 12 miesięcy
3 Poziomy Nauki: Odkrywanie – Zachęcanie – Naśladowanie
Cena: ok. 200 zł
To coś więcej niż wesoły, kolorowy mebel! To wspaniała, interaktywna zabawka, którą pokocha każdy maluch. Produkt oferuje bowiem cały wachlarz zabaw dopasowanych do różnych etapów rozwoju dziecka. Fotelik bawi dzieci mnóstwem piosenek, melodii i zwrotów. Rozpoznaje, kiedy maluch siada i wstaje, automatycznie aktywując powiedzonka i komunikaty zachęcające do dalszej zabawy. Różnorodne funkcje mogą być również uruchamiane manualnie poprzez naciskanie guziczków na pilocie lub podczas przewracania stron książeczki wbudowanej w ramię fotela. Treści można dostosować do wieku maluszka, ustawiając odpowiedni Poziom Nauki.  Z Edukacyjnym Fotelikiem dziecko ma szansę nauczenia się między innymi literek, liczb, liczenia, przeciwieństw, kolorów oraz kształtów.

Tablet Malucha

Wiek: 12-36 miesięcy
3 Poziomy Nauki: Odkrywanie – Zachęcanie – Naśladowanie
Cena: ok. 80 zł
To propozycja dla wszystkich dzieci, które uwielbiają „technologiczne” gadżety. Zabawka ta przypomina prawdziwe tablety, jakich używają rodzice, co czyni ją w oczach dziecka jeszcze atrakcyjniejszą. Maluszkowi zapewni miłe chwile podczas wspólnego śpiewania i słuchania wesołych melodyjek, a gdy już podrośnie, Tablet nauczy go alfabetu oraz nazw zwierząt i przedmiotów. W zależności od ustawionego poziomu zabawy, dzieci mogą uczyć się pierwszych słów, liter oraz odgłosów jakie wydają różne przedmioty i zwierzęta (np. „S – słoń”). Na Poziomie 3 zaproszone zostają do edukacyjnej zabawy w naśladowanie (np. „Zatupiesz jak słoń?”).   Do wesołej zabawy i nauki zachęcają kolorowe światełka, które migają i „tańczą” w rytm muzyki i wypowiadanych słów.

Little People® Wesoły domek Małego Odkrywcy

Wiek: 1-5 lat
3 Poziomy Nauki: Zabawa – Odkrywanie – Wyobraźnia
Cena: ok. 220 zł
Stworzony z myślą o dzieciach, które kochają naśladować dorosłych i bawić się w dom, gdzie mogą odgrywać  znajome scenki, a przy tym uczyć się literek, liczb i kolorów. Domek wyposażony jest w pokoje, patio z basenem, a nawet huśtawkę na drzewie. Dzięki 6 punktom aktywacji, takim jak podświetlane radio, przełącznik światła, „tablet” w kuchni, lodówka, piecyk i toaleta ze „spuszczaniem wody”, zabawa w dom jest jeszcze bardziej realistyczna! Gwarancją dłuższej zabawy są trzy „Poziomy nauki”, dzięki którym rodzice mogą dostosowywać treści edukacyjne do umiejętności dziecka.

Edukacyjna Gigaksiążka „Ucz się i śmiej”

Wiek: od 6 miesięcy
3 Poziomy Nauki: Odkrywanie – Zachęcanie – Naśladowanie
Cena: ok. 130 zł
To elektroniczna zabawka edukacyjna, która przekształca się z dużej, płaskiej książeczki w stojące centrum zabaw. Gigaksiążka „rośnie” wraz z dzieckiem, dzięki czemu staje się motywacją do nauki raczkowania i chodzenia. Na każdej z trzech „kart” tej zabawki, malucha czaka inna, różnorodna, rozwijająca zabawa. Elementy aktywizujące, takie jak klocki do sortowania, kręciołek, suwak i okienko „a kuku” ćwiczą motorykę małą, czyli sprawność rączek. Trzy przyciski umieszczone na jednej ze stron, uruchamiają historyjki do słuchania, naukę cyferek i piosenek, które zachęcają dzieci do biegania wokoło i śpiewania. Treści edukacyjne, dzięki technologii Poziomy nauki, są adekwatnie do wieku i umiejętności malucha.

Radiomagnetofon Szczeniaczka „Ucz się i śmiej”

Wiek: od 6 miesięcy
3 Poziomy Nauki: Odkrywanie – Zachęcanie – Naśladowanie
Cena: ok. 120 zł
Inspirowany stylem retro Radiomagnetofon Szczeniaczka zawierający mnóstwo aktywizujących elementów, takich jak pokrętło, otwór na kasety, suwak, przełączniki czy kręciołek. Ten zabawkowy zestaw stereo z pewnością pobudzi ciekawość malucha i skłoni go do odkrywania kolejnych funkcji produktu. Zastosowana technologia „Poziomy nauki” umożliwi rodzicom dostosowanie treści edukacyjnych zabawki do etapu rozwoju dziecka, dzięki czemu Radiomagnetofon posłuży maluchowi  dłużej. Zabawka nauczy dziecko liczenia po polsku i angielsku, literek, kolorów i kształtów. Wygony uchwyt do przenoszenia pozwala dziecku zabrać ulubioną zabawkę zawsze ze sobą.

Little People® Muzyczna Farma Małego Odkrywcy

Wiek: od 12 miesięcy
3 Poziomy Nauki: Odkrywanie – Zachęcanie – Naśladowanie
Cena: ok. 250 zł
Nakarmić kurczaczki, wyszczotkować konia czy utulić krówkę do snu – to tylko część zadań, których będą mogli się podjąć mali pomocnicy Jeda, właściciela Muzycznej Farmy Małego Odkrywcy. Skrywa ona przed szkrabami wiele atrakcji związanych z codzienną opieką nad zwierzątkami. Na każdego z podopiecznych małych farmerów czeka bowiem ich własny boks, który można otwierać, wypuszczając zwierzątka, by ich oporządzić, czy zamykać, gdy nadejdzie noc. Podczas zabawy dzieci mogą również zobaczyć, jak wykluwają się kurczaki, lub obracać silos z kukurydzą, by móc nakarmić swoich podopiecznych po wezwaniu ich srebrnym dzwonkiem na obiad. Zabawa odbywa się w rytmie wesołych dźwięków. Dzieci, wciskając czerwony przycisk, uruchamiają melodie i piosenki, które sprawiają, że codzienne prace na farmie wypełnione są radością i uśmiechem. Szkraby usłyszą również wypowiedzi oraz rady Jeda dotyczące pracy na farmie, uczące odpowiedzialności i opieki nad zwierzątkami, np. „Noc chyba będzie zimna. Przykryjmy kurki ciepłym kocem.” Nauczy je to okazywania troski o innych oraz empatii względem zwierząt.

 Edukacyjny Stolik Malucha „Ucz się i śmiej”  

Wiek: od 6 miesięcy
3 Poziomy Nauki: Odkrywanie – Zachęcanie – Naśladowanie
Cena: ok. 300 zł
To fascynujące miejsce zabaw i wielkich odkryć! Ma całe mnóstwo interaktywnych elementów, edukacyjnych wypowiedzi i radosnych piosenek. Dzięki technologii „Poziomy nauki” produkt „rośnie” wraz z dzieckiem, gdyż edukacyjne treści dostosowane są do etapu rozwoju malucha. Ponadto odczepiane nóżki stolika umożliwiają zabawę zarówno w pozycji siedzącej, jak i na stojąco. Zabawka zachęca dziecko do niezliczonych odkryć:  poprzez kręcenie wałeczkiem maluszek odtworzy piosenki, a po wciśnięciu odpowiednich przycisków będzie poznawał kształty, kolory i cyferki po polsku i angielsku! Otwierając drzwi farmy maluszek, odkryje świat zwierząt, a przyciskając ponumerowane klawisze pianinka pozna m.in. liczby, kolory oraz nazwy warzyw i owoców. Edukacyjny Stolik Malucha to również nauka alfabetu i przeciwieństw, a dołączony „smartfonik” zainspiruje dziecko do zabawy w odgrywanie historyjek.

wpis sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również