-Reklama-

Nie kupuj dziecku niebieskiego kostiumu kąpielowego!

-Reklama-

Sezon letni w pełni, a wraz z nim mnóstwo okazji do kąpieli basenowych. Jeśli wybieracie się rodzinnie na urlop, z pewnością na waszej liście zakupów pojawi się strój kąpielowy dla dziecka. Wybierając go pamiętaj, by miał właściwy kolor. Kolor stroju, w którym twoje dziecko będzie zażywać letnich kąpieli ma ogromne znaczenie dla jego bezpieczeństwa. Dowiedz się, dlaczego.

Bogata oferta strojów kąpielowych dla dzieci

Jesteśmy niemal pewni, że większość rodziców, wybierając strój kąpielowy dla swojego dziecka, stawia przede wszystkim na jego uroczy wygląd, wygodę zakładania i ewentualną ochronę przeciwsłoneczną (ubrania kąpielowe szyte są z materiałów nie przepuszczających promieniowania UV). Jeśli zaś chodzi o wybór koloru, zwykle dokonuje się go pod kątem upodobań, a teraz okazuje się, że to duży błąd, który może nieść za sobą tragiczne skutki.

Niebieski kolor stroju kąpielowego to najgorszy wybór

Dyskusję na temat koloru stroju kąpielowego niedawno rozpoczęła znana w USA tiktokerka Nikki Scarnati, która jest certyfikowanym instruktorem pływania i ratownikiem. Zamieściła na swoim kanale na TikToku filmik z pływającą w basenie córką. Dziewczynka ma na sobie niebieski kostium kąpielowy i gdy jest zanurzona w wodzie, staje się bardzo słabo widoczna. Kolor kostiumu niemal zlewa się z kolorem basenu i trudno dostrzec dziecko. Dodatkowo, widoczność utrudniają promienie słoneczne padające na wodę.

Ten filmik to przestroga dla wszystkich rodziców, by nie kupowali jasnoniebieskich strojów kąpielowych dla dzieci, bo mogą one zwiększyć ryzyko utonięcia. Dziecko pod wodą przestaje być w tym kolorze widoczne i można przeoczyć fakt, gdy np. zacznie się topić. Mama dziewczynki zwraca uwagę, że filmuje dziecko gdy tafla wody jest spokojna, więc o wiele gorsza widoczność dziecka byłaby wtedy, gdyby w basenie kąpało się więcej osób, a woda byłaby wzburzona. A przecież o taką sytuację latem nietrudno.

Niebieski kostium nie sprawdzi się nie tylko na basenie, ale również w innych akwenach np. jeziorach czy morzach, gdy warunki są jeszcze trudniejsze do obserwowania. Z tego powodu warto unikać kupowania strojów w kolorze niebieskim i postawić na wyraziste, jaskrawe barwy, które będą dobrze widoczne w błękitnej tafli wody.

Wspomniany filmik możecie obejrzeć tutaj:

@scarnati.swim

Just dont do it! Why think about which bathing suits for the splash pad? Just buy bright ones!! ☀️☀️ #selfrescue #selfrescueswimming #selfrescueswim #watersafety #drowningpreventionawareness #springhillisd ♬ original sound – Nikki Scarnati

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również