-Reklama-

Naturalnie szczęśliwe z nową energią! Zobacz, jak zostać kobietą spełnioną

-Reklama-

Współczesne media oraz popularne portale społecznościowe kreują nierzeczywisty obraz życia. W tym fikcyjnym świecie, kobiety nieustannie podejmują życiowe wyzwania, aby zbudować idealny świat wokół siebie. Wiele z nich stawia przed sobą coraz to nowe cele, często ponad ich możliwości. Chcą osiągnąć sukces zawodowy i jednocześnie pełnić rolę zaangażowanej oraz kochającej matki, żony czy partnerki. Czują, że powinny być szczupłe i wysportowane, ale jednocześnie budować poczucie bezpieczeństwa domowego ogniska. Wszystkie napotkane trudności oraz niezrealizowane zadania budują obraz „nieidealnej mnie” i prowadzą do niezadowolenia z życia, zmęczenia oraz poczucia, że osiągnięcie całkowitego szczęścia jest dla nas niemożliwe do zrealizowania.

Z badań które zrealizowane zostały w grudniu 2019 roku na zlecenie marki Kneipp wynika, że tylko 21% Polek deklaruje, że jest całkowicie szczęśliwa i to one w zdecydowanej większości deklarują również, że potrafią odpoczywać.

CZY UMIEJĘTNOŚĆ RELAKSU I EFEKTYWNEGO WYKORZYSTANIA CZASU WOLNEGO MOŻE BYĆ GWARANCJĄ PEŁNI SZCZĘŚCIA?

Odpoczynek i regeneracja to kluczowe elementy zachowania równowagi i dbania o nasz dobrostan. Wspomniane badanie pokazuje jednak, że Polki swój wolny czas spędzają w większości na wykonywaniu prac domowych, m.in. sprzątaniu, gotowaniu, zmywaniu czy robieniu prania, a za odpoczynek uważają przede wszystkim oglądanie telewizji lub seriali czy przeglądanie treści w Internecie. Niestety wartość regeneracyjna takiej formy relaksu jest znikoma. Jak więc zadbać o czas na wypoczynek, pozwolić sobie na relaks i zadbać o równowagę w codziennym życiu?

KAMPANIA “NATURALNIE SZCZĘŚLIWE”

Kampania społeczno-edukacyjna “Naturalnie Szczęśliwe”, której inicjatorem jest marka Kneipp, wspiera Polki w dążeniu do odnalezienia prawdziwego szczęścia, zdrowia i równowagi w dzisiejszym świecie, a także edukuje czym jest prawidłowy odpoczynek, dzięki któremu można odzyskać energię i żyć w równowadze. Kampania skierowana jest do kobiet w każdym wieku oraz z każdego zakątka Polski. 

Poprzez działania realizowane w ramach tej inicjatywy, marka Kneipp chce zainspirować kobiety do zmiany postaw i postrzegania źródeł naturalnego szczęścia. Pragnie też edukować i podpowiadać, jak w prosty sposób można prowadzić zrównoważone życie pełne szczęścia oraz miłości. Jak zwolnić i wyciszyć się, zaakceptować swoje niedoskonałości, doceniać własne dokonania, a przede wszystkim żyć bliżej natury, aby czerpać z niej siłę, spokój i spełnienie. Wprowadzenie drobnych zmian, zgodnych z nauczaniem bawarskiego duszpasterza Sebastiana Kneippa, prekursora naturalnych metod leczenia, pozwala odnaleźć naturalną drogę do zdrowia, radości z życia i przeciwdziałać stresowi. 

W ramach kampanii powstała także niezwykła inicjatywa, zwana Naturalnie szczęśliwe z nową energią

W ramach kampanii “Naturalnie szczęśliwe” realizowany jest także program do kobiet. Jego pierwsza odsłona  nosiła nazwę „Naturalnie szczęśliwe bez stresu’’ i odbyła się jesienią ubiegłego roku. Wówczas, w szczycie pandemii, pięć uczestniczek, które wyłonione zostały w drodze konkursu, wzięło udział w dziesięciotygodniowym programie z ekspertkami Kneippa oraz prowadzącą to wydarzenie – dziennikarką i miłośniczką zdrowego stylu życia – Beatą Sadowską. Spotkania odbywały się na zasadzie cotygodniowych spotkań warsztatowych, podczas których kolejno każda z ekspertek przybliżała uczestniczkom dany filar filozofii Kneippa. W wyniku tych spotkań udało się stworzyć wzajemny, intymny krąg kobiet, które dzieliły się ze sobą doświadczeniami, obserwacjami oraz wiedzą. 

Te niezwykle owocne spotkania kontynuowane były od wiosny tego roku w postaci drugiej edycji programu – „Naturalnie szczęśliwe z nową energią”. Ta odsłona projektu trwała 12 tygodni i tak jak pierwsza, odbywała się online. Tym razem w drodze konkursu wyłoniono 10 uczestniczek, zaś prowadzącą program była jedna z jego ekspertek, odpowiedzialna za edukację opartą na filarze ,,Równowaga’’ – psycholog, Ola Potykanowicz. Więcej o innych ekspertach programu oraz kampanii „Naturalnie szczęśliwe’’ można dowiedzieć się oglądając film, dostępny na youtube.

Uczestniczki obu edycji programu przyznają, że wniósł on w ich życie wiele pozytywnych zmian, związanych z odżywianiem, umiejętnością dbania o siebie i swoje zdrowie oraz szacunkiem do własnego ciała i jego potrzeb. Dzięki cotygodniowym spotkaniom wzrosła ich samoakceptacja, co poskutkowało tym, że zaczęły traktować siebie z większą wyrozumiałością. Pod koniec października wszystkie uczestniczki programu spotkają się podczas Campu Kneippa – wyjazdu, na którym ekspertki marki oraz gość specjalny prowadzić będą warsztaty oparte, tak jak powyżej wspomniane inicjatywy, na 5. Filarach Filozofii Sebastiana Kneippa.

W ramach kampanii powstała także niezwykła inicjatywa, zwana „Naturalnie szczęśliwe z nową energią

Podziel się momentem radości!

 W ramach obchodów 130 lecia marki Kneipp ruszył również konkurs pt. „Podziel się momentem radości”. Nakłania on do dzielenia się swoimi małymi, codziennymi radościami, co w ramach konkursu można zrobić publikując zdjęcia na kanałach social media. Akcja rozpoczęła się w maju i trwać będzie do września. Każdego miesiąca wybierana jest jedna osoba, która wygra udział w Campie Kneippa. Więcej o konkursie można dowiedzieć się na kanałach społecznościowych Kneipp (Instagram, Facebook). 

Blog i podcasty Kneippa

Zachęcamy do poszukiwania inspiracji na blogu Świat Kneippa oraz na kanale podcastów o tej samej nazwie. Dostępne są one na You Tube Kneipp Polska oraz na Spotify. Znajdują się tam ciekawe rozmowy znanych dziennikarek z ekspertkami, jak na przykład rozmowa dziennikarki Anny Kalczyńskiej z Agnieszką Cegielską, czy Beaty Sadowskiej z dr n.med. Małgorzatą Jachacz-Łopatą. 

O marce Kneipp

KNEIPP jest producentem kosmetyków, które są wytwarzane z najwyższej jakości ekstraktów roślinnych, na podstawie receptur o naukowo potwierdzonej skuteczności. Fundamentem powstania oraz rozwoju marki jest filozofia księdza Sebastiana Kneippa (1821-1897), prekursora naturalnych metod leczenia. Metoda KNEIPPa, oparta na filozofii Sebastiana Kneippa, jest uznawana od 2015 roku za niematerialne dziedzictwo kulturowe UNESCO. Pięć filarów jego nauki– woda, rośliny, ruch, odżywianie oraz równowaga stały się podstawą strategii rozwoju produktów kosmetycznych. 

Kosmetyki marki KNEIPP są dostępne w drogeriach Hebe, Rossmann oraz Super-Pharm.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Stymulują zmysły i rozwijają wyobraźnię. Kontrastowe obrazki dla niemowląt do wydruku

Pierwsze miesiące życia dziecka są niezwykle istotne dla jego rozwoju sensorycznego i poznawczego. Podczas tego okresu maluchy szybko uczą się rozpoznawać różne bodźce w swoim otoczeniu. Jednym z fascynujących odkryć w dziedzinie stymulacji niemowląt są kontrastowe obrazki. Te proste, ale skuteczne czarno-białe grafiki mają ogromne znaczenie dla rozwijającego się umysłu dziecka. Wydrukuj je i wykorzystaj w zabawie z dzieckiem.

Malowanie twarzy dziecka – proste wzory, które zrobisz sama!

Magia kolorów, uśmiech na twarzy i wyobraźnia, która ożywa - to tylko kilka z wielu powodów, dla których malowanie twarzy dziecka, znane także jako facepainting, stało się tak popularne. To sztuka, która pozwala przekształcić zwykłą buzię w prawdziwe dzieło sztuki i dostarczyć maluchom dużo radości. Bez względu na okazję - urodziny, karnawał, Halloween, piknik czy festyn - malowanie twarzy staje się punktem obowiązkowym każdej imprezy z udziałem najmłodszych. Zobacz kilkadziesiąt prostych wzorów do malowania twarzy, kup specjalne farbki do twarzy i zacznij przygodę z malowaniem dziecięcych buziek!

Aplikacja Readmio – czytanie bajek nigdy nie było tak realistyczne!

Czytanie bajek dzieciom odgrywa niezwykle ważną rolę w ich rozwoju i edukacji. To magiczne doświadczenie pozwala na budowanie silnych więzi rodzinnych, rozwijanie...

Czy można wybrać pozycję porodową?

Poród to niezwykłe i niepowtarzalne doświadczenie dla każdej kobiety. Jednak nie zawsze jest on łatwy i przyjemny. Czasem może być bolesny, długotrwały lub skomplikowany. Dlatego warto wiedzieć, jak można ułatwić sobie poród i zwiększyć swoje szanse na bezpieczne i komfortowe urodzenie dziecka. Jednym z czynników, które mają duży wpływ na przebieg porodu, jest pozycja porodowa. Czy można ją wybrać? Jakie są jej rodzaje i zalety? Na co zwrócić uwagę przy wyborze pozycji porodowej?

Jakie są możliwe powikłania podczas porodu i jak można im zapobiec?

Poród to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety i jej dziecka. Jednak nie zawsze przebiega on bez problemów i komplikacji. Czasem mogą się one pojawić zarówno przed, jak i w trakcie lub po porodzie. Niektóre z nich są niebezpieczne dla zdrowia lub życia matki lub noworodka. Dlatego warto wiedzieć, jakie są możliwe powikłania podczas porodu i jak można im zapobiec.