-Reklama-

Najlepsze przekąski na wycieczkę – co zabrać?

-Reklama-

Wakacje w pełni! Pogoda zachęca do krótszych i dłuższych wycieczek. Podróżując z dziećmi warto odpowiednio się przygotować i zaplanować prowiant na drogę. Co zapakować do lunchboxa? Jakie przekąski zabrać ze sobą? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tym artykule.

Co wybierać do picia?

Niezależnie czy spędzamy czas w domu, czy stawiamy na aktywne wakacje z dzieckiem na świeżym powietrzu, zawsze warto mieć przy sobie butelkę wody.

Dzieci podczas zabawy czasem zapominają o pragnieniu, warto więc im przypominać i proponować wodę regularnie w ciągu dnia przygód. Najlepiej, żeby woda stała zawsze w zasięgu ręki dziecka.

To właśnie woda najlepiej nawodni organizm, dlatego powinna być najczęściej wybieranym płynem. Można dodać do niej owoce, w sezonie mogą być to kawałki brzoskwini, maliny czy cząstki truskawki. W trakcie upałów świetnie sprawdzą się mrożone sezonowe owoce. Inny patent na zaczarowanie wody to dodanie do niej liofilizowanych owoców, np. Owocowej Różdżki Smaku w ulubionym smaku – truskawkowa pokoloruje wodę na czerwono! To może zachęcić dziecko do picia wody. 

Jedzenie na wynos

To co warto zabrać ze sobą, zależy od tego jaką formę będzie miała nasza wycieczka. Na pewno jednak na wycieczkę warto zapakować prowiant, który uchroni nas przed wyborem małowartościowych posiłków w drodze. W podróży na pewno sprawdzą się kanapki, warto wybrać pełnoziarniste pieczywo, a do środka włożyć ulubione dodatki. A jeśli nie kanapki? To może placki! Często świetnie smakują również na zimno. Mogą mieć dodatek sezonowych owoców. Placki, gofry czy babeczki z dodatkiem pełnoziarnistej mąki lub kaszki dobrze sprawdzają się przy dłuższych wycieczkach z plecakiem. Są bardzo wygodne do zjedzenia nawet w trudnych warunkach! Zamiast folii polecamy zapoznać się z wielorazowymi ekologicznymi owijkami – woskowijkami. Produkty łatwiej psujące się warto dobrze zabezpieczyć, np. w termicznej torbie z wkładami chłodzącymi. 

Zdrowe przekąski 

Na wycieczkę warto zabrać zdrowe przekąski. Mogą być to słupki warzyw, np. marchewki oraz owoce – w upalne dni lepiej postawić na te trwalsze, które można zabrać ze sobą w całości, np. jabłko, banan, nektarynka. Świetnie w podróży sprawdzają się również liofilizowane kawałki owoców do chrupania, czyli Bio Suchy Prowiant. Takie owoce są bardzo lekkie, więc nie dokładają kilogramów w plecaku i w tej formie są też bezpieczne nawet podczas upałów! Do tego dziecko chrupiąc je raczej specjalnie się nie pobrudzi. 

Podczas aktywnego wypoczynku może przydać się coś na niewielki głód, co szybko da nam zastrzyk energii. Dobrą opcją mogą być ekologiczne zbożowo-owocowe batoniki

Podsumowując podczas wakacyjnych wycieczek warto zadbać o wartościowy prowiant na drogę. Szybka, pożywna przekąska na niewielki głód może uratować wyprawę poza domem. Warto również zadbać o odpowiednie nawadnianie. Z dobrym zestawem jedzenia i napojów można śmiało ruszać na wycieczkę. 

wpis gościnny

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również