-Reklama-

Najlepsze miasta na weekend z dzieckiem!

Wakacje trwają dwa miesiące, a dorośli zwykle mają tylko 2-3 tygodnie urlopu. Jak zatem zagospodarować dziecku pozostały letni czas? Polecamy weekendowe wycieczki do fajnych polskich miast, w których aż roi się od dziecięcych atrakcji. Zobaczcie te propozycje!

-Reklama-

Wakacje to nie tylko plaża, las czy jezioro. Świetny czas można spędzić z dzieckiem również w mieście. Dowód? Poniżej znajdziesz ich co najmniej kilka.

Najlepsze miasta na weekend z dzieckiem! Przegląd atrakcji.

canva

Bydgoszcz

To dynamicznie rozwijające się miasto ma świetną lokalizację, a przy tym ogrom atrakcji. Podczas, gdy rodzice znajdą ukojenie w spacerze po niesamowitej Starówce, czy też po pełnej zabytków Wyspie Młyńskiej, milusińscy będą zachwyceni tymi miejscami:

  • Wieża ciśnień – najlepszy punkt widokowy w Bydgoszczy, gdzie widać całą panoramę miasta. Na dodatek wspinaczka na samą górę dostarcza ekscytujących wrażeń.
  • ZOO w Myślęcinku – największe atrakcje dla dzieci to mini zoo, mini terrarium i duży plac zabaw na terenie.
  • Park rozrywki w Myślęcinku – oferuje dmuchańce, kolejki, samochodziki, zjeżdżalnie, ścieżkę edukacyjną z 50 modelami dinozaurów.
  • Okno kamienicy na Starym Rynku – w nim dzieci dostrzegą sławnego Pana Twardowskiego, który równo o godzinie 13.13 i 21.13 w oparach dymu i przy dźwiękach muzyki ukazuje się wszystkim zgromadzonym.
  • Wodne atrakcje na Brdzie – w ciepły dzień super pomysłem jest pływanie na rowerach wodnych lub wodnym tramwajem i to w centrum miasta.
canva

Gdańsk

Niezwykła część Trójmiasta. Jedno z najchętniej odwiedzanych miast nad Bałtykiem i to przez cały rok. W Gdańsku nie ma nudy, bez względu na pogodę. Poza urokliwą starówką, historycznym Westerplatte, czy też plażami, dzieci warto zabrać tutaj:

  • Muzeum Deja Vu – interaktywne muzeum złudzeń optycznych i iluzji. Na wystawę składają się eksponaty interaktywne, optyczne i cyfrowe, które wykorzystują prawa fizyki. Dużo zabawy.
  • Hevelianum – miejsce edukacji przez zabawę. Interaktywne wystawy poświęcone astronomii, fizyce i chemii. Wspaniały plac zabaw pobudzający do kreatywnej zabawy.
  • Ośrodek Kultury Morskiej – idealny sposób na wzbogacenie wiedzy o morzu, portach i statkach. Nowoczesne wyposażenie pozwala nawet korzystać z komputerowych symulatorów i dowodzić morskimi jednostkami.
  • Polsat Plus Arena Gdańsk – niezwykły stadion to nie tylko miejsce organizowania imprez sportowych i kulturalnych. To również olbrzymi kompleks rozrywkowy z gokartami, parkiem trampolin, escape roomami, zoltarem, skate areną, strefą nerf i placami zabaw. Olbrzymia dawka świetnej zabawy.
canva

Łódź

Miasto przez lata kojarzone z przemysłem, dziś staje się atrakcją turystyczną. Wszystko dzięki klimatycznym zakątkom i pofabrycznej rewitalizacji. To połączenie secesyjnych zabytków, industrialnego dziedzictwa i nowoczesnych atrakcji dla małych i dużych. Zabierzcie dzieci w te miejsca:

  • Centrum Nauki i Techniki – to 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, na której znajduą się ścieżki dydaktyczne poświęcone przetwarzaniu energii, rozwojowi cywilizacyjnemu oraz mikro i makroświatowi. To nowoczesny obiekt z interaktywnymi eksponatami.
  • Aquapark Fala – Duży kompleks basenowy. Znajdują się tu zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne baseny – w tym ze sztucznymi falami, most linowy czy najwyższa w Polsce zjeżdżalnia wodna i pontonowa. Można tam spędzić cały dzień.
  • Orientarium – to nowość w łódzkim zoo. Prezentowane są tam flora i fauna Azji Południowo-wschodniej. Kompleks jest nowoczesny, posiada 4 strefy z rafami koralowymi, rekinami czy słoniami, które można podziwiać z przeszklonych tarasów widokowych. Nad głowami latają egzotyczne ptaki.
  • Mandoria Miasto Przygód – to park tematyczny bazujący na motywie miasta handlowego. Wystrój jest bajeczny, a na małe i duże dzieci czeka masa trakcji – bajkowe karuzele, labirynt, zjeżdżalnie, wodne atrakcje i rollercoastery.
  • Manufaktura – to niemal wizytówka nowoczesnej Łodzi. Poza centrum handlowym, na terenie Manufaktury znajdziemy również centru rozrywki i rekreacji z kinem, kręgielnią, ścianą wspinaczkową i skateparkiem. W sezonie letnim jest tam również sztuczna plaża oraz niezwykła tyrolka pozwalająca przejechać z jednego krańca kompleksu na drugi, tuż nad głowami odwiedzających.
canva

Poznań

Stolica Wielkopolski ma piękny rynek i ciekawą historię. Z pewnością to idealna destynacja na weekend – jest tu tyle atrakcyjnych miejsc, często nieodkrytych przez masowego turystę, że warto w to miasto się zagłębić. Dzieci też nie będą się nudzić. Wystarczy, że zabierzemy je tutaj:

  • Termy Maltańskie – to raj dla każdego, w każdym wieku. Jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce. W jego skład wchodzi 16 basenów (w tym 4 zewnętrzne), 13 zjeżdżalni, basen z falami i statek piracki. Są nawet prozdrowotne baseny solankowe i SPA.
  • Nowe ZOO – Ogromny, drugi pod względem wielkości ogród zoologiczny w Polsce. Placówka jest nowoczesna, a największą atrakcją jest słoniarnia o ogromnej powierzchni. Po ZOO jeździ kolejka turystyczna.
  • Teatr Cortique – wyjątkowy teatr dla dzieci. Regularnie odbywają się tu widowiska z udziałem uczniów Szkoły Baletowej i innych artystów. Widzowie obserwują scenę z trzech stron, co już samo w sobie jest niezwykłe.
  • Park Sołacki – jeden z najpiękniejszych parków miejskich.
  • Wieża widokowa na Szachtach – wieża zbudowana na planie trójkąta. Z wysokości 25 metrów można podziwiać piękną panoramę.
  • Rogalowe Muzeum Poznania – słynne rogale marcińskie to symbol tego miasta. W muzeum zobaczycie, jak się robi ten przysmak a nawet będziecie mogli sami spróbować upiec rogalika a potem go zdegustować.
  • Malta – kompleks rekreacyjny nad sztucznym jeziorem Malta. Dziś jest tam stok narciarski, tor saneczkowy, kino letnie, Maltańska Kolej Dziecięca (Maltanka).
canva

Warszawa

Stolicy trudno nie uwzględnić w naszym zestawieniu. Mnogość atrakcji dla dużych i małych sprawia, że w Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieciom w szczególności polecamy odwiedzenie tych miejsc:

  • Centrum Nauki Kopernik – można tam spędzić cały dzień. Wiedza o świecie zaklęta w atrakcyjnych, interaktywnych eksponatach. Można poczuć się prawdziwym odkrywcą, przeprowadzać ekscytujące eksperymenty i sprawdzać na własnej skórze podatność na różne bodźce.
  • ZOO – ogród zoologiczny zamieszkiwany przez około 500 gatunków zwierząt. Na terenie znajduje się też specjalna strefa dla dzieci, w której można karmić zwierzęta.
  • Skyfall – w wysokim wieżowcu znajduje się taras widokowy. Z 46. piętra można podziwiać panoramę Warszawy. Dodatkową atrakcją jest przeszklona podłoga i fakt, że taras odchylony jest od budynku pod kątem 15 stopni, co potęguje doznania.
  • Interaktywne Muzeum Flipperów – miejsce, w którym zgromadzono 60 gier flipper i arcade. W cenie biletu można grać i korzystać z automatów bez limitu czasowego.
  • Muzeum Domków Lalek, gier i zabawek – turystyczny hit. Znajduje się tam spora kolekcja eksponatów z całego świata. Dzieci będą zachwycone.
canva

Wrocław

Bardzo atrakcyjne turystycznie miejsce. Świetnie skomunikowane z resztą kraju. Piękne kamienice, wszechobecne mosty i liczne kulturalne wydarzenia to wizytówka tego miasta. Jeśli zdecydujecie się je odwiedzić z dziećmi, polecamy pobyt w tych miejscach:

  • ZOO – wrocławskie zoo jest sławne nie tylko ze względów historycznych, ale również dlatego, że mieści się tu Afrykariuim z niezwykłym podwodnym tunelem o długości 20 metrów, nad którym przepływają rekiny, żółwie i kolorowe rybki.
  • Kolejkowo – ogromna makieta Dolnego Śląska znajdująca się w Sky Tower – najwyższym wrocławskim budynku. To interaktywne dzieło – z jeżdżącymi pociągami, pływającymi statkami, a nawet padającym deszczem.
  • Labirynt w Parku Brochowskim – Grabowy labirynt pozwala na udaną zabawę. Drzewa mają 2 metry wysokości i sprawiają, ze wędrówka w labiryncie jest emocjonująca.
  • Aquapark – jeden z najpopularniejszych w Polsce. Znajdziecie tam baseny rekreacyjne i sportowe, fontanny, liczne zabawki wodne i zjeżdżalnie.
  • Polinka – kolej linowa łącząca kampusy Politechniki Wrocławskiej, przebiega nad Odrą. Jedna z największych atrakcji miejskich.

W artykule wykorzystano cytaty z książki Katarzyny Węgrzyn „Gdzie w Polsce do miasta. Przewodnik po niezwykłych i nieoczywistych miejscach w największych miastach Polski”.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą ciekawą lekturą, która może być inspiracją na niejeden rodzinny weekend.

Gdzie w Polsce do miasta to nowe pomysły i miejsca do zwiedzania w dziesięciu największych miastach w Polsce. Zawiera konkretne pomysły i gotowe scenariusze na city breaki i dłuższe wycieczki. Książka pełna jest praktycznych porad i ciekawostek. Informacje podane są w przejrzystej formie kapsułkowej. Autorka pogrupowała atrakcje tak, żeby nie przegapić tych najciekawszych. Dodatkowym atutem książki jest krótki rys historyczny, który rozpoczyna każdy rozdział. Gdzie w Polsce do miasta to genialny przewodnik dla każdego, kto kocha odkrywać tajemnice i piękno polskich miast. To idealna propozycja dla małżeństw z dziećmi, dla osób lubiących podróżować samotnie, dla tych, którzy cenią sobie towarzystwo przyjaciół lub nie wyobrażają sobie wycieczki bez swojego pupila.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!