-Reklama-

Najlepsze miasta na weekend z dzieckiem!

Wakacje trwają dwa miesiące, a dorośli zwykle mają tylko 2-3 tygodnie urlopu. Jak zatem zagospodarować dziecku pozostały letni czas? Polecamy weekendowe wycieczki do fajnych polskich miast, w których aż roi się od dziecięcych atrakcji. Zobaczcie te propozycje!

-Reklama-

Wakacje to nie tylko plaża, las czy jezioro. Świetny czas można spędzić z dzieckiem również w mieście. Dowód? Poniżej znajdziesz ich co najmniej kilka.

Najlepsze miasta na weekend z dzieckiem! Przegląd atrakcji.

canva

Bydgoszcz

To dynamicznie rozwijające się miasto ma świetną lokalizację, a przy tym ogrom atrakcji. Podczas, gdy rodzice znajdą ukojenie w spacerze po niesamowitej Starówce, czy też po pełnej zabytków Wyspie Młyńskiej, milusińscy będą zachwyceni tymi miejscami:

  • Wieża ciśnień – najlepszy punkt widokowy w Bydgoszczy, gdzie widać całą panoramę miasta. Na dodatek wspinaczka na samą górę dostarcza ekscytujących wrażeń.
  • ZOO w Myślęcinku – największe atrakcje dla dzieci to mini zoo, mini terrarium i duży plac zabaw na terenie.
  • Park rozrywki w Myślęcinku – oferuje dmuchańce, kolejki, samochodziki, zjeżdżalnie, ścieżkę edukacyjną z 50 modelami dinozaurów.
  • Okno kamienicy na Starym Rynku – w nim dzieci dostrzegą sławnego Pana Twardowskiego, który równo o godzinie 13.13 i 21.13 w oparach dymu i przy dźwiękach muzyki ukazuje się wszystkim zgromadzonym.
  • Wodne atrakcje na Brdzie – w ciepły dzień super pomysłem jest pływanie na rowerach wodnych lub wodnym tramwajem i to w centrum miasta.
canva

Gdańsk

Niezwykła część Trójmiasta. Jedno z najchętniej odwiedzanych miast nad Bałtykiem i to przez cały rok. W Gdańsku nie ma nudy, bez względu na pogodę. Poza urokliwą starówką, historycznym Westerplatte, czy też plażami, dzieci warto zabrać tutaj:

  • Muzeum Deja Vu – interaktywne muzeum złudzeń optycznych i iluzji. Na wystawę składają się eksponaty interaktywne, optyczne i cyfrowe, które wykorzystują prawa fizyki. Dużo zabawy.
  • Hevelianum – miejsce edukacji przez zabawę. Interaktywne wystawy poświęcone astronomii, fizyce i chemii. Wspaniały plac zabaw pobudzający do kreatywnej zabawy.
  • Ośrodek Kultury Morskiej – idealny sposób na wzbogacenie wiedzy o morzu, portach i statkach. Nowoczesne wyposażenie pozwala nawet korzystać z komputerowych symulatorów i dowodzić morskimi jednostkami.
  • Polsat Plus Arena Gdańsk – niezwykły stadion to nie tylko miejsce organizowania imprez sportowych i kulturalnych. To również olbrzymi kompleks rozrywkowy z gokartami, parkiem trampolin, escape roomami, zoltarem, skate areną, strefą nerf i placami zabaw. Olbrzymia dawka świetnej zabawy.
canva

Łódź

Miasto przez lata kojarzone z przemysłem, dziś staje się atrakcją turystyczną. Wszystko dzięki klimatycznym zakątkom i pofabrycznej rewitalizacji. To połączenie secesyjnych zabytków, industrialnego dziedzictwa i nowoczesnych atrakcji dla małych i dużych. Zabierzcie dzieci w te miejsca:

  • Centrum Nauki i Techniki – to 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, na której znajduą się ścieżki dydaktyczne poświęcone przetwarzaniu energii, rozwojowi cywilizacyjnemu oraz mikro i makroświatowi. To nowoczesny obiekt z interaktywnymi eksponatami.
  • Aquapark Fala – Duży kompleks basenowy. Znajdują się tu zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne baseny – w tym ze sztucznymi falami, most linowy czy najwyższa w Polsce zjeżdżalnia wodna i pontonowa. Można tam spędzić cały dzień.
  • Orientarium – to nowość w łódzkim zoo. Prezentowane są tam flora i fauna Azji Południowo-wschodniej. Kompleks jest nowoczesny, posiada 4 strefy z rafami koralowymi, rekinami czy słoniami, które można podziwiać z przeszklonych tarasów widokowych. Nad głowami latają egzotyczne ptaki.
  • Mandoria Miasto Przygód – to park tematyczny bazujący na motywie miasta handlowego. Wystrój jest bajeczny, a na małe i duże dzieci czeka masa trakcji – bajkowe karuzele, labirynt, zjeżdżalnie, wodne atrakcje i rollercoastery.
  • Manufaktura – to niemal wizytówka nowoczesnej Łodzi. Poza centrum handlowym, na terenie Manufaktury znajdziemy również centru rozrywki i rekreacji z kinem, kręgielnią, ścianą wspinaczkową i skateparkiem. W sezonie letnim jest tam również sztuczna plaża oraz niezwykła tyrolka pozwalająca przejechać z jednego krańca kompleksu na drugi, tuż nad głowami odwiedzających.
canva

Poznań

Stolica Wielkopolski ma piękny rynek i ciekawą historię. Z pewnością to idealna destynacja na weekend – jest tu tyle atrakcyjnych miejsc, często nieodkrytych przez masowego turystę, że warto w to miasto się zagłębić. Dzieci też nie będą się nudzić. Wystarczy, że zabierzemy je tutaj:

  • Termy Maltańskie – to raj dla każdego, w każdym wieku. Jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce. W jego skład wchodzi 16 basenów (w tym 4 zewnętrzne), 13 zjeżdżalni, basen z falami i statek piracki. Są nawet prozdrowotne baseny solankowe i SPA.
  • Nowe ZOO – Ogromny, drugi pod względem wielkości ogród zoologiczny w Polsce. Placówka jest nowoczesna, a największą atrakcją jest słoniarnia o ogromnej powierzchni. Po ZOO jeździ kolejka turystyczna.
  • Teatr Cortique – wyjątkowy teatr dla dzieci. Regularnie odbywają się tu widowiska z udziałem uczniów Szkoły Baletowej i innych artystów. Widzowie obserwują scenę z trzech stron, co już samo w sobie jest niezwykłe.
  • Park Sołacki – jeden z najpiękniejszych parków miejskich.
  • Wieża widokowa na Szachtach – wieża zbudowana na planie trójkąta. Z wysokości 25 metrów można podziwiać piękną panoramę.
  • Rogalowe Muzeum Poznania – słynne rogale marcińskie to symbol tego miasta. W muzeum zobaczycie, jak się robi ten przysmak a nawet będziecie mogli sami spróbować upiec rogalika a potem go zdegustować.
  • Malta – kompleks rekreacyjny nad sztucznym jeziorem Malta. Dziś jest tam stok narciarski, tor saneczkowy, kino letnie, Maltańska Kolej Dziecięca (Maltanka).
canva

Warszawa

Stolicy trudno nie uwzględnić w naszym zestawieniu. Mnogość atrakcji dla dużych i małych sprawia, że w Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieciom w szczególności polecamy odwiedzenie tych miejsc:

  • Centrum Nauki Kopernik – można tam spędzić cały dzień. Wiedza o świecie zaklęta w atrakcyjnych, interaktywnych eksponatach. Można poczuć się prawdziwym odkrywcą, przeprowadzać ekscytujące eksperymenty i sprawdzać na własnej skórze podatność na różne bodźce.
  • ZOO – ogród zoologiczny zamieszkiwany przez około 500 gatunków zwierząt. Na terenie znajduje się też specjalna strefa dla dzieci, w której można karmić zwierzęta.
  • Skyfall – w wysokim wieżowcu znajduje się taras widokowy. Z 46. piętra można podziwiać panoramę Warszawy. Dodatkową atrakcją jest przeszklona podłoga i fakt, że taras odchylony jest od budynku pod kątem 15 stopni, co potęguje doznania.
  • Interaktywne Muzeum Flipperów – miejsce, w którym zgromadzono 60 gier flipper i arcade. W cenie biletu można grać i korzystać z automatów bez limitu czasowego.
  • Muzeum Domków Lalek, gier i zabawek – turystyczny hit. Znajduje się tam spora kolekcja eksponatów z całego świata. Dzieci będą zachwycone.
canva

Wrocław

Bardzo atrakcyjne turystycznie miejsce. Świetnie skomunikowane z resztą kraju. Piękne kamienice, wszechobecne mosty i liczne kulturalne wydarzenia to wizytówka tego miasta. Jeśli zdecydujecie się je odwiedzić z dziećmi, polecamy pobyt w tych miejscach:

  • ZOO – wrocławskie zoo jest sławne nie tylko ze względów historycznych, ale również dlatego, że mieści się tu Afrykariuim z niezwykłym podwodnym tunelem o długości 20 metrów, nad którym przepływają rekiny, żółwie i kolorowe rybki.
  • Kolejkowo – ogromna makieta Dolnego Śląska znajdująca się w Sky Tower – najwyższym wrocławskim budynku. To interaktywne dzieło – z jeżdżącymi pociągami, pływającymi statkami, a nawet padającym deszczem.
  • Labirynt w Parku Brochowskim – Grabowy labirynt pozwala na udaną zabawę. Drzewa mają 2 metry wysokości i sprawiają, ze wędrówka w labiryncie jest emocjonująca.
  • Aquapark – jeden z najpopularniejszych w Polsce. Znajdziecie tam baseny rekreacyjne i sportowe, fontanny, liczne zabawki wodne i zjeżdżalnie.
  • Polinka – kolej linowa łącząca kampusy Politechniki Wrocławskiej, przebiega nad Odrą. Jedna z największych atrakcji miejskich.

W artykule wykorzystano cytaty z książki Katarzyny Węgrzyn „Gdzie w Polsce do miasta. Przewodnik po niezwykłych i nieoczywistych miejscach w największych miastach Polski”.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą ciekawą lekturą, która może być inspiracją na niejeden rodzinny weekend.

Gdzie w Polsce do miasta to nowe pomysły i miejsca do zwiedzania w dziesięciu największych miastach w Polsce. Zawiera konkretne pomysły i gotowe scenariusze na city breaki i dłuższe wycieczki. Książka pełna jest praktycznych porad i ciekawostek. Informacje podane są w przejrzystej formie kapsułkowej. Autorka pogrupowała atrakcje tak, żeby nie przegapić tych najciekawszych. Dodatkowym atutem książki jest krótki rys historyczny, który rozpoczyna każdy rozdział. Gdzie w Polsce do miasta to genialny przewodnik dla każdego, kto kocha odkrywać tajemnice i piękno polskich miast. To idealna propozycja dla małżeństw z dziećmi, dla osób lubiących podróżować samotnie, dla tych, którzy cenią sobie towarzystwo przyjaciół lub nie wyobrażają sobie wycieczki bez swojego pupila.
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również