-Reklama-

Najlepsze książki dla mamy na jesienne wieczory

Droga mamo, kiedy już znajdziesz czas tylko dla siebie, warto poświęcić go na czytanie. Jesienią i zimą szczególnie miło spędza się wieczory z dobrą książką. Żeby oszczędzić ci czasu, przejrzałyśmy ofertę wydawniczą i wybrałyśmy najlepsze książki dla mamy. Gwarantujemy, że każda z nich zabierze cię w fantastyczną podróż, daleko od codzienności, rutyny i obowiązków.

-Reklama-

Najlepsze książki dla mamy na jesienne wieczory

Czas wolny w życiu każdej mamy jest towarem deficytowym, ale to właśnie mamy są mistrzyniami organizacji i potrafią z każdej doby ukraść trochę chwil tylko dla siebie. Być może będzie to przedłużająca się kąpiel, przerwa na kawę w trakcie drzemki dziecka albo podróż do pracy. Każda z tych chwil smakuje jeszcze lepiej, gdy towarzyszy im dobra książka.

Wiedząc, jak trudno jest znaleźć lekturę idealną, postanowiłyśmy cię wyręczyć. Przejrzałyśmy ofertę wielu wydawnictw i wybrałyśmy tytuły, od których oderwać się nie sposób. Dzielimy się z wami naszymi typami i życzymy miłej lektury. Tym bardziej, że mamy dla was niespodziankę. Szczegóły poniżej.

Najlepsze książki dla mamy na jesienne wieczory

Matka (prawie) idealna – Kerry Fisher (Wydawnictwo Literackie)

Jeśli czytałaś „Posłuszną żonę” lub „Sekretne dziecko” nie będziesz zawiedziona. To równie fascynująca i pełna zaskoczeń powieść. Pełna ciepła i komizmu romantyczna wersja bajki o współczesnym Kopciuszku urzeka od pierwszej strony.

Czy sprzątaczka może poczuć się jak księżniczka? Maia Etxeleku jest inteligentnąi atrakcyjną młodą kobietą. Nie wierzy jednak w siebie i rzadko zdarza się, żeby ktoś pytał ją poważnie o zdanie. Życzliwa osoba zachęciła ją, aby pomyślała o dokończeniu edukacji przerwanej błędem młodości, a jej szlachetny gest – prawdziwy uśmiech losu – sprawił, że dzieci Mai, Harley i Bronte, mają szanse na naukę w najlepszej w mieście prywatnej szkole.
 
Są jednak pewne warunki, które należy spełnić, a „błąd młodości” o imieniu Colin – zadufany w sobie partner Mai, leń żyjący z zasiłku dla bezrobotnych – zamiast ją wesprzeć, podcina jej skrzydła. Zdeterminowana, by dać dzieciom lepszą przyszłość, kobieta podejmuje wyzwanie. Ale czy jej się uda w świecie zadzierających nos mamusiek zajętych organicznymi dietami i nicnierobieniem? Czy jej dzieci znajdą przyjaciół wśród uczniów podwożonych do szkoły najnowszymi modelami bentleya?
 
Ktoś nieoczekiwanie wyciąga pomocną rękę…
A los nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Dziki Łubin – Charlotte Link (Wydawnictwo Znak)

„Dziki łubin” to kontynuacja losów bohaterów I tomu „Czasu burz”. Choć nie trzeba znać poprzedniej części tej sagi, by dać się wciągnąć historii -trzeba przyznać, że czytanie skutecznie rozbudza apetyt na kolejne tomy.

„Dziki łubin” to kontunuacja losów rodziny Degnelly z Prus Wschodnich.
Trzecia Rzesza, rok 1938. W państwie pod rządami Adolfa Hitlera panuje antysemityzm, a przeciwnicy władzy muszą się liczyć z represjami. Za chwilę oblicze Europy i całego świata się zmieni, ale młodziutka Belle Lombard nie interesuje się polityką. Ma ambitne plany, marzy o zostaniu gwiazdą filmową i związaniu się z mężczyzną swojego życia. Czas pokaże, czy to właściwy kandydat…
Felicja, matka Belle, bardziej niż córką zajmuje się fabryką i rozważa podjęcie współpracy z nazistami. Kiedy w jej życiu pojawiają się Alex i Maksym, musi stawić czoła rodzącym się na nowo uczuciom. Na którego z mężczyzn będzie mogła liczyć w tych trudnych czasach?

„Pokój wspaniałości” Julien Sandrel (Wydawnictwo Znak)

Idealna książka, jeśli chcesz wlać w siebie trochę optymizmu w te szare wieczory. Uczy, jak przywrócić sobie radość z życia nawet w trudnej sytuacji. To również lektura wzruszająca i refleksyjna, po której każde marzenie wyda się nam osiągalne.

Podziwiać światła Tokio ze szczytu drapacza chmur. Wsiąść do taksówki i krzyknąć: „Proszę jechać za tym samochodem!”. Wziąć udział w The Color Run i dobiec na metę! Nie tak łatwo spełnić marzenia nastolatka, gdy ma się czterdzieści lat. Ale jeśli Thelma nie spróbuje, jej syn może nigdy nie wybudzić się ze śpiączki… Louis ma dwanaście lat. Tego ranka zamierzał wyznać matce, że po raz pierwszy w życiu się zakochał. Thelmę jednak jak zwykle zaprząta praca. Chłopak poirytowany wciska słuchawki na uszy, wskakuje na deskę i… Słyszy klakson nadjeżdżającej ciężarówki. Prognozy nie są optymistyczne. Jeśli nic się nie zmieni, za cztery tygodnie trzeba będzie go odłączyć od respiratora. Thelma wraca ze szpitala zrozpaczona, nie ma sił dalej walczyć. Ale kiedy pod materacem syna znajduje notatnik, w jej głowie zaczyna kiełkować pewna myśl… Postanawia przeżyć wszystkie „wspaniałości”, które Louis opisał w zeszycie, i zarejestrować je na nagraniach. Czy przekona chłopca, że życie jest piękne i warto o nie walczyć?


„Projekt Rosie”, „Efekt Rosie” – Graeme Simsion (Media Rodzina)

Pierwsze dwie części powieści obyczajowej, która zaskakuje humorem i fabułą. Książki czyta się z ogromną przyjemnością, a główny bohater już od pierwszych stron wzbudza sympatię. Jeśli szukasz książki o miłości, ale takiej niesztampowej, przy której co chwila będziesz wybuchać śmiechem (nie radzimy czytać przy śpiącym dziecku) – to propozycja idealna.


„Dawne kłamstwa” Muna Shehadi (Sonia Draga)

Jeśli lubisz książki pełne tajemnic, ukrytych prawd, z nieoczywistą fabułą – to coś dla ciebie. Autorka dobrze wie, jak stopniować napięcie i nie odkrywa wszystkich kart na początku. Razem z nią odkrywamy prawdę, układając elementy tej układanki w spójną całość.

Pierwsza część porywającej trylogii o rodzinnych sekretach, romansach i odkrywaniu samej siebie.
Co stanie się, gdy trzy siostry po śmierci matki odkryją, że ta – cudowna i uwielbiana przez wszystkich gwiazda filmowa – nie mogła ich urodzić?
Po tragicznej śmierci Jillian Croft, olśniewającej gwiazdy filmowej, świat jej córek, Olivii, Rosalind i Eve, kompletnie się wali. Siostry nie przypuszczają jednak, że będą musiały zmierzyć się z prawdą o wiele trudniejszą niż problemy psychiczne matki i udar ojca. Porządkując po latach rodzinny dom, odkrywają dokumentację medyczną, zgodnie z którą Jillian nie mogła urodzić żadnej z nich. Olivia i Eve są przekonane, że musiało dojść do pomyłki, ale ekscentrycznej i impulsywnej Rosalind intuicja podpowiada, że to prawda. Od zawsze czuła, że nie pasuje do atrakcyjnych sióstr, podejmuje więc amatorskie śledztwo, które prowadzi ją do spokojnego Princeton…

Intymnie – Demi Moore (Wydawnictwo Agora)

Dla wszystkich mam kochających biografie ciekawych postaci. Aktorka Demi Moore w książce o sobie samej zwierza się z sekretów, o których do tej pory mało kto wiedział. Wiele historii z jej życia dopiero dzięki tej biografii ujrzało światło dzienne, miejscami autorka jest wręcz brutalnie szczera. Jak widać, różne role można odgrywać nie tylko w filmie.

Gwiazda Hollywood bez pozy.
Trudne dzieciństwo, próby samobójcze matki, gwałt, trzy małżeństwa, zdrady, uzależnienia, poronienie. Brutalnie szczera autobiografia Demi Moore.
Świat ją pokochał za rolę Molly w filmie „Uwierz w ducha”. Potem zagrała m. in w „Szkarłatnej literze”, czy „Niemoralnej propozycji”, a w 1996 roku dostała rekordową gażę 12 milionów dolarów za rolę w filmie „Striptiz” i została okrzyknięta symbolem seksu. Demi Moore była na szczycie.
Po pierwszym, nieudanym małżeństwie, przez ponad dekadę, Moore żyła w szczęśliwym związku z Brucem Willisem, doczekali się trzech córek, a Demi wreszcie spełniała się jako matka. Gdy małżeństwo nagle rozpadło się z medialnym hukiem, znalazła miłość u boku o piętnaście lat młodszego Ashtona Kutchera, który właśnie podbijał „fabrykę snów”. I tym razem jednak skończyło się burzliwie.
Mało kto wiedział, że aktorka uzależniła się od alkoholu i kokainy, nie potrafiła zaakceptować swojego ciała, katowała się drakońską dietą i ekstremalnymi ćwiczeniami. Szukała miłości i akceptacji. Używki niemal zabiły ją na oczach córek i sprawiły, że nie chciały one mieć z nią więcej do czynienia. Kiedy jej życie się rozpadło, mąż zdradzał, dzieci przestały się odzywać, postanowiła stawić czoło przeszłości, żeby móc pójść dalej.
Napisanie tej książki wymagało od Demi Moore wiele odwagi, jednak każda jej strona udowadnia, że akurat odwagi nigdy jej nie brakowało. I że nawet największe gwiazdy miewają w życiu pod górę.

„Skandal” Katarzyna Nowakowska (Wydawnictwo Burda)

Książka o silnej kobiecie, wiedzącej czego chce od życia. Lektura z domieszką erotyzmu, dla osób lubiących gorące historie miłosne. Mała ilość wątków pobocznych i wartka akcja sprawiają, że książkę wciąga się w jeden – dwa wieczory.

Jako K.N. Haner rozpaliła wyobraźnię tysięcy Polek. Teraz pisze pierwszą powieść pod własnym nazwiskiem!
ONA przyzwyczaiła się do spełniania oczekiwań innych.
ON zawsze dostaje to, czego chce.
ONA jest żywiołową, lubianą przez wszystkich córeczką tatusia milionera, która – gdy światła gasną – zamienia się w prawdziwą femmefatale.
ON jest wycofanym, gburowatym i nudnym angielskim arystokratą.
Na pierwszy rzut oka różni ich wszystko. Łączy? Niewytłumaczalne napięcie i… tajemnice. Ale czy wypada, żeby Julia uwiodła najważniejszego klienta swojego ojca?
Skandal wisi w powietrzu…

„Zniknięty” – Anna Robak-Reczek (Wydawnictwo Bis)

Lubisz czytając książkę, rozwiązywać zagadki i czekać w napięciu do zakończenia? Mamy coś dla ciebie. Trochę kryminał, trochę obyczaj, a w treści nawet wątki psychologiczne. Ten mix gwarantuje, że książka cię nie znudzi, a zabierze w podróż po rodzinnych sekretach.

Widok nieznajomej, kpiąco uśmiechniętej kobiety na rodzinnym filmie prowokuje do wznowienia poszukiwań zaginionego przed laty ojca rodziny. Żona zaginionego, ponadosiemdziesięcioletnia Irena, ma już dosyć  – rachunków, obiadów, własnych dzieci. Najbardziej ma dość uporu swojego syna, któremu zniknięcie ojca nie daje spokoju i który za wszelką cenę dąży do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy. Prowadzone przez niego poszukiwania przyniosą rodzinie niepokój. Czy wszystkie zagadki trzeba rozwiązywać? Zwłaszcza że nie wszystkie odpowiedzi będą miłe, a niektóre pytania nadal pozostaną otwarte. Historia współczesnej rodziny z zagadką z przeszłości w tle. Pokazuje wzajemne relacje i różne, także wykluczające się, potrzeby ludzi, którzy stanowić mają wspólnotę.

„Zanim się obudzę” Agnieszka Bednarska (Wydawnictwo Media Rodzina)

Mocna tematyka, bo ocieramy się o śmierć. Ale z drugiej strony książka fascynująca. Dla wszystkich fanów thrillerów medycznych. Opowieść o cienkiej granicy między życiem a śmiercią oraz o sile nadziei.

Z rzeki zostaje wyłowiona kobieta – wyziębiona i prawie martwa. W szpitalu zapada w śpiączkę. Ma nikłe szanse na wybudzenie się. Policja nie potrafi ustalić jej tożsamości, nikt nie zgłasza jej zaginięcia. Opiekująca się nią siostra Brygida nadaje jej imię Selena i od tej pory poświęca się opiece nad dziewczyną.
Do tej samej sali trafia Kamil, chłopak z objawami śmierci mózgowej. Ordynator namawia jego rodziców do podpisania zgody na pobranie organów od Kamila, ale oni się nie zgadzają. Matka, patrząc na syna, nie wierzy w jego śmierć.
W szpitalu pracuje również doktor Yao Nakamura – wychowanek domu dziecka, samotny dziwak i przeciwnik orzekania śmierci mózgowej. Czy zdoła przywrócić swoich pacjentów do świata żywych? Kto ma decydować, gdzie leży granica między życiem a śmiercią? Co dzieje się ze świadomością człowieka, który jest zbyt słaby, by wrócić, lecz wciąż niegotowy, by odejść?

„Księga bezimiennej akuszerki” Meg Elison (Wydawnictwo Rebis)

Jeśli spodobała ci się książka „Opowieść podręcznej”, to ta propozycja z pewnością przypadnie ci do gustu. Przerażająca wizja świata w przyszłości mrozi krew w żyłach, a akcja nie daje nam nawet na chwilę się oderwać. Skrajne emocje, które wywołuje książka, na pewno nie pomogą w zaśnięciu. Nie czytaj zatem przed snem.

„Opowieść podręcznej” w świecie postapo.
Laureatka Nagrody im. Philipa K. Dicka w kategorii science fiction i Książka Roku według „Publishers Weekly”.
Kiedy zasypiała, świat był skazany na zagładę. Gdy się obudziła, był już martwy. Przetrwanie apokalipsy to jednak dopiero początek.
Na skutek tajemniczej gorączki na całym świecie umiera bardzo wielu mężczyzn oraz niemal wszystkie kobiety i dzieci. Ciąża i poród oznaczają wyrok śmierci – zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Samotna położna brnie przez cmentarzysko, jakim stał się świat, usiłując znaleźć dla siebie miejsce w nowej, groźnej rzeczywistości. Filary cywilizacji runęły, została tylko brutalna siła i ci, którzy ją mają. Pozostałe przy życiu kobiety są prześladowane przez bandy mężczyzn, którzy je chwytają, trzymają w łańcuchach, używają ich i nimi handlują. Żeby zachować wolność, położna przebiera się za mężczyznę i unika ludzi. Wkrótce odkrywa jednak, że jej zadanie nie ogranicza się do chronienia smutnej namiastki własnej niezależności.
Jeśli ludzkość ma się odrodzić, będzie potrzebowała akuszerki.

„Miała umrzeć” Ewa Przydryga (Wydawnictwo Muza)

Takich kryminałów nam trzeba! Fajnie stopniowane napięcie, dużo zagadek do rozwiązania i zaskakujące zakończenie. Polecamy miłośniczkom mocnej literatury z wątkami psychologicznymi. Ta książka jest lepsza niż mocna kawa.

Thriller psychologiczny, który wciągnie cię bez reszty!
Trzymająca w napięciu historia dwóch kobiet, których na pierwszy rzut oka nie łączy absolutnie nic. Wychowywały się w innych częściach kraju, w różnych rodzinach, dzielą je też dwie dekady historii. Ich losy przetną się za sprawą skrywanych przez lata tajemnic. Sekretów, które po wyjściu na jaw mogą zabić.
Spragniona mocnych wrażeń grupa znajomych tworzy nietypowy pakt. Regularnie testują granicę psychicznych i fizycznych możliwości, biorąc udział w ekstremalnej grze w wyzwania. Pieczę nad wypełnianiem zadań pełni liderka grupy – Ada. Jedno z wymyślonych przez nią zadań kończy się tragicznym wypadkiem. Ginie przypadkowy człowiek, a grupa przyjaciół ucieka z miejsca zdarzenia. A to tylko początek serii tragicznych zdarzeń…
Mija dwadzieścia lat. Osierocona jako kilkumiesięczne niemowlę, wychowywana przez zimną i oschłą ciotkę, nękana nawracającymi stanami lękowymi Lena wciąż poszukuje swojej tożsamości. Gdy podczas wernisażu zupełnie obcy mężczyzna dotyka jej policzka i w sposób sugestywny twierdzi, że ją zna, a właściwie znał w dzieciństwie, dziewczyna angażuje się w poszukiwanie prawdy o sobie na własną rękę.
Gdy Lena odkrywa kolejne elementy układanki, krok po kroku demaskuje opartą na misternie utkanym kłamstwie przeszłość. Kłamstwie, na którym swoje życie oparło troje nastolatków, by uniknąć poważnych konsekwencji. Kto tak naprawdę pociąga za sznurki, skrywając się za kulisami? Ile osób straci życie z powodu rozpoczętej przed laty i pozornie niegroźnej gry? I dlaczego wszystko jest okryte zmową milczenia?

„Kostandin. Grzechy mafii” – Magdalena Winnicka (Wydawnictwo Akurat)

Książka z serii „bardzo przyjemnych”. Na pewno skierowana do kobiet, bo motywem przewodnim jest romans. Ale nie byle jaki – fascynujący, intrygujący i odważny. Jeśli lubisz książki o szaleńczej miłości osadzonej w mafijnej fabule, to coś dla ciebie.

Zabójczo przystojny, obłędnie namiętny i… śmiertelnie niebezpieczny.
23-letnia Alicja usiłuje odzyskać równowagę po ciężkich przeżyciach. Mają jej w tym pomóc wakacje w Leicester. Już na samym początku swojej przygody poznaje 30-letniego Kostandina Tironę. Piekielnie przystojny, bezwstydny samiec alfa bez trudu uwodzi bezbronną Alicję, ratując ją z opresji. Niewinna kobieta nie jest świadoma, że los postawił na jej drodze bezwzględnego zabójcę i szefa mafii. Alicja i Kostandin wyruszają w przepełnioną namiętnością podróż. Jednak pojawienie się kobiety w samym centrum gangsterskiego światka, w którym ludzkim życiem rządzą pieniądze, musi oznaczać kłopoty. Czyhające na nich niebezpieczeństwo jest większe, niż oboje przypuszczali. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, pełna nieczystych zagrywek i brudnych tajemnic.

„Wyjdź za mnie, kochanie” Krystyna Mirek (Wydawnictwo Edipresse)

Krystyna Mirek znowu nie zawiodła. Jeśli kochasz jej książki, wiesz o czym mowa. Nie ma chyba bardziej pozytywnych i zakręconych historii miłosnych niż te, o których pisze. Na dodatek poczucie humoru autorki sprawia, że lektura działa jak dobry antydepresant.

Niełatwo postawić w życiu na miłość. Zaryzykować wszystkim. Ale czy to nie jest jedyna sprawa, o którą naprawdę warto walczyć?
W domu państwa Darskich szykuje się ślub marzeń. Najpiękniejsza sukienka, najdłuższy welon, dekoracje sprowadzane aż z Mediolanu oraz orkiestra z najwyższej półki. Apolonia Darska zamierza prześcignąć świat w stworzeniu dla swojej ukochanej wnuczki Mariki idealnego wesela. Ma jednak wrażenie, że nikt nie docenia jej starań.
Myli się. Doświadczony złodziej, dla którego napad na jej dom będzie ostatnim spektakularnym skokiem życia, podsłuchuje ją i, owszem, bardzo ceni. Dosłownie i w przenośni.
Przyszła teściowa Mariki ma swoje podejrzenia, dwa razy narzeczony uciekł jej sprzed ołtarza i nie zamierza dopuścić do tego, by w czasie ślubu jej syna cokolwiek poszło nie tak. Pilnuje młodych na każdym kroku. Podobnie jak reszta starszego pokolenia. Wszystko wydaje się pod kontrolą.
Do czasu, gdy w najmniej odpowiednim momencie pojawi się miłość.
Zabawne perypetie i nieoczekiwane zwroty akcji doprowadzą bohaterów do zaskakujących wniosków.
To powieść, w której wiele jest ślubnych sukien, emocji i dobrego humoru.

„Tylko raz w roku” Agnieszka Lingas-Łoniewska (Wydawnictwo Burda Media Polska)

Tęsknisz za ciepłą, magiczną atmosferą świąt? Uwielbiasz świąteczne klimaty w książkach, a przy tym kochasz miłosne historie z happy endem? Lepiej trafić nie możesz. Ta książka jest kwintesencją Bożego Narodzenia – jest ciepła, przytulna, kojąca i wzruszająca.

Jest prawdziwą świąteczną czarodziejką. Agnieszka Lingas-Łoniewska zabiera swoich czytelników w magiczną, pełną miłości podróż, która rozgrzeje serca!
Po tym, jak jej rodzice postanowili się rozstać przy wigilijnym stole, myślała, że znienawidzi święta na zawsze.
On nigdy ich nie lubił: sztywna, smutna matka, wykrochmalony, ręcznie tkany obrus i rodowe srebra – elegancko i… mroźniej niż na zewnątrz.
Ale tego roku los przygotował im prawdziwy gwiazdkowy cud. Przypadkowe spotkanie stało się początkiem uczucia, które na zawsze zmieniło ich życie.
Ela musi się mierzyć z problemami rodzinnymi: rozstaniem rodziców, chorobą mamy, a Kamil – stawić czoła zaborczej matce, która wie jedno: ukochany syn zasługuje na kogoś lepszego. Zwłaszcza gdy otwierają się przed nim drzwi do międzynarodowej kariery, a piękna i dobrze sytuowana córka przyjaciół robi do niego słodkie oczy.
Co roku, w Wigilię, Ela i Kamil wracają jednak – przynajmniej myślą – do miejsca, w którym spotkali się po raz pierwszy.
Choć oboje nigdy wcześniej nikogo tak nie kochali, ich uczucie może się okazać nie dość silne w starciu z prozą życia i uprzedzeniami.
Chyba że zdarzy się kolejny cud. W końcu kiedy, jeśli nie w Gwiazdkę?

„Listy pełne miłości” Magdalena Witkiewicz (Wydawnictwo Filia)

Pozostając w klimacie świąt Bożego Narodzenia, podsuwamy ci jeszcze jedną świetną propozycję, która rozgrzewa serca. Ta książka pozostawia po sobie same ciepłe uczucia, a jej bohaterka przywraca wiarę w dobrych, bezinteresownych ludzi. Kolejny dowód na to, że warto marzyć i mieć nadzieję…

Maryla Jędrzejewska ma już siedemdziesiąt lat, ale dopiero teraz czerpie z życia pełnymi garściami. Można by się zastanowić, jak można czerpać z życia, gdy się siedzi tylko w domu, a wychodzi jedynie po jedzenie dla kota i dla siebie. I to dokładnie w tej kolejności.
Ale Maryla ma wreszcie w życiu cel. Wieczorami siada przy swoim sekretarzyku, za każdym razem wahając się, czy otworzyć kolejny list. Wie, że przepadłby, gdyby go wrzuciła do wysyłanych listów na poczcie. Może nawet dotarłby do Mikołaja, który gdzieś tam, w Laponii, zarabia na byciu świętym. Ale jedno jest pewne…
To ona mogła spełniać marzenia. Ten fałszywy biznesmen z Laponii z pewnością by tego nie zrobił…
Nie ma na świecie nic piękniejszego niż dziecięce marzenia.

„Tamta kobieta” Mary Kubica (Wydawnictwo Poradnia K)

Nieprzewidywalność to jej drugie imię. Kryminał, który podniesie ci adrenalinę (jeśli jeszcze ci jej mało w życiu). Świetnie napisana książka, do pochłonięcia w dwa wieczory. Ciekawostką jest fakt, że niedługo trafi ona na ekrany dzięki Netflix. Coś czujemy, że to będzie hitowa produkcja. Tym bardziej warto najpierw przeczytać.

Poturbowani rodzinnymi przejściami, Sadie i Will Foustowie przeprowadzają się z Chicago do sennego miasteczka w Maine. Nie na długo odnajdują spokój. Kiedy zostaje zamordowana ich sąsiadka, atmosfera wokół nowych lokatorów zaniedbanego domu gęstnieje. Lokalną społeczność opanowują podejrzenia i strach, a Sadie zaczyna obsesyjnie zagłębiać się
w mroczną tajemnicę śmiertelnej nocy.
Jednak to nie morderstwo najbardziej nią wstrząśnie. Co takiego odkryje? I czy cena prawdy nie będzie zbyt wysoka?

„Seksuolożki. Nowe rozmowy” Marta Szarejko (Wydawnictwo Znak)

Seks nie powinien być tematem tabu i ta pozycja jest na to dowodem. Autorka zadaje w niej pytania, które większość z nas chciałaby zadać. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie problemy o naturze seksualnej trapią dzisiejsze kobiety lub po prostu jesteś ciekawa, w jaki sposób przeszłość wpływa na teraźniejsze relacje intymne – zajrzyj do tej książki. Rozmowy autorki z różnymi seksuolożkami są nie tylko fascynującą lekturą, ale też źródłem bardzo profesjonalnej wiedzy. Naprawdę warto.


KONTYNUACJA BESTSELLEROWEJ KSIĄŻKI „SEKSUOLOŻKI. SEKRETY GABINETÓW”.
Z jakimi problemami na terapię do seksuologa zgłaszają się polskie pary?
Dlaczego kobiety boją się odmawiać seksu?
Czy brak pożądania to choroba?
Jak wygląda życie kobiet, które były wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie?
Co bardziej rujnuje libido? Depresja czy jej leczenie?
Jak zaburzenia osobowości wpływają na życie seksualne?
Z jakiego powodu małe dziewczynki przyprowadza się na wizytę do seksuologa?
Jak naprawdę wygląda chemiczny aspekt bycia kobietą, czyli działanie jej hormonów?
Jak często granice Polek zostają przekroczone w łóżku?
Dlaczego dzieci się masturbują?
Jak ciąża i poród wpływają na naszą seksualność?
Dlaczego kobieta czuje się winna, jeśli nie ma ochoty na seks?
Dlaczego w polskich związkach przyjemność mężczyzny jest ważniejsza niż satysfakcja kobiety?
Czy osoby zarażone wirusem HIV mogą w ogóle uprawiać seks?
Marta Szarejko po raz kolejny zabiera nas na spotkanie z seksuolożkami. Wspólnie ze swoimi rozmówczyniami odkrywa przed nami tajemnice gabinetów seksuologicznych oraz obnaża stereotypy, w jakich uwięziona jest nasza kobiecość i seksualność.  Szuka odpowiedzi na liczne pytania – nie tylko te, które wstydzimy się zadać, lecz także te, o których wolelibyśmy nawet nie myśleć.

„Morderców tropimy w czwartki” -Richard Osman (Wydawnictwo Muza)

Jeśli lubisz kryminały, które zamiast powodować przerażenie, wywołują napady śmiechu – to idealna książka dla ciebie. Błyskotliwy humor i wartka akcja sprawiają, że trudno się od niej oderwać.

Ciepła, pełna niewymuszonego humoru i ironicznego brytyjskiego dowcipu komedia kryminalna z uroczymi bohaterami, których nie sposób nie polubić.
Znakomite połączenie klasycznej intrygi kryminalnej z zabawną komedią, powieść pogodna, wzruszająca i nieodparcie optymistyczna.
Dla czytelnika w każdym wieku.
Drżyjcie, łotry! Czwórka seniorów z Czwartkowego Klubu Zbrodni wkracza do akcji!
W luksusowej wiosce dla seniorów czwórka pozornie niedobranych przyjaciół tworzy Czwartkowy Klub Zbrodni. Łączy ich zamiłowanie do rozwiązywania kryminalnych zagadek.
Jego członkowie: Joyce, Elizabeth, Ron i Ibrahim co tydzień omawiają przypadki morderstw, których nie udało się w przeszłości wyjaśnić policji.
Kiedy zostaje zabity miejscowy deweloper, detektywi amatorzy trafiają w sam środek śledztwa, które tym razem toczy się tu i teraz. Wreszcie mają szansę się wykazać. To nic, że zbliżają się do osiemdziesiątki.
Czy ten niekonwencjonalny, lecz błyskotliwy zespół detektywów zdoła schwytać zabójcę, nim będzie za późno?
Powieścią Richarda Osmana zachwyciło się wielu zagranicznych autorów, w tym m.in.: Harlan Coben, Shari Lapena, Ian Rankin, Fiona Barton, Kate Atkinson, Sarah Pinborough, James Oswald czy Caroline Kepnes. Sam autor potwierdził, że trwają rozmowy w sprawie telewizyjnej adaptacji.

„Nas dwoje” – Holly Miller (Wydawnictwo Muza)

Jeśli lubisz płakać na filmach i wzruszać się podczas czytania – to masz idealną okazję. Ta książka zadowoli każdą miłośniczkę dobrych historii miłosnych. Historia jest niezwykle poruszająca, więc przygotuj się na emocjonalny rollercoaster. I koniecznie musisz się wyposażyć z paczkę chusteczek higienicznych – łez na pewno będzie sporo.

Są książki, które sprawiają, że serce czytelnika rozpada się na milion kawałków. Poruszają, skłaniają do refleksji i wywołują morze łez. Taką powieścią jest „Nas dwoje”, zachwycający debiut literacki Holly Miller. To historia o miłości z góry skazanej na niepowodzenie oraz o trudnych wyborach i decyzjach, które zaważają na całym życiu. Jedna z najpiękniejszych i najsmutniejszych powieści tego roku!
Joel jest singlem od czasu, gdy poprzysiągł sobie, że już nigdy się nie zakocha. Wie, że jeśli obdarzy kogoś uczuciem, tę osobę może spotkać coś złego. Kiedy jednak na swojej drodze spotyka przeuroczą Callie, jest przekonany, że długo nie wytrwa w swoim postanowieniu. Dziewczyna ma być dla niego szansą na szczęście.
Callie niedawno straciła najlepszą przyjaciółkę, która zginęła w wypadku. Wciąż jeszcze nie doszła do siebie po tragedii, nadal w jej życiu dominują smutek i przygnębienie. Z powodu śmierci koleżanki porzuciła marzenia o karierze ekologa, by pomóc mężowi Grace w prowadzeniu kawiarni. Ale wystarczy, że spojrzy na wpadającego coraz częściej na kawę i ciastko Joela, by wiedzieć, że właśnie trafiła na miłość swojego życia. Oboje wydają się dla siebie stworzeni. Młodzi, spragnieni ciepła i bliskości, poszukujący sensu życia. Ich historia dopiero się zaczyna, ale Joel już wie, jak się skończy…

„Bestia” – Max Czornyj (Wydawnictwo Filia)

Książka dla tych, co się lubią bać. Opowieść o seryjnym mordercy czyta się ze strachem w oczach, ale również w napięciu – licząc na rozwikłanie zagadki. Zanim sięgniesz po ten tytuł, musisz być gotowa na krwawe historie, które tutaj znajdziesz. Wiemy jednak, że jeśli zaczniesz czytać, nie będziesz potrafiła przestać. To wciąga!

Seryjny morderca grasuje w Lublinie. Bestia powróciła.
Skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności Igor Lubow – autor kryminałów, popełnia w celi samobójstwo. Mężczyzna odbywał wyrok za serię zabójstw dokonanych według fabuł własnych powieści. Po jego śmierci dochodzi do kolejnego morderstwa. Dokładnie takiego, jakie opisał w ostatniej książce. Tyle że ta książka nie została nigdy opublikowana. Sprawa trafia na biurko powracającego do zdrowia Eryka Deryło. Komisarz wraz z Tamarą Haler muszą jak najszybciej rozwikłać zagadkę. Ostatnia książka Lubowa jest bowiem wyjątkowo krwawa, a zabójca ściśle trzyma się jej treści. Wszystko wskazuje na to, że już upatrzył swój następny cel. Gdzie jest granica między fikcją a rzeczywistością? A może wcale jej nie ma?

„Wyznanie” Jessie Burton (Wydawnictwo Literackie)

Bardziej kobieco być nie mogło. Ta propozycja zaciekawi każdą czytelniczkę, która w książkach szuka czegoś więcej niż zgrabnie napisana historia. Książka jest hołdem dla kobiecej siły, macierzyństwa i przyjaźni. W niezwykle intrygujący sposób opowiada o wartościach bliskich kobietom na całym świecie.

Miłość, która odurza i niszczy. Decyzja, która zmienia życie wielu osób. Słabość, która okazuje się siłą. Trzy kobiety i jedna tajemnica, która je połączy. Na zawsze.
Pewnego zimowego popołudnia 1980 roku w londyńskim parku Hampstead Heath Elise Morceau poznaje Constance Holden i w okamgnieniu traci dla niej głowę. Connie jest odważna i pociągająca, odnosi sukcesy jako pisarka, a na podstawie jej powieści powstaje właśnie hollywoodzki film. Elise wyrusza z nią do Los Angeles, miasta wielkich gwiazd i wspaniałych rezydencji.
Ale podczas gdy Connie chłonie wszystkimi zmysłami ten świat blichtru i ułudy, w którym wielu spełnia swoje marzenia, a nikt nie mówi prawdy, Elise jest bliska szaleństwa. Nocna rozmowa jej przyjaciółki, którą słyszy przypadkiem po przyjęciu z okazji swoich dwudziestych trzecich urodzin, burzy całe jej życie. Elise podejmuje spontanicznie decyzję, po której nic już nie będzie takie samo.
Trzydzieści lat później Rose Simmons szuka informacji na temat matki, która zniknęła w jej wczesnym dzieciństwie. Dowiedziawszy się, że ostatnią osobą, która ją widziała, była Constance Holden, samotna pisarka, która u szczytu sławy wycofała się z życia publicznego, Rose pojawia się w domu Connie w nadziei wysłuchania jej wyznania…
Autorka światowych bestsellerów Miniaturzystka i Muza, sprzedanych w nakładzie miliona egzemplarzy, powraca z głęboko poruszającą i inspirującą opowieścią o kobiecości, twórczości, macierzyństwie i przyjaźni, a także o tym, jak gubimy się i odnajdujemy.


Uwaga! Konkurs! Do wygrania biografia Demi Moore, która znalazła się w naszym zestawieniu.

Napisz do nas na adres [email protected], jaką rolę Demi Moore uważasz za najlepszą i dlaczego. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31.10. Wybierzemy 3 odpowiedzi i nagrodzimy ich autorów książkami.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również