-Reklama-

Najlepsze książki dla mam na jesienne wieczory – zobacz nasze propozycje

W końcu jest - pogoda typowo czytelnicza. Czas uzupełnić braki książkowe i oddać się najlepszej lekturze. Jeśli szukacie czegoś, co was zachwyci - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Oto najlepsze książki dla mam na jesienne wieczory.

-Reklama-

Wisława Szymborska powiedziała kiedyś: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. W dzisiejszych czasach trochę o tym zapominamy, oddając się innym rozrywkom. A szkoda, bo dobre książki mają większą moc wpływania na nasze samopoczucie i postrzeganie świata niż np. oglądanie seriali.

Mimo szaleńczego pędu, w jakim żyjemy, mimo licznych obowiązków, z których składa się rodzicielstwo, warto sięgać po książki, bo ich czytanie działa trochę jak przycisk stop. Czytając dobre książki, odrywamy się od życia codziennego, problemy przestają nagle istnieć, a my pozwalamy naszemu umysłowi po prostu koncentrować się na czymś przyjemnym. Książki pozwalają nam uciec w miejsca, o których marzymy. To taka trochę namiastka podróży, ale dająca ukojenie duszy.

Mamy też lubią czytać

Gdy nadchodzi wieczór, dzieci smacznie śpią w swoich łóżkach, czas zatem pomyśleć o swoich przyjemnościach. Niewątpliwą zaletą jesiennych wieczorów jest klimat, który sprzyja czytaniu pod kocykiem. Grunt to odpowiednia książka, która pochłonie nas do reszty. Specjalnie dla was zebraliśmy tutaj kilka nowości wydawniczych, które nas zachwyciły. To tytuły z różnych obszarów literatury – od romansu po kryminał, więc na pewno każda z was znajdzie tutaj coś dla siebie.

Najlepsze książki dla mam na jesienne wieczory

Spośród szerokiej oferty wydawniczej wybraliśmy najlepsze tytuły. Te, które mają szansę was zachwycić, porwać do swojego świata i pozwolić zapomnieć o troskach dnia codziennego. Mamy coś dla miłośniczek kryminałów i trzymających w napięciu do ostatniej strony thrillerów. Wśród tytułów znajdziecie również literaturę obyczajową, którą kobiety coraz bardziej uwielbiają. Mamy też coś z literatury faktu – dla tych z was, które twardo stąpają po ziemi i lubią wiedzieć więcej. Znaleźliśmy też kilka wartościowych poradników, które mogą uczynić życie łatwiejszym. Jednym słowem – dla każdego coś dobrego.

Sprawdźcie nasze propozycje i wybierzcie te, które wydają się wam najciekawsze. My gwarantujemy, że relaks z każdą z tych książek będzie wyjątkowy.

„Gdzie moje Love Story?” – Agnieszka Lingas Łoniewska (wydawnictwo Słowne)

Dilerka Emocji przyzwyczaiła nas do historii o miłości rodem z filmów. Ale co, gdy uczucie jak z ekranu spotyka prawdziwe życie? Zjawiskowa opowieść o dwojgu zranionych ludzi w świecie blichtru i pozoru, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje!

Życie to nie film – happy end nie jest dla wszystkich. Wie o tym dobrze Miron, gwiazda kina i znakomity aktor. Ma za sobą dramatyczne przeżycia, a od kilkunastu lat ukrywa przed światem tajemnicę.

Tyle że miłość nie wybiera i za nic ma nasze postanowienia.

Nina, ceniona charakteryzatorka widziała niejedno. Ale takiego nieuprzejmego aroganta jeszcze nie spotkała! Nawet jej zdradziecki eks bywał sympatyczniejszy. Ale to dobrze – Nina ma już dość mężczyzn. Zwłaszcza tych aktorów.

Tylko… żadne z nich nie może zaprzeczyć, że między nimi iskrzy, i to w sposób jak z najlepszego romansu. Czy to wystarczy, by pokonać dumę i uprzedzenia?

Może to miłość wszech czasów – ale czy to w ogóle możliwe poza ekranem?


„Wystarczająco dobra. O czułym podejściu do życia i drodze do samoakceptacji” – Małgorzata Mostowska (wydawnictwo Media Rodzina)

Książka napisana przez najbardziej znaną i najsympatyczniejszą polską joginkę, Gosię Mostowską.

Jej kanał na YouTubie subskrybuje ponad 400 tysięcy osób, które razem z nią ćwiczą, medytują, dbają o swoje zdrowie i o swój dobrostan psychiczny. Jej kojący głos jest lekarstwem na stres i pośpiech, a szczere wpisy na Instagramie przynoszą pokrzepienie wielu kobietom.

Książkę Gosi tworzą między innymi zebrane wpisy z jej bloga i Instagrama, w których opowiada o swoim życiu, swojej karierze zawodowej i o swojej drodze do samoakceptacji. Pokazuje, że aby dobrze się czuć w swojej skórze, trzeba nauczyć się o siebie dbać, pokochać siebie i sobie zaufać. I że wcale nie trzeba być idealną.


„W imię wiecznej przyjaźni” – Neuhaus Nele (wydawnictwo Media Rodzina)

Nowa powieść Nele Neuhaus – królowej kryminału i najchętniej kupowanej autorki w Niemczech. To już dziesiąty tom bestsellerowej serii z parą komisarzy Pią Sander i Oliverem von Bodensteinem.

Zaniepokojona kobieta zgłasza zaginięcie przyjaciółki. Na piętrze domu zaginionej w Bad Soden policja znajduje jej chorego na demencję ojca, odwodnionego i zdezorientowanego, a w kuchni trafia na ślady krwawej jatki. Dochodzenie prowadzi Pię Sander i Olivera von Bodensteina do renomowanego frankfurckiego wydawnictwa Winterscheid, gdzie zaginiona jeszcze do niedawna była redaktorką prowadzącą. Kiedy policja odnajduje jej zwłoki i kiedy dochodzi do śmierci kolejnej osoby, Pia i Bodenstein natrafiają na dobrze skrywaną tajemnicę. Obie ofiary się znały. To był dla nich wyrok śmierci. Kto będzie następny?


„Samotne serca” – Lisa Gray (Wydawnictwo Słowne)

Znalazła miłość, korespondując z więźniem osadzonym w celi śmierci. Potem ślad po niej zaginął. Czy detektyw Jessice Shaw uda się ją odnaleźć?

Christine Ryan rozpaczliwie próbuje odszukać przyjaciółkę z dzieciństwa, Veronicę Lowe. Kobieta zniknęła w tajemniczych okolicznościach ponad piętnaście lat temu, krótko po urodzeniu dziecka, którego ojcem był osadzony w celi śmierci seryjny morderca Travis Dean Ford. Zgłasza się w tej sprawie do niezawodnej prywatnej detektyw Jessiki Shaw.

Christine jest zaniepokojona faktem, że Jordana, wdowa po Fordzie, zostaje zamordowana w ten sam sposób co ofiary jej męża. Obawia się, że Veronicę i jej córkę może wkrótce spotkać ten sam los. O ile w ogóle jeszcze żyją…

Jessica odkrywa, że zarówno Veronica jak i Jordana należały do Klubu Samotnych Serc, zrzeszającego kobiety korespondujące z więźniami. Wie, że musi odnaleźć Veronicę, zanim zrobi to zabójca. Jednak w trakcie śledztwa zaczyna odnosić wrażenie, że ją samą też ktoś śledzi. Travis od lat nie żyje. Kto więc poluje na “samotne serca”?


„Nigdy nie będę twoja” – Samantha Young (Wydawnictwo Słowne)

Połączenie romansu chwytającego za serce i trzymającego w napięciu thrillera.

Położona w górzystej części północnej Szkocji luksusowa posiadłość Ardnoch staje się wymarzoną kryjówką dla impulsywnej Amerykanki, Regan Penhaligon. Wizyta u mieszkającej tam siostry, Robyn, być może pozwoli jej naprawić życiowy błąd i ukryć się przed darzącym ją obsesyjnym uczuciem niebezpiecznym prześladowcą. Regan postanawia uporządkować swoje życie i odbudować siostrzaną więź.

Wkrótce otrzymuje interesującą propozycję pracy od  wdowca Thane’a Adaira. Thane potrzebuje niani dla dwojga swoich dzieci, a widząc, jak bardzo polubiły one Regan, proponuje jej posadę niani. W miarę upływu czasu przystojny Szkot coraz lepiej poznaje prawdziwą naturę Regan, nie potrafi jednak stłumić budzącego się w nim uczucia wobec ślicznej Amerykanki.

Regan nie spodziewała się, że nowy pracodawca wywoła w niej tak intensywne emocje. Nie potrafi się oprzeć sile przyciągającej ją do Szkota, a także miłości do jego dzieci. Kiedy pojawia się postać z przeszłości Thane’a i zagraża jego rodzinie, Regan postanawia wspierać swojego pracodawcę z całych sił. Niestety, Thane podchodzi do niej nieufnie, a to może zburzyć nadzieję na wspólną szczęśliwą przyszłość. Co gorsza, pojawienie się prześladowcy, przed którym Regan uciekła aż do Ardnoch, może pozbawić ją wszelkiej przyszłości.


„Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia” – Jakub Kuza (Wydawnictwo Znak)

Zdemaskowane mity i fascynująca prawda

Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce, a w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata? O tych miejscach nie przeczytasz w żadnym przewodniku ani książce historycznej! Jeżeli wydaje Ci się, że w Polsce widziałeś już wszystko, zdecydowanie będziesz musiał zmienić zdanie.

Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb – kosztowności czeskiego króla? Jak rower może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej od wieków pomorskiej Atlantydy? Co toruńskie więzienie ma wspólnego z Wielkim Bratem? Czy legendarne bogactwa templariuszy spoczęły w zapomnianej lubuskiej wiosce?

Wielka przygoda z dala od głównych turystycznych szlaków!


„Lęki u mam. Jak matki mogą zmienić swój niepokój w siłę?” – Jodi Richardson (Wydawnictwo eSPe)

Tu i teraz rusz do walki o macierzyński spokój!

W świecie, który tak bardzo się ostatnio zmienił, powodów do matczynych zmartwień wciąż przybywa. Jodi Richardson, pedagog, terapeutka i mama, doskonale to rozumie. Sama przez niemal całe swoje życie zmagała się z lękiem. Wie, jak trudno jest funkcjonować w poczuciu ciągłego zagrożenia, i dobrze zna somatyczne objawy zaburzeń lękowych, takie jak np. dolegliwości ze strony układu pokarmowego, niewyjaśnione bóle i zawroty głowy, a także ataki paniki czy zasłabnięcia. Chcąc się w końcu od nich uwolnić, swoją pracę naukową poświęciła m.in. temu zagadnieniu. Po niemal 20 latach zgłębiania wiedzy z pogranicza psychologii, pedagogiki i fizjologii zrozumiała przyczyny kobiecego lęku oraz napędzające go zjawiska zachodzące w organizmie. To dzięki tej wiedzy znalazła sposób na macierzyński spokój.

„Pozycja niezwykle ważna i potrzebna. Autorka rozkłada lęk na części pierwsze, pomaga lepiej go poznać i oswoić. Dzieli się swoim doświadczeniem w walce z zaburzeniami lękowymi i pozwala znaleźć własną drogę do życia, nad którym lęk nie ma władzy. Książka wartościowa nie tylko dla mam, które zmagają się z zaburzeniami lękowymi. Zawiera bowiem cały szereg cennych rad na temat poszukiwania równowagi oraz dbania o siebie w roli mamy, partnerki i, wreszcie, kobiety. Serdecznie polecam jako mama i jako psycholożka.”
Martyna Filipiak, autorka bloga „Mama-psycholog”


„Mroczne wyznania” – Lisa Unger (Wydawnictwo MUZA S.A.)

Thriller psychologiczny pełen zaskakujących twistów, dla fanów twórczości Gillian Flynn i Pauli Hawkins.

Lisa Unger, wielokrotnie nagradzana autorka bestsellerów „New York Timesa”, niczym Alfred Hitchcock po mistrzowsku buduje napięcie.

W planach Netflixa serial, w którym w główną bohaterkę wcieli się Jessica Alba.

Czy niewinna rozmowa z przypadkową osobą w pociągu może zamienić poukładane życie idealnej rodziny w kompletny chaos?

Selena Murphy wraca pociągiem z pracy do domu. Zajmuje miejsce obok sympatycznie wyglądającej kobiety. Pociąg rusza, jednak po chwili się zatrzymuje, a z głośników płynie komunikat o opóźnieniu kursu. Selena wdaje się w rozmowę z nieznajomą, która przedstawia się jako Martha. Przeczuwając, że już nigdy więcej się nie spotkają, postanawia wyjawić jej swoje sekrety. Wyznaje, że podejrzewa męża o zdradę z opiekunką ich dzieci, z kolei Martha w rewanżu zwierza się Selenie, że sama ma romans ze swoim szefem. Obie pasażerki zastanawiają się, jak cudownie by było, gdyby ich problemy nagle rozpłynęły się w powietrzu. Kilka dni później niania Murphych znika bez śladu, a niegdyś idealne życie Seleny w jednej chwili wywraca się do góry nogami…


„Zamieć” – Zuzanna Gajewska (Wydawnictwo Prószyński i S-ka)

Życie mieszkańców Młynar powoli wraca do normalności po tragicznych wydarzeniach, do których latem doszło w miasteczku. Główną bohaterkę, Ewelinę Zawadzką, pochłaniają przygotowania do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz wesela znajomych.

Niestety, święta marzeń zmieniają się w koszmar. Ojciec Karolinki zabiera córkę na wigilię do siebie i grozi Ewelinie sądem. Zrozpaczona kobieta nie znajduje wsparcia u własnej matki, na domiar złego zaostrza się konflikt z bratem.

A to dopiero początek serii nieszczęść.

Zorganizowana przed ślubem cmentarna sesja fotograficzna Anety i Jacka kończy się tragicznie. Przyszła panna młoda zostaje znaleziona martwa, w sukni ślubnej, z nożem wbitym w pierś.

Czy kobieta miała wrogów? Kto chciał się jej pozbyć? Czyżby narzeczeni mieli przed sobą mroczne tajemnice? Czy w morderstwo Anety był zamieszany partner Eweliny?
Zawadzkiej wali się świat. Zostaje sama, skonfliktowana z rodziną, z czarną wizją utraty dziecka i ukochanego. Zdeterminowana, po raz kolejny podejmuje prywatne śledztwo.
Tym razem stawka jest znacznie wyższa.


„Wnuczka wariatki. Alina” – Danuta Noszczyńska (Wydawnictwo Prószyński i S-ka)

Każdy człowiek rodzi się z szansą na szczęście. Musi mu tylko nie przeszkadzać.  

Alina jest kobietą po pięćdziesiątce. Usilnie stara się wyprzeć z pamięci smutne dzieciństwo i nieudaną przeszłość. Impulsem do wyprowadzenia się od matki-wariatki są narodziny Poli – to dla niej od tej pory będzie budowała lepsze życie. Jednak to „lepsze” nie zawsze okazuje się być na tyle uniwersalne, by każdego nim uszczęśliwić. Przełom w życiu wszystkich trzech kobiet następuje po powrocie Poli od babci, która wbrew opinii Aliny okazuje się nie taka straszna. Carmen jest co prawda nieco szalona, ale między babcią i wnuczką pojawia się silna więź. Pola zabiera się za naprawienie stosunków miedzy obiema kobietami, lecz u źródeł konfliktu leży mroczna, rodowa tajemnica sprzed dwóch pokoleń. Jej stopniowe odkrywanie sprawia, że nic już nie jest tak oczywiste i że warto zastanowić się nad powodami czyichś życiowych wyborów, zanim się go osądzi. Bo zrozumienie to już krok do pojednania. Czy tak się stanie? Czy Carmen, Alina i Pola zdołają porzucić wzajemne żale i stać się po prostu zwyczajną babcią, matką i wnuczką?


„Nie kłóćcie się. Jak pomóc dziecku, kiedy rodzice się kłócą” – Anna Maria Wesołowska, Agnieszka Wojciechowska (Wydawnictwo Sensus)

Uratować nas może tylko… miłość!

Dlaczego ludzie się pobierają? Z rozmaitych przyczyn, ale najczęściej dlatego, że się w sobie zakochują i decydują, że chcą razem spędzić czas, który jest im dany, wspólnie przejść przez życie. Jest więc pierścionek zaręczynowy, ślub i huczne wesele, a potem żyje się długo i szczęśliwie… Niestety, nie zawsze. W Polsce co trzeci związek małżeński się rozpada. Dorośli ludzie nie dają rady wytrwać we wspólnocie. Cierpią na tym oni sami, cierpią na tym przede wszystkim ich dzieci.

Przy kawie z mlekiem i przy herbacie spotykają się dwie doświadczone zawodowo i życiowo kobiety – sędzia Anna Maria Wesołowska i pedagog Agnieszka Wojciechowska. Rozmawiają o potrzebie miłości, wszechobecnych rozwodach i charakterystycznym dla naszych czasów przedziwnym pędzie, w którym zapominamy o istocie obecności, gubimy bliskość i troskę o to, co najważniejsze. Ta książka wbrew pozorom nie jest o rozwodnikach, małżeństwach w separacji i niepłaconych alimentach. To rzecz o potrzebie mądrej miłości i szalenie trudnych, wyczerpujących konfliktach okołorozwodowych, w których nie bierze się jeńców, za to są zakładnicy – dzieci.

Dołącz do tej rozmowy.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również