-Reklama-

Mamo, wyluzuj! Jak radzić sobie na co dzień z trudami macierzyństwa

-Reklama-

Bycie mamą to jedno z najpiękniejszych, ale też najbardziej wymagających doświadczeń. Nikt ani nic nie jest w stanie nas do tego przygotować.

Jest to niewątpliwie wyjątkowy czas w naszym życiu. Nie da się tego ukryć. Nie tylko pod względem organizacyjnym, ale także emocjonalnym.

Tak, emocjonalnym. I nie mówimy tu tylko o miłości jaka pojawia się względem tej cudnej, małej istotki, która przyszła na świat, ale także o emocjach, które towarzyszą tym wszystkim nowym wydarzeniom.

Zmiana, która obciąża i wywołuje przewlekłe zmęczenie

Absolutnie nie możesz mieć do siebie pretensji. Uzmysłów sobie to raz, na zawsze. Możesz mieć dni, kiedy wydawać ci się będzie, że nie dajesz rady, że to nie dla ciebie… To normalne. Macierzyństwo i wszystkie wynikające z niego obowiązki są ogromnym obciążeniem. To fakt. Masz prawo być zmęczona, rozgoryczona, zagubiona.

Wszyscy inni dają radę, a ja nie

Masz wrażenie, że wszyscy inni ogarniają rzeczywistość a ty nie? Nie porównuj się! To najgorsze, co możesz zrobić. Wydaje ci się, że z tobą jest coś nie tak? Usiądź i zrób podsumowanie – porównaj: co zmieniło się w twoim życiu odkąd zostałaś mamą? Jakie nowe obowiązki ci doszły? Sporo tego, prawda? Do tego brak snu, ciągła czujność. Jak najbardziej masz prawo czuć się zmęczona, rozgoryczona. Zmęczenie czasem jest tak duże, że nawet uśmiech dziecka nie jest w stanie wynagrodzić pustki, którą odczuwasz.

Droga mamo, wszystkie doskonale znamy to uczucie, dlatego chcemy ci pomóc. Razem na pewno znajdziemy rozwiązanie.

Zadbaj o siebie i swój czas

To nie jest żadna fanaberia ani wymysł. To są czynności, które mają za zadanie zapewnić ci siłę i motywację do wszystkich swoich codziennych czynności. Nie możesz mieć wyrzutów sumienia dlatego, że potrzebujesz odpoczynku. Nie musi być to żaden wyjazd do SPA ani nic z tych rzeczy! Sama doskonale wiesz, co znaczy dla ciebie odpoczynek. Sama wiesz, co przynosi ci ukojenie, odpręża. Może to być wyjście do ogródka albo zwykły wypad na zakupy.

To jest normalne. Jesteś mamą najlepszą mamą na świecie. Bądź dla siebie dobra. Twoje dziecko też to odczuje. Bo nic tak nie uszczęśliwia dziecka jak dobry nastrój mamy.

Skorzystaj z naturalnych wspomagaczy

To nic złego. Wieczorem zaparz sobie meliskę. Od czasu do czasu zrób sobie swój ulubiony posiłek, słuchaj w ciągu dnia ulubionej muzyki. Śpij i relaksuj się, kiedy tylko masz taką możliwość. Dbaj o siebie i tym samym o swoje dzieci.

Ostatnio bardzo popularne stały się olejki na bazie konopi (olejki CBD). Słyszałyście o nich? Same też miałyśmy okazję przetestować. Nic dziwnego, że są tak popularne – jak się same przekonałyśmy – mają one szereg właściwości działających kojąco na nasz organizm. Olejki Hempmont powstały na bazie certyfikowanych surowców z Polski i Europy. Konopie poddawane ekstrakcji, uprawiane są bez użycia pestycydów, w glebie wolnej od zanieczyszczeń metalami ciężkimi.

Pamiętajmy, że olejki CBD to nie są substancje psychoaktywne i nie posiadają właściwości odurzających, przynoszą natomiast odczuwalną ulgę i znoszą niepokój.

Olejki Hempmont przynoszą ulgę nie tylko mamom.
Znane są z tego, że:

  • ułatwiają odprężenie i relaks. Pomagają się wyciszyć i uspokoić
  • poprawiają apetyt
  • łagodzą wszelkie dolegliwości bólowe np. ból głowy
  • pomagają poradzić sobie z problemami ze snem
  • poprawiają nastrój i pomagają poradzić sobie z niektórymi lękami.

Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3. roku życia, kobiet w ciąży i matek karmiących. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Wstrząsnąć przed użyciem.

artykuł zawiera lokowanie produktu

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również