-Reklama-

Te książki warto przeczytać w ciąży

Każda przyszła mama chce być dobrze przygotowana na macierzyństwo. Mogą jej w tym pomóc dobre książki, pisane przez specjalistów lub inne doświadczone mamy. Przejrzeliśmy literaturę ciążową i wybrałyśmy najlepsze pozycje.

-Reklama-

Książki o ciąży to świetne źródło rzetelnej wiedzy dla przyszłych mam. Pozwalają kobietom zmniejszyć przedporodowy stres i lepiej zrozumieć zmiany, jakie zachodzą w ich organizmach. Są również dobrym przygotowaniem do tego, co czeka rodziców po porodzie. Dzięki poradnikom, życiowa rewolucja, która jawi się na horyzoncie, wydaje się mniej stresująca.

Książki o ciąży i macierzyństwie zwykle piszą lekarze, położne i doświadczone mamy. My wybraliśmy dla was te tytuły, które warto wybrać spośród szerokiej oferty ciążowych poradników. Jesteśmy pewni, że umilą wam czas oczekiwania i będą dobrym drogowskazem w tej niezwykłej macierzyńskiej przygodzie.

Te książki o ciąży i macierzyństwie warto przeczytać

Zaczynamy od absolutnego hitu! Tego E-booka powinna mieć każda przyszła mama!

NIEZBĘDNIK PRZYSZŁEJ MAMY – E-BOOK

W tej książce znajdziecie między innymi:

 • Formalności i świadczenia związane z ciążą i narodzinami dziecka
 • Informacje o tym, co ci się należy – jako mamie i pracownicy
 • Gdzie co załatwić?
 • Co cię czeka w trakcie porodu?
 • Na ile przed porodem wykonać depilację i lewatywę?
 • Kiedy i jakie badanie trzeba wykonać?
 • Ceny porodów
 • Wszystko o seksie w ciąży – kiedy jest zakazany, pozycje
 • Jak nazwać dziecko?
 • Lista imion zakazanych
 • Zakupy w ciąży – jak je rozplanować, żeby nie zbankrutować?
 • Czego nie wolno w ciąży?
 • Co robić w poszczególnych tygodniach – rozpisany plan
 • Wskazówki innych mam z forum

„Położna Izabela Dembińska: rodzić można łatwiej” 

Oficyna 4em

„Położna Izabela Dembińska: rodzić można łatwiej” to pierwszy taki poradnik w Polsce. Doświadczona położna i specjalistka z zakresu bezpiecznego treningu w ciąży pokazuje w nim jak przygotować się do porodu łącząc ciało, umysł i całą logistykę. Przeprowadza nas przez ciążę i poród pod kątem fizjologicznym, emocjonalnym i fizycznym. Udowadnia, że to ostatecznie dziecko, decyduje jak chce przyjść na świat i że warto mu zaufać. Chce pokazać na ile wewnętrzna wiara we własną moc rodzenia pomaga kobietom przejść przez ciążę, nawet jeśli nie każdej z nich uda się zrealizować własny plan porodu. Nie kryje, że książkę napisała właśnie dzięki swoim podopiecznym, którym pomogła przejść ich drogę do porodu.

Informacje o autorce:

Izabela Dembińska sama jest mamą dwójki dzieci, urodzonych całkowicie naturalnie. Jest absolwentką Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku położnictwo oraz absolwentką psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Przygotowała do porodu kilka tysięc kobiet i par w szkołach rodzenia oraz indywidualnie. Jest założycielką Medical Pregnancy Training – szkoleń dla profesjonalistów oraz programu dla kobiet w okresie okołoporodowym „Ćwicz z położną“. Prowadzi szkolenia z zakresu położnictwa i rehabilitacji. Jest też ekspertem Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia z zakresu „Standardy Opieki Okołoporodowej“. Obecnie związana ze Szpitalem Praskim w Warszawie.


Jillian Michaels, Będę mamą!  
Tytuł oryginału: Yeah baby! The Modern Mama’s Guide to Mastering Pregnancy, Having a Healthy Baby, and Bouncing Back Better Than Ever

Wydawnictwo Laurum

Jillian Michaels jest znana przede wszystkim jako wiodąca specjalistka w dziedzinie fitnessu oraz uznana ekspertka w zakresie żywienia. Być może jednak nie wiesz, że jest również dumną matką dwojga dzieci. Korzystając z najnowszych odkryć  w tej dziedzinie, wraz z zespołem wybitnych ekspertów napisała książkę  Będę mamą!, która całkowicie odmieni twoje przekonania dotyczące ciąży, abyś mogła podejmować jak najlepsze decyzje dla siebie i swojego maleństwa..
Informacje zawarte w tej książce pozwolą ci rozprawić się z zagrożeniami czyhającymi w twoim najbliższym otoczeniu, zrozumieć znaczenie wizyt kontrolnych, badań oraz procedur medycznych zalecanych przez twojego lekarza. Lektura niniejszej książki uzbroi cię również w wiedzę przydatną do łagodzenia wszelkich dolegliwości ciążowych od zgagi i opuchniętych stóp po poważniejsze problemy zdrowotne. Nauczysz się, jak optymalizować każdy aspekt rozwoju twojego dziecka, począwszy od dbania o jego IQ i zdolności poznawcze po przyszłą formę fizyczną, a nawet kształtowanie gustów kulinarnych!
W książce  Będę mamą!  znajdziesz też szczegółowy plan posiłków wraz z przepisami na pyszne, odżywcze dania oraz specjalnie opracowany zestaw ćwiczeń na każdy trymestr ciąży, abyś po porodzie odzyskała siły i wypracowała doskonalszą niż kiedykolwiek sylwetkę.

Książka rozpoczyna się od omówienia okresu przed zajściem w ciążę, a kolejne części poświęcono następnym etapom ciąży oraz tzw. czwartemu trymestrowi, czyli okresie do sześciu miesięcy po porodzie. Taka kompozycja sprawia, że poradnik jest przejrzysty i czytelny. Dowiesz się, jak radzić sobie z uciążliwymi dolegliwościami, jakie pytania należy zadać lekarzowi, a nawet czym kierować się w urządzaniu pokoju dla dziecka. Oprócz tego otrzymasz cały plan posiłków i treningów, dzięki którym zapewnisz sobie i maluszkowi niezbędną siłę i odporność. Za każdą informacją, począwszy od diety, przez aktywność fizyczną, po wskazówki dotyczące stylu życia, stoją najnowsze wyniki badań i cały zespół ekspertów, z których pomocą powstawała ta książka.


„W oczekiwaniu na dziecko” – Heidi Murkoff

Wydawnictwo Rebis

Ponad 19 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie!

To wydanie „W oczekiwaniu na dziecko” jest całkowicie nowym, poszerzonym i unowocześnionym opracowaniem najsłynniejszego poradnika dla rodziców. Przyszli rodzice i opiekunowie znajdą tu wyczerpujące, oparte na najnowszych badaniach naukowych informacje na temat przebiegu ciąży i porodu, badań prenatalnych, diety ciążowej oraz wszystkich innych aspektów przyszłego macierzyństwa i ojcostwa. W tym wydaniu autorka poświęciła sporo uwagi problemom, które są ważne dla nowoczesnych rodziców w zmieniającym się szybko świecie, m.in. badaniom prenatalnym, aktywności fizycznej, pracy oraz podróżom w ciąży. Niepodważalnym atutem książki jest otwartość na nowoczesny model rodziny i zrozumienie dla różnorodnych stylów życia – wszyscy, niezależnie od preferencji, wyznania czy konfiguracji rodzinnej znajdą tu fachowe i rzetelne informacje.
Ten bestsellerowy poradnik to absolutne must have wszystkich przyszłych rodziców – książka pełna, praktycznych porad, łatwych wskazówek oraz mnóstwa słów otuchy!

Informacje o autorkach:

Heidi Murkoff jest autorką światowych bestsellerów na temat ciąży i rodzicielstwa, czyli przede wszystkim W oczekiwaniu na dziecko, Pierwszy rok życia dziecka, Drugi i trzeci rok życia dziecka i Dieta przyszłej matki. Założyła też stronę WhatToExpect.com i Fundację What to Expect. Magazyn „Time” zaliczył ją w 2011 roku do grona 100 najbardziej wpływowych postaci na świecie.

Sharon Mazel to autorka książek, dziennikarka i ekspertka w kwestiach dotyczących ciąży i rodzicielstwa.


„Jedz pysznie i zdrowo w ciąży” – Magdalena Makarowska

Wydawnictwo Feeria

Skoro nosimy pod sercem nowego człowieka, dlaczego by nie wykorzystać tych dziewięciu miesięcy na to, by wyposażyć go w świetny pakiet startowy?

Kiedy już wiemy na pewno, że jesteśmy w ciąży, często wpadamy w panikę: „Co mi teraz wolno robić? Czy muszę puścić w odstawkę uwielbianą jogę? Czy mogę dalej odżywiać się tak, jak dotychczas?” Na początku wszyscy pytają, czy będzie chłopczyk, czy dziewczynka, i my same też zadajemy sobie to pytanie, ale już po pierwszym USG, na którym dostrzegamy bijące serce małej fasolki, jedyne, czego sobie życzymy, to aby dziecko było zdrowe. Zróbmy więc wszystko, co w naszej mocy, aby takie było. Jedzmy pysznie i mądrze, z myślą o dziecku i sobie, dla dwojga – ale nie za dwoje.
Właściwe odżywianie ma krytyczne znaczenie dla jeszcze nienarodzonego dziecka, a także dla samej mamy. I na szczęście to zdrowe odżywianie może być naprawdę pyszne.

Książka „Jedz pysznie i zdrowo w ciąży” to poradnik – dla kobiet w ciąży i ich najbliższych. Autorka w przystępny sposób prezentuje znaczenie i zasady zdrowego odżywiania w ciąży, obala mity i doradza, jak pokonać ciążowe dolegliwości. Autorka podkreśla, że to co przyszłe mamy jedzą w ciąży ma wpływ na przyszłe upodobania jedzeniowe dziecka a zdrowa, różnorodna i dobra jakościowo dieta ma ogromne znaczenie dla maluszków i ich mam.


„Twoja ciąża tydzień po tygodniu” – Regan Lesley

Wydawnictwo Esteri

 • Jak będzie przebiegała twoja ciąża tydzień po tygodniu?
 • Jakie zmiany zajdą w twoim ciele?
 • Jak tydzień po tygodniu przebiegać będzie rozwój twojego dziecka?
 • Co powinnaś robić, jak się odżywiać, by zapewnić dziecku najlepsze warunki rozwoju?
 • Jak zadbać o kondycję fizyczną i samopoczucie w poszczególnych etapach ciąży?
 • Jak najlepiej przygotować się do porodu?
 • Jak poradzić sobie z opieką w początkowych tygodniach życia twojego malucha?

W książce „Twoja ciąża tydzień po tygodniu”, na te i na wiele innych pytań odpowie autorka – Pani Profesor Lesley Regan, światowej sławy ginekolog położnik i niezwykle doświadczony praktyk. „Twoja ciąża tydzień po tygodniu” to osobisty doradca, który będzie ci towarzyszył od momentu poczęcia dziecka do pierwszych 6 tygodni jego życia. Pomoże ci jak najlepiej przygotować się do porodu i opieki nad noworodkiem. Znajdziesz tu najnowsze trendy dotyczące porodu i opieki nad noworodkiem, informacje na temat porodu siłami natury, cięcia cesarskiego, porodu domowego czy opóźnionego zaciskania pępowiny, a także omówienie problemów, które mogą wystąpić w ciąży i podczas porodu.


„Być w ciąży i (nie) zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców” – Reid Jordan, Williams Erin

Wydawnictwo Buchmann

Dwie gwiazdy amerykańskiej blogosfery o stylu życia i rodzicielstwie. Nowatorskie i zabawne podejście do poradnika dla kobiet w ciąży. Brutalnie szczera i histerycznie zabawna kolekcja porad dla przyszłych matek.

Jesteś w ciąży? Poranne mdłości, niepohamowana ochota na ogórka kiszonego w czekoladzie i emocjonalny rollercoaster (podekscytowana! znudzona! przerażona!) to Twoja codzienność? Nie ma co narzekać, lepiej cieszyć się ostatnimi miesiącami cudownej wolności! Pomoże Ci w tym nasz zabawny i brutalnie szczery zestaw zadań dla ciężarnych.

Ta książka to niezbędnik każdej przyszłej mamy, której nie brak poczucia humoru. Ironiczna i zadziorna, ale pełna ciepła książka, w której znajdziesz: kolorowanki, quizy, labirynty,uzupełnianki, dziennik i histeryczną zadumę nad prawdziwym obliczem ciąży. Coś w sam raz na odstresowanie i uprzyjemnienie sobie oczekiwania na swojego malucha.

Zobacz jeszcze:

Najpopularniejsze pytania ciążowe i odpowiedzi
autor: iguana
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również