-Reklama-

Książki, które mogą zmienić Twoje życie na lepsze. Zobacz tę listę!

W dzisiejszym dynamicznym świecie kobiety stawiają czoła wielu wyzwaniom – od rozwoju osobistego, poprzez dbanie o zdrowie i równowagę psychiczną, aż po budowanie kariery i relacji. W tak zróżnicowanych obszarach życia, wartościowe poradniki mogą okazać się niezastąpionym źródłem wiedzy, inspiracji i wsparcia. W tym artykule przyjrzymy się najlepszym książkom, które nie tylko pomagają w codziennych zmaganiach, ale także motywują do sięgania po więcej. Niezależnie od tego, czy szukasz wskazówek dotyczących samoakceptacji, rodzicielstwa, zdrowia, czy rozwoju zawodowego – te poradniki zostały stworzone z myślą o kobietach, które pragną żyć pełnią życia i z odwagą realizować swoje cele.

-Reklama-

Najlepsze poradniki dla kobiet!

Opanuj proste techniki przedstawione w Potędze życia bez strachu i doświadczaj, o ile łatwiejsze stanie się twoje życie.

Kiedy przeżywamy trudne chwile w życiu, boimy się, czy damy radę i czy jeszcze będzie dobrze.

Ta książka pokaże ci, że to sposób myślenia o problemach ma wpływ na twój dobrostan.

Sprawdzone metody Gelonga Thubtena pozwalają spojrzeć na trudności życiowe jak na szansę i okazję do transformacji. Dzięki prostym wskazówkom nauczysz się, jak przejść przez ból i dyskomfort. Jak przekształcić głęboko zakorzenione wzorce strachu i oporu.

Medytacja i praktyka uważności da ci dostęp do twoich głębokich rezerw wewnętrznej siły. Dzięki nim odkryjesz, jak objąć i zaopiekować swoje cierpienie.

Uwolnij swój umysł, by bez lęku pokonać wszelkie przeszkody, złe nawyki, osiągnąć niezachwiany spokój i swoje cele.

Podaruj sobie uwagę i wrażliwość na własne potrzeby. Otul się zrozumieniem, wyrozumiałością i łagodnością. 

Macierzyńska codzienność, przepełniona sprawami dzieci i rodziny, nie nastraja do poszukiwania bliskości ze sobą. Jak w absorbującej codzienności i natłoku obowiązków nie zatracić siebie, zyskać dostęp do swoich emocji, nie zepchnąć na boczny tor własnych zainteresowań?

Autorka książki „Zaopiekowna mama. Jak odnaleźć siebie w macierzyństwie” jako mama i psychoterapeutka wskazuje bezpieczną drogę do równowagi między spełnieniem w życiu rodzinnym a samorealizacją. Uczy, jak mądrze towarzyszyć dziecku bez poświęcania się i rezygnowania z siebie. Pomaga radzić sobie z negatywnymi myślami i trudnymi emocjami. Podpowiada, jak budować wspierające relacje i rezygnować z tych, które ci nie służą. Wreszcie udowadnia i pozwala przekonać się w praktyce, że opiekowania się sobą można i trzeba się nauczyć.

Choć macierzyństwo wypełnia twoje życie po brzegi, nie jesteś tylko mamą! To dobry moment, abyś zaopiekowała się sobą. Być może po raz pierwszy w życiu.

Kto chce być najlepszy, musi być nieustępliwy. Siła charakteru to warunek sukcesu ― w różnych dziedzinach życia: w sporcie, w biznesie czy też w sytuacjach towarzyskich. Przez wiele lat jednak błędnie uważano, że siła charakteru bierze się z mentalności opartej na szerzeniu strachu, fałszywej brawurze i ukrywaniu wszelkich oznak słabości. Ten model poniósł wielką porażkę.

Dzięki książce „Dasz radę! Sztuka pokonywania trudności” dowiesz się, w jaki sposób skutecznie realizować swoje ambicje w trudnych warunkach. Poznasz nowy model, oparty na wynikach badań naukowych i zupełnie innym podejściu do trenowania siły charakteru. Przekonasz się, że kluczem do sukcesu jest współpraca z własnym organizmem. W ten sposób doświadczanie i akceptowanie dyskomfortu pozwala na tworzenie przestrzeni umożliwiającej podjęcie przemyślanych działań i wzmacnianie nieustępliwości. Dowiesz się też, w jaki sposób budować swoją odporność na czterech kluczowych filarach i korzystać z osiągnięć psychologii sportu, neuronauki, psychologii i filozofii. Szybko się przekonasz o skuteczności tej metody radzenia sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami!

„Moi rodzice są toksyczni i nie szanują moich granic”.

„Tata zawsze był i nadal jest wycofany, jeśli chodzi o sprawy związane z emocjami”.

„Mam fajnych rodziców, bo zawsze mnie wspierali, dawali mi szansę, by rozwijać pasje, pocieszali”.

Zaufaj intuicji dziecka w sprawie tego, co jest mu potrzebne.

Rodzic nie musi być idealny, ma być wystarczająco dobry. Ważne jest to, abyśmy się wzajemnie szanowali. Warto zadbać o dobrą relację z dzieckiem. Więź między rodzicem a dzieckiem jest nie do przecenienia.

Książka „Jak być dobrym rodzicem” jest dla tych, którzy wychowują dzieci we współczesnej Polsce. Dla pokolenia matek i ojców, którzy mają szansę stać się pierwszą naprawdę świadomą generacją rodziców. I chcą wychować szczęśliwe dzieci.

Czasami wydaje się, że rozstanie rodziców to dla dzieci koniec świata, głęboka rana, trauma.

Autorzy książki „Jak przeprowadzić dzieci przez proces rozstania” – psychoterapeuci mają świadomość, jak bardzo szkodliwe dla zdrowia psychicznego jest tkwienie w niedobrym związku i normalizowanie toksycznych relacji. I jak szkodliwe jest przekazywanie takich złych wzorców dzieciom.

Sami, świadomie przeszli przez proces rozstania, a następnie wspólnie stworzyli nową rodzinę. Dobrze wiedzą, że mierzenie się z taką zmianą może być bardzo trudne i bolesne. W swoim poradniku empatycznie wspierają i radzą:

  • Jak bez poczucia winy i najmniej dotkliwie dla siebie i najbliższych przejść przez proces rozstania.
  • Jak się komunikować z byłymi partnerami, gdy ci są nastawieni na eskalację konfliktu.
  • Jak ustalić plan opieki nad dziećmi.
  • Jak na nowo układać życie w rodzinie.

Rozstanie to pierwszy krok do ułożenia życia na nowo.

Zrozum swoją przeszłość i wybierz dobrą dla Ciebie przyszłość

Czasami jest tak, że myślisz o sobie gorzej, niż widzą Cię inni, gdyż w Twojej głowie tkwią echa głosów z przeszłości. Jeśli nie jesteś tego świadomy, przeszłość może Cię zamykać na szukanie własnej drogi i swojego sposobu na bycie szczęśliwym. Jesteśmy więc uwięzieni we własnej głowie, bo nikt poza nami nie może zmienić naszego myślenia. Zrozumienie tego, co Cię kiedyś spotkało, może być pomocne w pokonaniu najdłuższej życiowo drogi – z głowy do serca, by wolne serce dokonywało wyborów godnych Ciebie.

Niektórzy ludzie są w stanie przebyć tę drogę sami (choć nigdy samotnie). Inni potrzebują w niej towarzysza – psychoterapeuty, który pomoże odnaleźć pogubione fragmenty siebie i zbudować się na nowo – z prawdziwych emocji i relacji, a pomimo fałszywych przekonań, które nam w przeszłości wdrukowano. Tę książkę wypełniają historie właśnie takich podróży. Autorka książki „Uwięzieni we własnej głowie” wydobywa je na światło dzienne i składa w Twoje ręce z intencją, że staną się dla Ciebie źródłem nadziei, wsparciem i inspiracją do ruszenia we własną drogę do szczęścia.

Wzmacniaj swoje zdrowie psychiczne, czerpiąc z sił natury. O tym jest książka „Ekopsychiatria. Jak bliskość natury wspiera naszą psychikę”.

Termin „ekopsychiatria” został oficjalnie wprowadzony w latach 70. XX wieku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatrów. Kryje się za nim szerokie, ekologiczne podejście do pacjenta ― uwzględniające nie tylko to, w jakich relacjach społecznych on funkcjonuje, ale także otoczenie i środowisko przyrodnicze, w którym żyje. Okazuje się bowiem, że na kondycję psychiczną człowieka wpływa na przykład zanieczyszczenie powietrza, ruch, przeludnienie czy gęsta zabudowa. Złe warunki życia mogą się przyczyniać do występowania chorób cywilizacyjnych, alergii, infekcji, zwiększonej śmiertelności, jak również sprzyjać takim negatywnym zjawiskom jak bieda, bezdomność, przestępczość i bezrobocie.

Dowiedz się, dlaczego ekopsychiatria promuje dbanie o relacje z otoczeniem przyrodniczym i jakie korzyści może przynieść Twojemu umysłowi i ciału. Skorzystaj z leczniczej mocy środowiska naturalnego!

Ponieważ życie nie jest proste, łatwe i (zawsze) przyjemne.

Każdy z nas się z czymś boryka. Przechodzimy przez gorsze dni, chorujemy, przytłacza nas nadmiar obowiązków i niedobór pomysłów na rozwiązywanie niekończących się problemów, miewamy pretensje do innych i świata. A on do nas. Dlatego wszyscy potrzebujemy powrócić do współczucia. Naszego ewolucyjnego dziedzictwa, która wspiera nas w przetrwaniu, współpracy ze sobą nawzajem, a także we wzajemnym wzrastaniu. Również w terapii. Na szczęście interwencje i programy oparte na współczuciu są coraz szerzej stosowane w różnego rodzaju interwencjach psychologicznych, w psychoterapii, a także coachingu, edukacji, biznesie i nawet polityce.

Stworzona przez profesora Paula Gilberta Terapia Skoncentrowana na Współczuciu (angielski, ale powszechnie stosowany skrót to CFT) wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Ten osobny system terapeutyczny integruje techniki różnych szkół terapii z koncepcjami psychologii ewolucyjnej, społecznej i rozwojowej, sięgając równocześnie po wiedzę z takich dziedzin, jak neuronauka, antoropologia czy socjologia. Jeśli chcesz go poznać, książka „Być lepszym dla siebie i świata” będzie idealna na początek.

Jeśli czujesz, że w twoim otoczeniu znajduje się manipulujący innymi narcyz, ta książka jest dla ciebie. Ta toksyczna osoba, kryjąca się pod czarującą maską, zatruwa życie drugiego człowieka w podstępny sposób, poprzez niemal niewinne manewry: lekko rzuconą uwagę, znaczące spojrzenie, ciche dni… Manipulowani ludzie często mają wrażenie, że ich silna reakcja emocjonalna jest nieproporcjonalna do tego, co się stało. Jednak tak nie jest!
W książce „Jak się bronić przed narcyzem” autorka dokładnie opisuje, na czym polega toksyczny wpływ patologicznego narcyza, identyfikuje i szczegółowo analizuje źródła manipulacji. Przedstawiając 50 scen z życia wziętych, odsłania mechanizmy manipulacji, podpowiada narzędzia radzenia sobie z patologicznym narcyzem oraz uświadamia, że jedynym sposobem uwolnienia się z tej pułapki jest odejście.
To książka dla tych, którzy podejrzewają, że w ich relacji – niezależnie od tego, czy romantycznej, rodzinnej czy służbowej – coś jest nie tak. Dla tych, którzy już zdali sobie sprawę, że mają do czynienia z toksycznym narcyzem. Dla tych, którzy chcą wesprzeć kogoś, kto znalazł się w takiej sytuacji. Z ciekawością przeczytają ją również ci, którzy interesują się mroczniejszymi zakamarkami ludzkiej duszy.

Mierzysz się z problemem buntowniczego dziecka, czy nastolatka? I wydaje ci się, że zrobiłaś już wszystko, a nic nie działa?

A co, gdyby się okazało, że można pomóc sobie i zbuntowanemu dziecku, czy nastolatkowi? Przeczytaj książkę „Jak sobie poradzić ze zbuntowanym nastolatkiem”.

Sporadyczne konflikty między rodzicami i dziećmi to normalna sprawa. Jednak, gdy napady złości, opór wobec wszystkiego, odpowiedź „nie” na każdą prośbę i pytanie – staje się normą, cierpi na tym cała rodzina. Wszyscy chodzą na paluszkach. Nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi wybuch złości i buntu u dziecka. Atmosfera w domu robi się nie do zniesienia.

Gdy naprawdę zrozumiesz swoje dziecko i nauczysz się nie brać jego słów tak bardzo do siebie, wszystko stanie się o wiele łatwiejsze.

Po książkę „Bliska sobie” sięga kobieta, która od jakiegoś czasu czuje, że w jej życiu coś jest nie tak. Choć teoretycznie wydaje się, że wszystko jest na swoim miejscu – dom, rodzina, praca, kot lub pies, codzienne obowiązki, znajomi i przyjaciele – to wciąż jednak tli się w niej poczucie braku.
W sercu tej kobiety kłębi się mnóstwo emocji, które w większym lub mniejszym stopniu mają okazję się uzewnętrznić. W głowie trwa nieustanny ruch, podobny do tego na krętych amerykańskich autostradach. Czasami prędkość i ilość przemyśleń jest tak duża, że rodzi poczucie przeciążenia. Wtedy ręce tej kobiety zaczynają drżeć z niepokoju, serce przyspiesza, oddech się spłyca, a z jej ust często wydobywa się krzyk – na dzieci, na partnera, kierowcę w samochodzie obok lub na samą siebie.


Ta wspaniała kobieta, która trzyma w ręku tę książkę, nie ma pojęcia o tym, jak powalająca jest jej wspaniałość. Ona w ogóle niewiele wie o prawdziwej sobie. Kompilacja różnych czynników doprowadziła ją do tego miejsca w życiu, w którym teoretycznie ma wszystko, ale w rzeczywistości nie ma tego najważniejszego – siebie.
Ta książka to zbiór drogowskazów, które pomogą ci zobaczyć siebie, uporządkować twoje myśli i zrozumieć własne uczucia.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również