-Reklama-

Kokon czy gniazdko niemowlęce – na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Kompletowanie wyprawki dla dziecka to wyzwanie stojące przed każdym rodzicem. Które produkty są niezbędne? W końcu przydadzą się nie tylko ubranka i zabawki, ale i inne, praktyczne akcesoria, które ułatwiają opiekę nad maluchem. Czy warto postawić na kokon, czy gniazdo niemowlęce? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań! Zachęcamy do lektury naszego poradnika!

-Reklama-

Kokon dla niemowlaka – podstawowe informacje

Kokon dla niemowlaka stanowi popularną alternatywę dla stosu poduszek rozłożonych np. na kanapie. Głównym celem tego gadżetu jest stworzenie dziecku komfortowej, przytulnej i bezpiecznej przestrzeni. Wielu rodziców chętnie korzysta z kokonu, dzięki wielu zastosowaniom – może służyć jako przewijak, miejsce do spania (zwłaszcza na jednym łóżku z rodzicami), a także chwilowych drzemek czy zabaw. Posiada owalny kształt i wypełnienie w postaci gąbki.

Często powtarza się, że kokon może być niebezpieczny dla malucha. Warto jednak podkreślić, że ten produkt jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci, które jeszcze nie poruszają się samodzielnie. W przypadku, gdy Twoja pociecha zbliży się zbyt blisko krawędzi, musisz delikatnie ją odsunąć. To w końcu na rodzicu spoczywa odpowiedzialność za dopilnowanie prawidłowej pozycji dziecka. Co więcej, kokon powinien być zawsze umiejscowiony na stabilnym, płaskim podłożu.

Gniazdko niemowlęce – podstawowe informacje

Gniazdko niemowlęce posiada bardziej okrągły kształt i miękkie wysokie ścianki, które zapewniają dziecku komfortową i bezpieczną przestrzeń. Zastosowanie jest podobne do kokonu – głównym zadaniem tego produktu jest stworzenie dziecku przytulnego miejsca do snu, odpoczynku i zabawy. Przewaga gniazda pozostaje możliwość dopasowania do kształtu maluszka, co wpływa na niego wyciszająco. To jednak niejedyna zaleta! Ten produkt oferuje opcję zmiany na matę, na której można prowadzić codzienne zabawy.

Podobnie jak w przypadku kokonu nie wolno zostawiać dziecka samego w gnieździe bez opieki. Bardziej ruchliwe maluchy mogą z niego wypaść lub niefortunnie się przeturlać.

Kokon czy gniazdko – które rozwiązanie jest lepsze dla dziecka?

Kokon i gniazdko oferują dziecku przytulne miejsce do spędzania czasu, a rodzicom ułatwiają opiekę nad pociechami. Doskonale sprawdzają się zarówno w podróży, jak i w życiu codziennym – jako przewijak czy po prostu miejsce do odpoczynku. Kokon ma bardziej zwarty kształt i wysokie boki, a gniazdko jest bardziej okrągłe i posiada miękkie ścianki. Kluczowe w takim wypadku są indywidualne preferencje rodziców oraz potrzeby pociechy. Czy to oznacza, że nie ma idealnego, uniwersalnego rozwiązania dla wyprawki?

Zastanawiając się nad zakupem dodatkowego, przytulnego zabezpieczenia dla dziecka np. na czas drzemki, to warto wybrać nie kokon, a gniazdo niemowlęce. Dlaczego? Po pierwsze wiele modeli zapewnia możliwość indywidualnego dopasowania rozmiaru według własnych potrzeb, a większy rozmiar gwarantuje maluchowi pełną swobodę ruchu. Jednak największą zaletą gniazda są przede wszystkim wysokie ścianki, które nie blokują dopływu powietrza, dlatego są bezpieczniejszym rozwiązaniem dla dziecka. Pamiętaj o tym, aby przed wyborem konkretnego produktu zwrócić również uwagę na skład. Bardzo ważne jest wypełnienie gniazda – najlepszy dla skóry malucha materiał to antyalergiczna gąbka.

Artykuł sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Sprawdźcie czy macie tę zabawkę z Pepco. GIS ostrzega!

Właśnie dowiedzieliśmy się o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach Pepco popularnego produktu dla dzieci. Powodem jest użycie w nim niebezpiecznych barwników. Co...

Podwójna macica – co to jest i jak wpływa na ciążę?

Podwójna macica to wada wrodzona, która polega na nieprawidłowym połączeniu się dwóch przewodów Mullera, z których powstają narządy rozrodcze u płci żeńskiej. W efekcie kobieta ma dwie oddzielne macice, każda z własną jamą, szyjką i jajowodem. Podwójna macica występuje u około 0,1-0,5% kobiet i może być przyczyną niepłodności lub powikłań ciążowych. Jak rozpoznać podwójną macicę, jak przebiega ciąża z tą wadą i jakie są możliwości leczenia?

Odwodnienie u niemowląt – objawy, skutki i postępowanie

Nawadniania dziecka trzeba pilnować zawsze – szczególnie w czasie choroby czy upałów. Zdarza się jednak, że niewystarczająca ilość płynów powoduje odwodnienie u niemowląt. Co w konsekwencji może być dla niego niebezpieczne i zagrażające jego życiu. Jak zatem rozpoznać ten groźny dla zdrowia stan? Jakie mogą być skutki odwodnienia maluszka ? Na te i inne pytania odpowiada w materiale położna Natalia Marcinów laureatka konkursu „Położna na medal”.

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie wczesnego stadium raka szyjki macicy - jednego z najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet. Dzięki regularnemu wykonywaniu cytologii można zapobiec rozwojowi choroby lub podjąć skuteczne leczenie na czas. Co warto wiedzieć o cytologii i dlaczego jest tak ważna?

Udrażnianie jajowodów – zabieg dla kobiet z problemami z płodnością

Wiele kobiet marzy o byciu matkami, ale nie wszystkie mogą spełnić to marzenie. Jedną z przyczyn niepłodności u kobiet jest niedrożność jajowodów, czyli zablokowanie drogi, którą musi przebyć komórka jajowa, aby spotkać się ze spermą i zostać zapłodniona. Niedrożność jajowodów może być spowodowana przez różne czynniki, takie jak infekcje, endometrioza, ciąża pozamaciczna, poronienie, operacje czy antykoncepcja. W takim przypadku naturalne poczęcie jest niemożliwe lub bardzo utrudnione. Jednym ze sposobów leczenia niedrożności jajowodów jest udrażnianie jajowodów - zabieg, który polega na usunięciu zrostów lub polipów z jajowodów i przywróceniu im prawidłowej drożności.