-Reklama-

Kokon czy gniazdko niemowlęce – na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Kompletowanie wyprawki dla dziecka to wyzwanie stojące przed każdym rodzicem. Które produkty są niezbędne? W końcu przydadzą się nie tylko ubranka i zabawki, ale i inne, praktyczne akcesoria, które ułatwiają opiekę nad maluchem. Czy warto postawić na kokon, czy gniazdo niemowlęce? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań! Zachęcamy do lektury naszego poradnika!

-Reklama-

Kokon dla niemowlaka – podstawowe informacje

Kokon dla niemowlaka stanowi popularną alternatywę dla stosu poduszek rozłożonych np. na kanapie. Głównym celem tego gadżetu jest stworzenie dziecku komfortowej, przytulnej i bezpiecznej przestrzeni. Wielu rodziców chętnie korzysta z kokonu, dzięki wielu zastosowaniom – może służyć jako przewijak, miejsce do spania (zwłaszcza na jednym łóżku z rodzicami), a także chwilowych drzemek czy zabaw. Posiada owalny kształt i wypełnienie w postaci gąbki.

Często powtarza się, że kokon może być niebezpieczny dla malucha. Warto jednak podkreślić, że ten produkt jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci, które jeszcze nie poruszają się samodzielnie. W przypadku, gdy Twoja pociecha zbliży się zbyt blisko krawędzi, musisz delikatnie ją odsunąć. To w końcu na rodzicu spoczywa odpowiedzialność za dopilnowanie prawidłowej pozycji dziecka. Co więcej, kokon powinien być zawsze umiejscowiony na stabilnym, płaskim podłożu.

Gniazdko niemowlęce – podstawowe informacje

Gniazdko niemowlęce posiada bardziej okrągły kształt i miękkie wysokie ścianki, które zapewniają dziecku komfortową i bezpieczną przestrzeń. Zastosowanie jest podobne do kokonu – głównym zadaniem tego produktu jest stworzenie dziecku przytulnego miejsca do snu, odpoczynku i zabawy. Przewaga gniazda pozostaje możliwość dopasowania do kształtu maluszka, co wpływa na niego wyciszająco. To jednak niejedyna zaleta! Ten produkt oferuje opcję zmiany na matę, na której można prowadzić codzienne zabawy.

Podobnie jak w przypadku kokonu nie wolno zostawiać dziecka samego w gnieździe bez opieki. Bardziej ruchliwe maluchy mogą z niego wypaść lub niefortunnie się przeturlać.

Kokon czy gniazdko – które rozwiązanie jest lepsze dla dziecka?

Kokon i gniazdko oferują dziecku przytulne miejsce do spędzania czasu, a rodzicom ułatwiają opiekę nad pociechami. Doskonale sprawdzają się zarówno w podróży, jak i w życiu codziennym – jako przewijak czy po prostu miejsce do odpoczynku. Kokon ma bardziej zwarty kształt i wysokie boki, a gniazdko jest bardziej okrągłe i posiada miękkie ścianki. Kluczowe w takim wypadku są indywidualne preferencje rodziców oraz potrzeby pociechy. Czy to oznacza, że nie ma idealnego, uniwersalnego rozwiązania dla wyprawki?

Zastanawiając się nad zakupem dodatkowego, przytulnego zabezpieczenia dla dziecka np. na czas drzemki, to warto wybrać nie kokon, a gniazdo niemowlęce. Dlaczego? Po pierwsze wiele modeli zapewnia możliwość indywidualnego dopasowania rozmiaru według własnych potrzeb, a większy rozmiar gwarantuje maluchowi pełną swobodę ruchu. Jednak największą zaletą gniazda są przede wszystkim wysokie ścianki, które nie blokują dopływu powietrza, dlatego są bezpieczniejszym rozwiązaniem dla dziecka. Pamiętaj o tym, aby przed wyborem konkretnego produktu zwrócić również uwagę na skład. Bardzo ważne jest wypełnienie gniazda – najlepszy dla skóry malucha materiał to antyalergiczna gąbka.

Artykuł sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również