-Reklama-

Jaka jest kobieta w ciąży – tylko dla mężczyzn

Dla każdego mężczyzny kobieta jest zagadką. Kobieta w ciąży to jednak jeszcze większe wyzwanie. Dziś ten wpis dedykujemy panom, którzy bardzo chcą, choć nie do końca potrafią zrozumieć ciężarne partnerki.

-Reklama-

Kobieta w ciąży to tajemnica

Bycie kobietą nie jest łatwe. Bycie kobietą w ciąży – jeszcze trudniejsze. Przyszłe mamy najbardziej na świecie potrzebują wsparcia i zrozumienia, ale zanim je otrzymają, muszą uzmysłowić swoim partnerom, w jakim momencie życiowym się znalazły. A to bywa trudne. Dlatego to my wyręczymy dziś wszystkie ciężarne i postaramy się przybliżyć ich partnerom planetę, na której obecnie żyją 😉

Kobieta w ciąży:

  • Myśli inaczej

Nie wymagaj od niej zbyt wiele. Nie oczekuj, że zapamięta PIN do nowej karty czy też na czas opłaci rachunki. Nie dziw się, jeśli zgubi samochód na parkingu przed marketem lub zapomni o urodzinach teściowej. Wybacz jej, jeśli nie będzie słuchać tego, co do niej mówisz i po raz kolejny zapyta o coś, co powtarzałeś jej kilkukrotnie. Bądź wyrozumiały. Ona nie robi tego specjalnie. To wszystko przez ciążę. Angielscy uczeni stwierdzili, że mózg ciężarnej kurczy się o 6%! Swoje robią też hormony, które wpływają na pogorszenie pamięci i zaniki świadomości.

  • Często płacze

Dziwi cię, że zrobiła się z niej niezła beksa? Nie rozumiesz, jak można płakać w sklepie, stojąc przed wyborem – lody czekoladowe czy waniliowe? Dlaczego reklama pieluch sprawia, że łzy kapią jak grochy? Czy ona naprawdę myśli, że aktorzy w jej ulubionym serialu giną prawdziwą śmiercią i trzeba nosić po nich żałobę? No to teraz pomyśl sobie, jak to jest jak człowiekowi odetną racjonalne myślenie i w zamian podniosą poziom emocjonalności do miliona. Hormony to takie wredne małpy, które lubią przejmować nad ciężarnymi kontrolę. Głowa przestaje mieć tu cokolwiek do powiedzenia. Zrozum, drogi mężu!

  • Nie wie czego chce

Gdy pewnego dnia, chcąc zrobić jej niespodziankę, jedziesz po pracy do jej ulubionej cukierni i kupujesz jej bezowy tort, który kocha, a w domu okazuje się, że ona chciała czekoladę, bo tego tortu już nie lubi, zaczynasz zastanawiać się czy nie podmienili ci żony. Tym bardziej, że drugiego dnia przywożąc jej pożądaną czekoladę, płacze rozczarowana, bo liczyła na bezowy tort. O co chodzi? Zmienia zdanie co chwila i w pewnym momencie już sam nie możesz się połapać, co jest dla niej dobre, a co złe. Co ją rozwścieczy, a co ucieszy. Już sam biedaku nie wiesz, czy dziś będzie mieć ochotę na delikatne smyranie po plecach, czy ostry seks. Każdy powrót do domu jest jak praca snajpera, nie wiesz, jak to się skończy. Spoko, to normalka. Mówiłyśmy ci już o zaniku racjonalnego myślenia? I o lukach w świadomości? No to dołóż jeszcze do tego zmienność nastrojów. W ciąży masz w domu nie jedną kobietę, ale dwie w jednym ciele. Dr Jekyll i Mr Hyde w kobiecym wydaniu. Czas nauczyć się wyczuwać, która cię dziś powita w domu 🙂

  • Zepsuł jej się smak

Znowu zjadła słoik keczupu, a przecież kupowałeś wczoraj. Od kiedy ona lubi salceson? Przecież do tej pory mogłeś go jeść tylko w pracy, jak nie widziała, bo od samego patrzenia na niego w lodówce dostawała torsji. Jak można w ogóle łączyć lody z ogórkami kiszonymi albo ser żółty z dżemem? Zaczynasz się bać tego, co przygotowała dziś na obiad? Spokojnie, jak widać po niej – wszystko jest jadalne. Może czas się przekonać, że jajecznica zagryziona surową cebulą nie jest taka zła? A dziwne pory na jedzenie to całkowita norma dla ciężarnej? Przyzwyczaj się i dbaj o to, by wasza lodówka była pełna i różnorodna. Zawsze!

  • Kocha seks i go nienawidzi

Raz modliszka, raz zakonnica. W jednym tygodniu nie wychodziłaby z łóżka i bynajmniej nie z powodu snu. W innym tygodniu nie da się dotknąć i każe ci spać na kanapie. Nie wiesz czego się spodziewać każdej nocy, ale to normalne. Wszystkiemu winne te nieszczęsne hormony ciążowe i ogólne samopoczucie. Uwierz nam, ty też unikałbyś seksu, gdybyś spuchł i miał całodzienne mdłości. Zresztą, sam boisz się trochę tego seksu w ciąży. Nie do końca jesteś przekonany, że jest to bezpieczne dla dziecka, dlatego czasem sam jej odmawiasz. A ona? Wini za to siebie i uważa, że już cię nie pociąga. Co z tego, że zasypujesz ją komplementami, ona i tak twierdzi, że jest brzydka, gruba i nieseksowna. A przecież tak naprawdę kręcą cię te jej krągłości, prawda?

  • Potrzebuje cię

Ona chce byś jej pomagał i ją wspierał. Nawet, gdy zapewnia cię, że sobie świetnie sama ze wszystkim poradzi. Co z tego, że lubi chodzić po sklepach w poszukiwaniu wyprawki. Jeśli do niej dołączysz, będzie jeszcze szczęśliwsza. Olej czasem wyjście towarzyskie czy mecz i obejrzyj z nią ckliwą komedię romantyczną, tuląc ją w swych objęciach. Poświęć jej więcej czasu i uwagi niż do tej pory. Zgrywa twardą babkę, ale w środku jest bardzo krucha (patrz. emocjonalna). Bądź z nią na badaniach ciążowych i w szkole rodzenia, mocno przemyśl udział w porodzie – to naprawdę piękne doświadczenie. Bądź wyrozumiały, cierpliwie znoś jej humorki i powtarzaj sobie, że to tylko kilka miesięcy. Gwarantujemy ci, że te ciążowe przypadłości mijają po porodzie. Wkrótce więc odzyskasz kobietę, w której się zakochałeś. Teraz pozwól jej na odrobinę słabości.

Wiemy, że dasz radę!

autor: iguana
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również