-Reklama-teddyeddie

Kiedy pójść z dzieckiem do kina?

Mając małe dziecko, zwykle nie możemy doczekać się wyjścia z nim po raz pierwszy do kina. Kiedy dziecko jest gotowe, by z zainteresowaniem i zrozumieniem obejrzeć film?

-Reklama-

Moje pierwsze wyjścia z córkami do kina nie były udane. W jednym przypadku bajka znudziła się jeszcze zanim się zaczęła i z ledwością wysiedziałyśmy do połowy seansu. Druga córka zaś była tak zafascynowana samym kinem, że bajka na ekranie nie potrafiła z tym wygrać. Najlepsze więc było chodzenie po podświetlonych schodach sali kinowej, zabawa składanym fotelem czy bieganie między ludźmi. Dziś jestem nieco mądrzejsza o te doświadczenia i wiem, że zabranie dziewczynek do kina odbyło się za wcześnie. Miały wtedy 3 lata.

Kiedy pójść z dzieckiem do kina?

Psycholodzy uważają, że pójście do kina z dzieckiem poniżej 4 roku życia mija się z celem. Dziecko dwu- czy trzyletnie nie jest w stanie śledzić skomplikowanej fabuły i cierpliwie wysiedzieć w jednym miejscu dłużej niż 15 minut. Dojrzałość do obejrzenia bajki w kinie posiada dopiero czteroletnie dziecko. Oczywiście nie każde dziecko jest takie samo, dlatego poza wiekiem ważna dla rodzica powinna być również ocenia zachowania dziecka podczas oglądania filmu w domu. Jeśli nasza pociecha oglądając bajkę, jest całkowicie skupiona i nie zajmuje się innymi rzeczami przez dłuższy czas, może to być dla nas sygnał, że dziecko osiągnęło gotowość do wizyty w kinie. Co innego z dzieckiem, które mimo nawet 4 lat jest podczas bajki rozproszone, zmienia miejsce, momentami przestaje oglądać i zaczyna zajmować się innymi rzeczami. To znak, że wyjście do kina może skończyć się klapą.

Na co pójść z dzieckiem do kina?

Przede wszystkim musimy sugerować się zaleceniami, które przypisuje się poszczególnym filmom. Wybieramy tylko te, które mają oznaczenie B/O (bez ograniczeń). Dla najmłodszych warto wybierać bajki skrócone np. poranki kinowe, które trwają ok 30 minut. To optymalna długość trwania seansu dla najmłodszych. Idąc z maluchem do kina, zrezygnujmy z bajek o zawiłych fabułach, te szybko znudzą dziecko. Nie wybierajmy również filmów czy bajek 3D. Efekty mogą przyprawić dziecko o mdłości i zmęczyć oczy. Same okulary są dość rozpraszające dla małego widza, więc lepiej z nich zrezygnować. Dokonując wyboru repertuaru, kierujmy się się zainteresowaniami malucha. Pójście na bajkę poświęconą ulubionemu bohaterowi dziecka może być naprawdę fascynujące.

O czym pamiętać idąc z dzieckiem do kina?

Wyprawa do kina z dzieckiem wymaga przygotowania. Najlepiej kupić bilety wcześniej, by nie stać w kolejce do kas i mieć zagwarantowane dobre miejsca. Nie ma też co się spieszyć. Nawet przed bajkami kina puszczają kilkanaście reklam. Ostatnio zmierzyłam czas – przed bajką  dla dzieci reklamy trwały 25 minut! Niestety taka praktyka stosowana przez kina bardzo przeszkadza. Dziecko na reklamach się nudzi i traci cierpliwość do czekania na seans. Najlepiej więc jest przyjść do kina jakieś 15-20 minut po planowanym rozpoczęciu seansu – od razu na właściwą bajkę. U nas to się bardzo sprawdza.

W moim przypadku oglądanie bajki w kinie z dziećmi to niekończące się chodzenie do ubikacji. Dziewczynom co 10 minut chce się siusiu i umyka im znacząca część seansu. Zanim więc wejdziecie na salę kinową, nie zapomnijcie odwiedzić toalety. Warto zwrócić również uwagę na jedzenie kupowane do kina. Popcorn to dość niebezpieczna rzecz do jedzenia w ciemności i przez małe dzieci. O wiele lepiej postawić na chrupki kukurydziane czy lizaki. Zrezygnujmy również z rozpraszaczy na sali np. zabierania do kina zabawek. I chodźmy do kina tylko wtedy, gdy dziecko nie jest marudne. Dobry humor to w kinie podstawa.

autor: Ania
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Chcesz, by Twoje dziecko szybko nauczyło się angielskiego? Zobacz, co radzi ekspert!

Każdy z nas chciałby, aby jego dziecko szybko i przyjemnie przyswajało naukę angielskiego. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Razem z ekspertką - Olą Komadą, prezeską Edu Bears, współautorką metod nauczania angielskiego dla dzieci: Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward's League, wyjaśniamy co jest najważniejsze podczas nauki języka u dzieci.

Back to School – najnowsze Trendy w modzie szkolnej

Powrót do szkoły to zawsze ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okazja do spotkań z przyjaciółmi, zdobycia nowej wiedzy i odkrywania pasji. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się z powakacyjnych miesięcy należy zadbać o odpowiednią garderobę, która sprawdzi się na szkolnych korytarzach i w trakcie aktywnego czasu wolnego. Dla najmłodszych moda jest sposobem na wyrażanie siebie i podkreślenie indywidualności, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom w ubraniach i obuwiu, które będą królować na szkolnych korytarzach w tym roku.

Klimatyzacja w pokoju dziecka – wyzwanie dla rodziców!

Tegoroczne lato jest naprawdę gorące, dlatego szczególną uwagę poświęca się temu, by temperatury nie zaszkodziły najmłodszym. Spacery w zacienionych parkach są niesamowicie przyjemne, w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia pomaga też picie wody – jak jednak zadbać o sprzyjający klimat w domu, a w szczególności w pokoju dziecka?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Poranione brodawki podczas karmienia piersią – jak sobie poradzić?

Karmienie piersią jest naturalnym i zdrowym sposobem żywienia dziecka, ale może być również bolesne i nieprzyjemne dla matki. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się karmiące kobiety, są poranione brodawki. Co je powoduje, jak im zapobiegać i jak je leczyć?

Noszenie dziecka na rękach – potrzeba czy rozpieszczanie?

Noszenie dziecka na rękach to jeden z najbardziej naturalnych i instynktownych sposobów okazywania mu miłości, troski i poczucia bezpieczeństwa. Jednak niektórzy rodzice obawiają się, że przez zbyt częste noszenie mogą rozpieścić swoje dziecko i zaszkodzić jego rozwojowi. Czy tak jest naprawdę? Czy noszenie na rękach ma same zalety, czy też niesie ze sobą jakieś ryzyka? Sprawdźmy, co mówią na ten temat eksperci i badania naukowe.

Zwierzę w domu – jak utrzymać czystość i higienę?

Zwierzęta domowe to źródło radości, miłości i towarzystwa dla całej rodziny. Jednak posiadanie psa, kota, królika czy innego futrzastego przyjaciela wiąże się również z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Sierść, błoto, zapachy i plamy to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmierzyć właściciele zwierząt. Jak więc zadbać o higienę i porządek w domu, nie rezygnując z przyjemności związanych z posiadaniem zwierzaka? Oto kilka porad i trików, które mogą pomóc.

Depresja u dzieci – psycholog odpowiada na najważniejsze pytania

Depresja u dzieci to poważny problem. Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię. O depresji dotykającej najmłodszych pisze w swojej najnowszej książce pt. ,,Depresja u dzieci i młodzieży” (wyd. RM), Anna Duman, psycholog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski! „MAVKA SHOW” to wyjątkowe połączenie klasyki i nowoczesności w nieznanym dotąd wydaniu, pełnym wyrazistej choreografii, elementów akrobatycznych i efektów specjalnych. Przepiękną historię dziewczynki o imieniu MAVKA, która ukochała las i jego mieszkańców, będzie można podziwiać na największych scenach teatralnych naszego kraju już tej jesieni!