-Reklama-

Katar, ból gardła i kaszel w ciąży – jak sobie radzić?

Przeziębienie w ciąży bywa bardzo przykrą sprawą. Uciążliwe dolegliwości potrafią naprawdę uprzykrzyć życie, a bez konsultacji z lekarzem nie można przyjmować żadnych leków, które dotychczas pomagały w takich sytuacjach. Nawet, jeśli na ulotce nie ma ani słowa o ich szkodliwości, lepiej skontaktować się ze specjalistą, który potwierdzi, czy dany lek jest na pewno bezpieczny w błogosławionym stanie.

-Reklama-

Co wolno w ciąży?

Kobieta w ciąży powinna pamiętać, że nawet tak łagodne środki, jak krople do nosa, preparaty witaminowe czy proszki na przeziębienie, mogą mieć negatywny wpływ na rozwój płodu, zwłaszcza w pierwszych miesiącach ciąży. Jest to bowiem czas, w którym kształtują się narządy dziecka. Dlatego pierwszy trymestr ciąży jest okresem, w którym obowiązuje najwięcej obostrzeń, jeśli chodzi o przyjmowane leki. Niektórych preparatów nie wolno przyjmować przez cały okres ciąży, z racji tego, że mogą prowadzić one do przedwczesnego porodu bądź też nawet poronienia. Oczywiście, w sytuacjach, kiedy choroba matki jest dla dziecka bardziej niebezpieczna, niż ewentualne przyjmowanie leków, lekarz może zalecić antybiotyk i w tym przypadku trzeba się zastosować do jego rad,

Katar w ciąży

Katar jest objawem, od którego zazwyczaj zaczyna się przeziębienie, dlatego nie powinno się go lekceważyć. Nie mówiąc już o tym, że jest to dolegliwość, która poważnie potrafi uprzykrzyć życie. Na początku można spokojnie leczyć go przy pomocy domowych objawów, niemniej jednak, kiedy wydzielina z nosa zmienia swój kolor na żółty bądź zielony, wizyta u lekarza może okazać się koniecznością.

Czym leczyć katar, by ciąża rozwijała się prawidłowo? Na szczęście są domowe sposoby na to, jak walczyć z tą przykrą dolegliwością. Czosnek i cebula to warzywa, które doskonale wspomagają walkę z katarem. Świetne rezultaty przynosi również wąchanie chrzanu, który ma właściwości bakteriobójcze. Można także spróbować inhalacji oraz spożywać produkty z dużą ilością naturalnej witaminy C.

Kaszel w ciąży

Ciąża to czas, kiedy kaszel jest szczególnie niebezpieczny. Może bowiem wywołać skurcze macicy i prowadzić do przedwczesnego porodu. Naturalne sposoby na kaszel w ciąży to roztwór z siemienia oraz miodu, bądź też sok z cytryny wzbogacony o oliwę z oliwek. Takie specyfiki doskonale wspomogą walkę z suchym kaszlem.

Kaszel mokry można pokonać przy pomocy wywaru z czosnku, który jak wiadomo, jest naturalnym antybiotykiem. Świetnie sprawdzi się również syrop cebulowy.

Ból gardła w ciąży

Z bólem gardła u przyszłej mamy można walczyć domowymi sposobami, dopóki nie towarzyszy mu gorączka. To niestety często zwiastuje anginę.

Ból gardła dobrze jest zwalczać płukankami. Woda wymieszana z solą, sodą oczyszczoną lub naparem z szałwii to mieszanka, która szybko pomoże uporać się z uciążliwym bólem gardła przy stosowaniu kilka razy dziennie. Warto pamiętać również o kapuście, która szybko przynosi ulgę w stanach zapalnych. Wystarczy sparzone gorącą wodą liścia kapusty rozbić tłuczkiem do mięsa i owinąć je szalikiem dookoła szyi. Ulga jest szybka i wyraźna.

WPIS GOŚCINNY
FOTO: PIXABAY.COM
ARTYKUŁ ZOSTAŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ SZPITAL POWIATOWY GAJDA-MED WWW.GAJDAMED.PL
25 ŁÓŻKOWY ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY MIESZCZĄCY SIĘ W SZPITALU POWIATOWYM GAJDA-MED. PRZY UL. KWIATKOWSKIEGO 19 PUŁTUSK SPRAWUJE OPIEKĘ NAD KOBIETAMI CIĘŻARNYMI, RODZĄCYMI, POŁOŻNICZYMI ORAZ ZE SCHORZENIAMI GINEKOLOGICZNYMI. W GINEKOLOGII ZACHOWAWCZEJ I POOPERACYJNEJ STOSOWANE SĄ NOWOCZESNE METODY DIAGNOZOWANIA (USG, KTG) ORAZ LECZENIE OPERACYJNE METODĄ LAPAROSKOPOWĄ. PORODY PROWADZONE SĄ W KOMFORTOWYCH WARUNKACH, Z MOŻLIWOŚCIĄ OBECNOŚCI OSOBY BLISKIEJ, Z ZASTOSOWANIEM NOWOCZESNYCH TECHNIK PORODOWYCH (KRZESEŁKO PORODOWE, FOTEL PORODOWY), A TAKŻE Z ZASTOSOWANIEM UDOGODNIEŃ (PIŁKI, WORKI, MATERACE, NATRYSKI). PORODY ODBYWAJĄ SIĘ SIŁAMI NATURY, Z MOŻLIWOŚCIĄ ZNIECZULENIA ZEWNĄTRZOPONOWEGO ORAZ POPRZEZ CESARSKIE CIĘCIA.
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również