-Reklama-

JUST baby to nie tylko wózki – to marka, która uczy i bawi!

Pamiętacie bajki z naszego dzieciństwa? To były ładne animacje. We współczesnych kreskówkach ciężko czasem określić z jaką postacią mamy do czynienia! Dlatego doceniamy inicjatywny takie jak ta firmy JustBaby.

-Reklama-

Czasy, kiedy mieliśmy do czynienia z jedną tylko dobranocką na dzień, minęły bezpowrotnie. Obecnie dzieci mają ogromny wybór bajek. Jak w tym gąszczu znaleźć propozycję odpowiednią dla dziecka? Najlepiej wybierać proste, ale edukacyjne animacje.

JustBaby – takie inicjatywy bardzo nam się podobają!

Na 10-lecie istnienia swojej marki, firma JustBaby przygotowała niespodziankę dla swoich Klientów i ich dzieci! Jest nią seria filmików edukacyjnych dla dzieci.

Co znajduje się w tych bajkach?

Bajki są zbudowane na prostej fabule. Nie ma w nich zbędnych bodźców, chaosu. Uczą angielskiego – kolorów, części ciała, zwierząt kształtów. Bohaterami ich są najczęściej zwierzęta. Przygody bohaterów mają klarowną fabułę, uwzgędniają konsekwencje następujących po sobie zdarzeń. Uczą jak postępować w danej sytuacji i jakie są skutki określonych działań, często pokazują niebezpieczeństwo jakie nam grozi, kiedy nie będziemy przestrzegać określonych zasad. Animacje są przygotowane prostą kreską, bez zbędnych udziwnień.

Jakie bajki pokazywać dzieciom?

To przede wszystkim zależy od wieku dziecka i jego możliwości percepcji. Młodszym dzieciom w zupełności wystarczą krótkie bajki, pełnometrażowe mogą je szybko znudzić. Poza tym fabuła w tych ostatnich będzie dla nich zbyt skomplikowana. Najlepiej wybierać bajki najbardziej neutralne. Wcześniej dobrze jest zobaczyć choć mały fragment, by ocenić czy ta bajka jest odpowiednia dla dziecka. Każde dziecko jest inne. To naszą rolą jest ocenić, czy bajka będzie dobra dla naszego dziecko, bo wiemy co ono najbardziej lubi.

Wszystko w swoim tempie

Rodzaj animacji i tempo jej prowadzenia też ma ogromne znaczenie. Pamiętajmy, że mózg naszego dziecka nie przyswaja zbyt szybkich kadrów, ujęć, bełkoczących wypowiedzi. Czasem coś, co dla nas jest nudne, dla dziecka może być fantastycznym bodźcem rozwojowym.

Samochody to bardzo częsty motyw dziecięcych animacji. Nic dziwnego – historyjki z ich udziałem są najchętniej oglądane przez dzieci, nie tylko przez chłopców. Odpowiednio dobrana fabuła uczy właściwych postaw.
Krótkie historyjki i proste historie z ulubionymi bohaterami to bajki, które dzieciaki lubią najbardziej. Proste ładne animacje stanowią ciekawą alternatywę dla krzyczliwych i chaotycznych obrazków.
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również