-Reklama-

JUST baby to nie tylko wózki – to marka, która uczy i bawi!

Pamiętacie bajki z naszego dzieciństwa? To były ładne animacje. We współczesnych kreskówkach ciężko czasem określić z jaką postacią mamy do czynienia! Dlatego doceniamy inicjatywny takie jak ta firmy JustBaby.

-Reklama-

Czasy, kiedy mieliśmy do czynienia z jedną tylko dobranocką na dzień, minęły bezpowrotnie. Obecnie dzieci mają ogromny wybór bajek. Jak w tym gąszczu znaleźć propozycję odpowiednią dla dziecka? Najlepiej wybierać proste, ale edukacyjne animacje.

JustBaby – takie inicjatywy bardzo nam się podobają!

Na 10-lecie istnienia swojej marki, firma JustBaby przygotowała niespodziankę dla swoich Klientów i ich dzieci! Jest nią seria filmików edukacyjnych dla dzieci.

Co znajduje się w tych bajkach?

Bajki są zbudowane na prostej fabule. Nie ma w nich zbędnych bodźców, chaosu. Uczą angielskiego – kolorów, części ciała, zwierząt kształtów. Bohaterami ich są najczęściej zwierzęta. Przygody bohaterów mają klarowną fabułę, uwzgędniają konsekwencje następujących po sobie zdarzeń. Uczą jak postępować w danej sytuacji i jakie są skutki określonych działań, często pokazują niebezpieczeństwo jakie nam grozi, kiedy nie będziemy przestrzegać określonych zasad. Animacje są przygotowane prostą kreską, bez zbędnych udziwnień.

Jakie bajki pokazywać dzieciom?

To przede wszystkim zależy od wieku dziecka i jego możliwości percepcji. Młodszym dzieciom w zupełności wystarczą krótkie bajki, pełnometrażowe mogą je szybko znudzić. Poza tym fabuła w tych ostatnich będzie dla nich zbyt skomplikowana. Najlepiej wybierać bajki najbardziej neutralne. Wcześniej dobrze jest zobaczyć choć mały fragment, by ocenić czy ta bajka jest odpowiednia dla dziecka. Każde dziecko jest inne. To naszą rolą jest ocenić, czy bajka będzie dobra dla naszego dziecko, bo wiemy co ono najbardziej lubi.

Wszystko w swoim tempie

Rodzaj animacji i tempo jej prowadzenia też ma ogromne znaczenie. Pamiętajmy, że mózg naszego dziecka nie przyswaja zbyt szybkich kadrów, ujęć, bełkoczących wypowiedzi. Czasem coś, co dla nas jest nudne, dla dziecka może być fantastycznym bodźcem rozwojowym.

Samochody to bardzo częsty motyw dziecięcych animacji. Nic dziwnego – historyjki z ich udziałem są najchętniej oglądane przez dzieci, nie tylko przez chłopców. Odpowiednio dobrana fabuła uczy właściwych postaw.
Krótkie historyjki i proste historie z ulubionymi bohaterami to bajki, które dzieciaki lubią najbardziej. Proste ładne animacje stanowią ciekawą alternatywę dla krzyczliwych i chaotycznych obrazków.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Odbierz darmową bransoletkę! Liczy się kolejność zgłoszeń!

Kolejna niezwykła okazja dla wszystkich mam! Bebiko właśnie rozdaje piękne bransoletki ze złotymi serduszkami. Zgłoś się po swoją!

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.