-Reklama-
-Reklama-

Jedno zdjęcie, tyle emocji. Dlaczego?

Czytam sobie różne artykuły na temat tego zdjęcia, czytam komentarze. Zastanawiam się czemu to zdjęcie wywołało tyle emocji? Pruderia?

-Reklama-

Czytam sobie różne artykuły na temat tego zdjęcia, czytam komentarze. Zastanawiam się czemu to zdjęcie wywołało tyle emocji? Pruderia?

Historia tego zdjęcia jest bardzo prosta. Wykonała je fotografka Helen Aller. Blizna, przypomina bohaterce fotografii o koszmarze jaki wiązał się z cesarskim cięciem, ale jednocześnie jest świadectwem tego, że dzięki niej żyje ona i jej dziecko. A to najważniejsze (cięcie cesarskie nie było planowane, było następstwem komplikacji podczas porodu).

Jak wygląda cięcie cesarskie FILM >>

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o cięciu cesarkim – głównie w kontekście „cesarki na życzenie”. Tu jednak dyskusję wywołał sam fakt cięcia cesarskiego, a nie jak do niego doszło. Do tej pory świat zdawał się go nie widzieć. Temat tabu. Wszyscy mówili o „jakimś tam” cięciu, ale była to pełna abstrakcja. Czy nikt nie wiedział, że cięcie to faktycznie cięcie? Tak wiele kobiet nosi nad swym łonem podobną bliznę, ale dopiero kiedy została ona pokazana światu, ten się strasznie tym zbulwersował.

Tylko poród naturalny daje mamie spełnienie? >>

Zastanawiam się o co chodzi? Pruderia? To tak jak z hemoroidami – wszyscy o nich mówią (łącznie z pięknymi i estetycznymi reklamami tv) ale nikt ich przecież nie ma. Temat wstydliwy.

Tylko cesarka! Poród siłami natury szkodzi matce i dziecku! >>

Nie wiem skąd się wzięło to oburzenie? Macie jakiś pomysł? Przecież cesarka to już coś naprawdę bardzo naturalnego… Takie czasy.

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dziecko często choruje – na co zwrócić uwagę? Odpowiada pediatra

Choroba dziecka zawsze budzi niepokój rodziców. Tym większy, kiedy dziecko choruje zbyt często. Co wtedy robić?

Czy zabawki mogą wpływać na rozwój sensoryczny malucha?

Zabawki sensoryczne na przełomie ostatnich lat zyskują na popularności. Dzieci je uwielbiają za to, że mogą ich dotykać, wkładać do buzi i bez umiaru doświadczać. Rodzice zaś doceniają kilka momentów spokoju, kiedy maluch jest nimi pochłonięty. Zabawki sensoryczne dają nam możliwość nie tylko oddechu, ale przede wszystkim wsparcia rozwoju malucha. Jednak czym dokładnie są, kiedy najlepiej je wprowadzić i jak wybrać te odpowiednie spośród wielu dostępnych na rynku? O tym wszystkim rozmawiamy z Magdaleną Zujewicz, fizjoterapeutką i ekspertką marki Canpol babies.

Kim powinno być moje dziecko w przyszłości? Przede wszystkim zawodowo szczęśliwe

Wybór zawodu jest wyzwaniem, nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Pierwszą przyszłościową decyzję dziecko musi podjąć już w szkole podstawowej, kolejną tuż po maturze. Kiedy jednak decyduje kim, zostanie w przyszłości? Okazuje się, że nawet i w przedszkolu. Co więcej, badania mówią, że tylko 18 proc. Polaków pracuje w zawodzie wybranym w liceum. Jak zatem zdać egzamin z rodzicielskiego wsparcia w wyborze zawodu?

Jak przygotować się do porodu? Ta lista z pewnością Ci pomoże!

Poród to jedna z ważniejszych chwil w życiu – po 9. miesiącach ciąży na świat przychodzi twoje dziecko. Zastanów się nad tym, jak chcesz, by przebiegały narodziny i stwórz plan porodu. Co powinno się w nim znaleźć?

Kiedy zmienia się kolor oczu u dziecka?

Zachwycasz się niebieskimi oczami twojego noworodka? Musimy cię zmartwić, istnieje prawdopodobieństwo, że kolor oczu dziecka jeszcze się zmieni. Kiedy to się stanie? Jaki finalny kolor oczu będzie mieć twoje dziecko?