-Reklama-

Jedno zdjęcie, tyle emocji. Dlaczego?

Czytam sobie różne artykuły na temat tego zdjęcia, czytam komentarze. Zastanawiam się czemu to zdjęcie wywołało tyle emocji? Pruderia?

-Reklama-

Czytam sobie różne artykuły na temat tego zdjęcia, czytam komentarze. Zastanawiam się czemu to zdjęcie wywołało tyle emocji? Pruderia?

Historia tego zdjęcia jest bardzo prosta. Wykonała je fotografka Helen Aller. Blizna, przypomina bohaterce fotografii o koszmarze jaki wiązał się z cesarskim cięciem, ale jednocześnie jest świadectwem tego, że dzięki niej żyje ona i jej dziecko. A to najważniejsze (cięcie cesarskie nie było planowane, było następstwem komplikacji podczas porodu).

Jak wygląda cięcie cesarskie FILM >>

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o cięciu cesarkim – głównie w kontekście „cesarki na życzenie”. Tu jednak dyskusję wywołał sam fakt cięcia cesarskiego, a nie jak do niego doszło. Do tej pory świat zdawał się go nie widzieć. Temat tabu. Wszyscy mówili o „jakimś tam” cięciu, ale była to pełna abstrakcja. Czy nikt nie wiedział, że cięcie to faktycznie cięcie? Tak wiele kobiet nosi nad swym łonem podobną bliznę, ale dopiero kiedy została ona pokazana światu, ten się strasznie tym zbulwersował.

Tylko poród naturalny daje mamie spełnienie? >>

Zastanawiam się o co chodzi? Pruderia? To tak jak z hemoroidami – wszyscy o nich mówią (łącznie z pięknymi i estetycznymi reklamami tv) ale nikt ich przecież nie ma. Temat wstydliwy.

Tylko cesarka! Poród siłami natury szkodzi matce i dziecku! >>

Nie wiem skąd się wzięło to oburzenie? Macie jakiś pomysł? Przecież cesarka to już coś naprawdę bardzo naturalnego… Takie czasy.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Odbierz darmową bransoletkę! Liczy się kolejność zgłoszeń!

Kolejna niezwykła okazja dla wszystkich mam! Bebiko właśnie rozdaje piękne bransoletki ze złotymi serduszkami. Zgłoś się po swoją!

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.