-Reklama-

Jaki wybrać prezent dla nastolatka na Mikołajki?

Wiek nastoletni rządzi się swoimi prawami. Dzieci w tym wieku mają już swój własny gust i upodobania, niekoniecznie podzielane przez rodziców, dlatego kupowanie prezentu nastolatkowi jest prawdziwym wyzwaniem. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i zaskocz swoje nastoletnie dziecko w tegoroczne Mikołajki.

-Reklama-

Nie wierzą już w Mikołaja ani Aniołka zostawiającego upominki w butach czy pod poduszką. Nie piszą listów z prośbą o prezenty. Nastolatki dobrze wiedzą, że podarki na Mikołajki dają im bliscy, a jednocześnie nie precyzując swoich pragnień, często otrzymują coś, co nie leży w sferze ich marzeń. I wtedy klapa – irytacja może sięgać zenitu, co z pewnością nie wpłynie dobrze na rodzinną atmosferę.

Co zrobić, by uszczęśliwić nastolatka w Mikołajki? Podarować mu coś więcej niż zwykły prezent. Skorzystajcie z tych propozycji. Być może was zainspirują w tym roku.

Prezent dla nastolatka na Mikołajki, i nie tylko

Prezent spersonalizowany

Twoje dziecko ma jakiegoś idola muzycznego lub ulubionego bohatera filmowego? Stwórz jakiś gadżet z jego wizerunkiem! Poduszka, koszulka, etui na telefon albo kubek może być świetnym pomysłem na drobny, ale za to oryginalny upominek.

Inną propozycją może być np. biżuteria personalizowana. Córka na pewno ucieszy się z bransoletki z jakąś symboliczną zawieszką np. literką o jakimś znaczeniu, a syn z fajnego breloka do kluczy lub portfela sygnowanego swoimi inicjałami.

Wspólny czas

A może zamiast typowego prezentu, ufunduj dziecku fantastyczne wspomnienia? Kup bilety na koncert ulubionego zespołu albo do voucher do kina. Możliwości jest tak wiele. Możesz też w ramach prezentu zabrać dziecko do ulubionej restauracji albo – jeśli masz takie środki finansowe – zafundować wspólny weekend za miastem. Z drobniejszych podobnych prezentów może to być bilet wstępu na lodowisko, skatepark, ściankę wspinaczkową, basen lub na trampoliny. Polecamy skorzystanie z jakiejś okazyjnej promocji – najbliższa to Black Friday https://www.euro.com.pl/cms/black-friday.bhtml., podczas którego można skorzystać z wyjątkowych przecen. Zapamiętaj datę 25 listopada!

Karta prezentowa

Wystarczy spojrzeć na to https://www.euro.com.pl/cms/karta-podarunkowa.bhtml. Taki prezent zawsze się sprawdza. To coś w sam raz dla ciebie, jeśli nie masz kompletnie pomysłu na ciekawy upominek. Wystarczy wybrać odpowiedni sklep i zakupić w nim bon prezentowy. Ustal kwotę, którą naładujesz bon i podaruj dziecku, które samodzielnie wybierze sobie prezent z całej oferty sklepowej. Najlepszym pomysłem dla nastolatka może być karta podarunkowa do sklepu z elektroniką np. https://www.euro.com.pl/, gdzie znajduje się niemal wszystko, co leży w zakresie zainteresowań dzisiejszych nastolatków. Innym pomysłem jest voucher do sklepu z odzieżą sportową lub do księgarni.

Dodatkowe kieszonkowe

Nie ukrywajmy, pieniądze to zawsze sprawdzony prezent – szczególnie dla nastolatka, który do końca nie sprecyzował swoich potrzeb. Dawanie pieniędzy dzieciom w prezencie może mieć nawet wymiar edukacyjny, bo uczy pociechy oszczędności. Dając pieniądze jako prezent, warto przy okazji porozmawiać z dzieckiem na temat właściwego rozporządzania swoim kapitałem. Zastanówcie się wspólnie, co się twojemu nastolatkowi przyda. Może nowy komputer albo drogie markowe buty, których nie chcesz mu kupić. Być może nastolatek potraktuje pieniądze jako motywację do zaoszczędzenia większej kwoty na wymarzony, droższy prezent. Wszak wkrótce Gwiazdka, a więc kolejna okazja, by wzbogacić się o jakąś kwotę.

Materiał zewnętrzny

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również