-Reklama-

Jak zorganizować udane przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Podpowiadamy!

Planujesz zorganizować imprezę urodzinową dla swojego dziecka, ale nie wiesz, od czego zacząć przygotowania? W tym artykule znajdziesz garść wskazówek, dzięki którym z łatwością nad wszystkim zapanujesz i urządzisz niezapomniane kinder party!

-Reklama-

Lista gości i zaproszenia na urodziny dziecka

Chcesz, aby impreza urodzinowa Twojej pociechy była udanym przeżyciem, ale nie wiesz od czego zacząć? Przede wszystkim pomyśl nad budżetem, listą gości oraz zaproszeniami, aby na przyjęciu nie zabrakło nikogo z najbliższego grona małego solenizanta.

  • Budżet

Przygotowania do imprezy warto zacząć od ustalenia budżetu, jaki możesz przeznaczyć na ten cel. Wbrew pozorom, nie musisz wydawać majątku – możesz sporo zaoszczędzić, jeśli np. urządzisz imprezę w swoim domu, a do tego samodzielnie (lub z pomocą kogoś bliskiego) wymyślisz gry i poprowadzisz zabawy kreatywne dla maluchów. Dobrym pomysłem jest także zaplanowanie przyjęcia urodzinowego w godzinach popołudniowych (np. około siedemnastej) – wtedy możesz pominąć główny posiłek i od razu zaserwować tort oraz dodatkowe przekąski. Dzięki temu zaoszczędzisz także sporo czasu i nerwów – tego dnia będziesz mieć bowiem wystarczająco dużo innych zadań.

  • Lista gości

Po ustaleniu budżetu, przejdź do przygotowania listy gości. Zastanów się, ilu brzdąców jesteś w stanie pomieścić w swoim mieszkaniu. Pamiętaj, że przy grupie około 5-6 maluchów możesz potrzebować pomocy – zwłaszcza w poprowadzeniu przygotowanych dla nich gier i zabaw. Dzięki temu unikniesz chaosu i zyskasz pewność, że wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem. Do tworzenia listy zaproś głównego bohatera imprezy, który wskaże Ci swój najbliższy krąg przyjaciół i poczuje się realnie zaangażowany w organizację wydarzenia.

  • Zaproszenia

Lista gości gotowa? Pora przejść do przygotowania zaproszeń na urodziny dziecka  – do ich tworzenia również warto zaprosić malucha. Wybierzcie motyw przewodni zabawy, np. ulubioną bajkę Twojej pociechy, ukochanego bohatera czy kolor, za którym przepada. Dzięki wspólnie zrobionym zaproszeniom, przyjęcie stanie się jeszcze bardziej wyjątkowe. Jeśli nie macie czasu na samodzielne robienie zaproszeń, możesz kupić gotowe z ciekawym motywem wybranym przez dziecko. Na koniec dopilnuj, by solenizant wręczył je wszystkim osobiście, co bez wątpienia będzie milsze, niż wysłanie elektronicznych zaproszeń np. przez portale społecznościowe.

Zabawy na imprezę urodzinową dziecka

Gry i zabawy są nieodłączną częścią każdej udanej imprezy urodzinowej z udziałem dzieci. Dzięki kreatywnym pomysłom umiejętnie wcielonym w harmonogram przyjęcia sprawisz, że będzie ono wspaniałym i niezapomnianym wydarzeniem pełnym dobrych wspomnień. Nie pozwól, by do Twojego scenariusza wkradła się nuda, dlatego pomyśl o różnego rodzaju zabawach grupowych (świetnie zintegrują maluchy), ale też indywidualnych. Strzałem w dziesiątkę są na przykład rozmaite konkursy z upominkami do wygrania. Do innych, sprawdzonych pomysłów należą:

  • kalambury,
  • karaoke,
  • malowanie twarzy,
  • gry planszowe,
  • poszukiwanie skarbów (np. słodkości) ukrytych w domu lub ogrodzie,
  • głuchy telefon.

Zabawą, która niemal zawsze sprawdza się podczas kinder party jest malowanie obrazów – pamiętaj jednak, by zawczasu zrobić zakupy – nie może bowiem zabraknąć farb, pędzli, kredek czy kartek, na które maluchy przeleją swoje pomysły. Rozmaite zestawy kreatywne i przybory plastyczne w sam raz na imprezę urodzinową dziecka znajdziesz np. na stronie https://mokida.com/.

Przed wydarzeniem usuń z podłogi dywany oraz inne przeszkody, o które dzieci mogą się potykać, przewrócić lub, które w ferworze zabawy mogą ulec zniszczeniu.

Wystrój i dekoracje na urodziny dziecka – nie zapomnij o detalach

W trakcie przygotowań do imprezy urodzinowej swojej pociechy, koniecznie pomyśl o odpowiednich dekoracjach – będą świetnym dopełnieniem przyjęcia i sprawią, że maluchy szybko poczują prawdziwie urodzinową atmosferę.

Wskazówka

 Jeśli lubisz niebanalne rozwiązania 2w1, wybierz serwetki na urodziny dziecka z oryginalnym printem – kultową już grą w kółko i krzyżyk. Połóż na stole kilka mazaków – maluchy będą mogły najpierw pograć (1 serwetka może dać pole do popisu podczas 4 różnych rozgrywek), a dopiero potem wykorzystać je w razie awaryjnych sytuacji, gdy np. rozleje się napój lub będzie trzeba zetrzeć z ubrania plamę po jedzeniu.

 Jakie ozdoby będą idealnym wyborem na kinder party? Znakomicie sprawdzą się choćby kolorowe balony przywiązane do krzeseł, serpentyny, multikolorowe kubeczki i talerzyki, a także papierowe czapeczki z fantazyjnymi printami – wszystko to wprowadzi dzieci w prawdziwie imprezowy klimat. Świetnym dopełnieniem przyjęcia będą też barwne trąbki z zabawnymi nadrukami, które z pewnością staną się pożądanym obiektem np. podczas wspólnego odśpiewywania maluchowi „100 lat”.

Artykuł sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również