-Reklama-

Jak zaplanować wakacje w mieście? Półkolonie letnie i kursy wakacyjne dla dzieci w jednym miejscu na wydarzeniu Kideolo Fun&Create już 11 maja w Magnolia Park

-Reklama-

Planowanie wakacji dla dzieci, kiedy rodzice nie mają urlopu, może wydawać się trudnym zadaniem. Wakacje w mieście nie muszą jednak oznaczać nudnych dni spędzonych przed telewizorem czy komputerem. Półkolonie, warsztaty i kursy wakacyjne oferują doskonałą alternatywę, umożliwiając dzieciom rozwijanie zainteresowań i umiejętności w ciekawy sposób, a jednocześnie dając rodzicom spokój. I pewność, że ich pociechy dobrze spędzają czas! 

W odpowiedzi na to pytanie przychodzi wydarzenie Kideolo Fun&Create, które odbędzie się już 11 maja w centrum handlowymMagnolia Park. To idealna okazja na odkrycie, jak wspaniale można połączyć naukę z kreatywnym spędzaniem czasu i poznać programy zajęć i kursów letnich czy specjalnych ofert wakacyjnych obozów i półkolonii prosto od najlepszych wrocławskich organizatorów. Warto przekonać się samemu! 

Zalety półkolonii i warsztatów – jakościowe planowanie czasu wolnego 

Półkolonie i warsztaty wakacyjne dla dzieci oferują bogaty program edukacyjny i rozrywkowy, który jest nie tylko sposobem na skuteczne spędzenie wolnego czasu, ale także stanowi świetną okazję do nauki i rozwoju. Warto wykorzystać jakoś ten czas, w którym nie ma szkoły! W trakcie trwania takich półkolonii dzieci uczestniczą w różnorodnych aktywnościach – od sportowych, przez artystyczne, aż po naukowe, które nie tylko zajmują ich uwagę, ale również rozwijają nowe umiejętności. 

Półkolonie i letnie warsztaty to także świetna okazja dla dzieci do społecznej interakcji. W trakcie takich zajęć dzieci mają możliwość spotkania rówieśników z różnych środowisk, co sprzyja budowaniu nowych przyjaźni oraz rozwijaniu umiejętności interpersonalnych – także poza szkołą. 

Czym są półkolonie? 

 • Zorganizowany czas – dzieci spędzają aktywnie czas w ciągu dnia, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach, które są starannie zaplanowane i dostosowane do ich wieku oraz zainteresowań. Po zakończonych zajęciach wracają do domów, co jest komfortowe zarówno dla nich, jak i dla rodziców. 
 • Lokalizacja w mieście – półkolonie i warsztaty odbywają się w miejscach łatwo dostępnych w obrębie miasta, co ułatwia logistykę i pozwala rodzicom na łatwe i szybkie odbieranie dzieci po pracy. 
 • Zapewnione posiłki – w trakcie trwania półkolonii dzieci mają zapewnione posiłki, które są dostosowane do ich potrzeb dietetycznych. Posiłki są serwowane na miejscu lub w pobliskich lokalach gastronomicznych, co gwarantuje świeżość i jakość jedzenia. 
 • Koszty – półkolonie są zazwyczaj tańsze od tradycyjnych kolonii, głównie z powodu braku kosztów związanych z noclegiem i dłuższym pobytem poza domem. To sprawia, że są one atrakcyjną opcją dla rodziców poszukujących ekonomicznych, ale wartościowych form wakacyjnego wypoczynku dla swoich dzieci. 

Wachlarz możliwości – zaplanuj czas wolny swojego dziecka na Kideolo Fun&Create 

Planujesz letnie zajęcia dla swojego dziecka, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie martw się! Kideolo Fun&Create to idealne miejsce, aby znaleźć odpowiednie półkolonie i warsztaty dla Twojego małego odkrywcy. Podczas wydarzenia będziesz mógł spotkać się z wiodącymi ekspertami, odkrywać najnowsze innowacje edukacyjne oraz przekonać się jakie zajęcia letnie mogą być najbardziej odpowiednie dla Twojego dziecka, dzięki przygotowanym 3 strefom: 

 • STREFA WYSTAWCÓW – Tutaj znajdziecie stoiska z najnowszymi usługami edukacyjnymi dla dzieci. To nie wszystko! Partnerzy naszego wydarzenia udowodnią Wam, że to z nimi warto spędzić lato w mieście i pokażą sposoby, jak uczynić z niego niezapomnianą przygodę. W tej strefie poznacie specjalne oferty wakacyjnych obozów, półkolonii i zapiszecie swoje dzieci na fascynujące kursy letnie. Będzie na Was czekać kilkudziesięciu Wystawców:  

Chefik | Hala Stulecia | Koza Lab | Go4Robot | Akademia Everest | Młodzi Programiści.eu | Postawne Dzieciaki | MathRiders | Twoja Ferajna | Leader School | Uniwersytet Dzieci | Aktywne Półkolonie |  

oraz Partnerzy wydarzenia: 

Zoo Wrocław | Aquapark Wrocław | Moico | Ośrodek Postaw Twórczych ZAMEK |  

W tej strefie, na dzieci i rodziców czekają: 

 • Gotowe pomysły jak spędzać wakacje w mieście razem z dzieckiem 
 • Bezpośrednie kontakty do prowadzących różne zajęcia – gdzie uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania 
 • Dodatkowe zniżki i oferty na kolonie i półkolonie z ofertą first minute na zajęcia i kursy wakacyjne 
 • Wiedza i doświadczenie do jeszcze lepszego wspomagania rozwoju Twojego dziecka 
 • STREFA WIEDZY – To miejsce, w którym odbędą się inspirujące wystąpienia i merytoryczne prelekcje na temat życia rodzinnego i rozwoju dzieci. Dowiecie się, jak mądrze i jakościowo zagospodarować czas wolny po szkole, aby wspierać ciągły rozwój i dobrostan rodziny.   

Eksperci, których będziecie mogli spotkać na scenie to m.in:  

Magdalena Kosmala-Paluchowska – mamamuzykolog z prelekcją Co wspólnego ma nauka języka ojczystego i nauka muzyki u niemowląt i dzieci ? Mamamuzykolog przybliży rodzicom etapy nabywania umiejętności muzycznych i wskaże podobieństwa tego procesu do nauki ojczystego języka oraz co najważniejsze obaleni jeden z najpopularniejszych mitów związanych z muzycznym rozwojem niemowląt i dzieci. 

Doktor Marta Wawrzynów – drmartawawrzynow, doktor nauk o zdrowiu, absolwentka PUM w Szczecinie i UMED we Wrocławiu; logopeda i pedagog wczesnej interwencji, specj. neurologopeda, terapeuta Integracji Sensorycznej, TCK, Padovan II, miofunkcjonalny, kinesiotapingu, terapii MFS, instruktor masażu Shantala, dietetyk, specj. z zakresu toksykologii, która podzieli się z rodzicami ogromem swojej wiedzy i doświadczenia w zakresie rozwoju motorycznego niemowląt i dzieci.  Doktor Marta Wawrzynów przygotowała wystąpienie pt. Dlaczego mojego dziecko nie chce jeść? A czy nie powinno już chodzić ?  

Monikę Sobkowiak – Pani Monia to przestrzeń internetowa pełna profesjonalnych pomocy dydaktycznych dla przedszkolaków oraz  kursów dla rodziców. Każdego dnia przygotowane materiały towarzyszą rodzicom, ale także nauczycielom i specjalistom we wspieraniu rozwoju małego dziecka. Nauka czytania, rozwijanie myślenia matematycznego, rozwój emocjonalny, ćwiczenia koncentracji, pamięci, zabawy ruchowe to dziedziny, w którym Pani Monia jest specjalista. Podczas wydarzenia poruszy temat bliski rodzicom przedszkolaków Jak wybrać najlepiej dopasowane zajęcia dodatkowe dla 3-, 4-, 5- i 6-latków? Czyli jak potrzeby rozwojowe najmłodszych wpływają na wybór zajęć. Przydatne wskazówki od praktyka, które pomogą Ci w podjęciu najlepszej decyzji. 

 • STREFA ZAJĘĆ PRÓBNYCH – Czy może być coś lepszego, niż nauka przez działanie? W tej strefie dzieci i młodzież będą miały okazję do uczestnictwa w darmowych zajęciach próbnych – to szansa, aby na własnej skórze doświadczyć, testować i próbować zajęcia z wielu dziedzin i wybrać te najlepsze, dopasowane do preferencji dziecka. 

W programie zajęć próbnych m.in.: 

 • Warsztaty „Lego Piłkarz” od Go4Robot, gdzie dzieci będą mogły tworzyć własne piłkarskie kreacje przy użyciu zestawów LEGO Education SPIKE Essential! To niezapomniana okazja na rozwijanie kreatywności i umiejętności technicznych. 
 • Warsztaty „Rakieta na powietrze” od Chefik. Dzieci będą konstruować własne rakiety, ucząc się zasad fizyki w fascynujący sposób. 
 • Warsztaty „Przygoda na MAXA z Halą Stulecia” od Hala Stulecia, gdzie dzięki goglom VR dzieci będą mogły odkryć tajemnice tego unikatowego obiektu i przeżyć niezapomnianą przygodę. 
 • Warsztaty „Trening siłowy dla dzieci” od Postawne Dzieciaki, gdzie będą mogły rozwijać swoje umiejętności fizyczne i kształtować prawidłową postawę ciała przy użyciu sprzętu prosto z siłowni. 
 • Warsztaty „Fruit Frenzy” od Leader School, gdzie będą mogły eksplorować świat owoców z udziałem interaktywnego robota Emys. 

Pełny harmonogram zajęć dostępny na stronie https://kideolo.pl/formularz-zgloszeniowy-zajecia-probne/ 

Jak wybrać odpowiednie półkolonie i warsztaty dla Twojego dziecka – czym się kierować? 

Podczas podejmowania decyzji o wyborze odpowiednich półkolonii lub warsztatów dla dziecka, istnieje kilka kluczowych wskazówek, które mogą pomóc rodzicom dokonać najlepszego wyboru. Zastanów się nad zainteresowaniami i pasjami swojego dziecka. Czy pasjonuje się sztuką, nauką, czy sportem? Wybór zajęć, które odpowiadają zainteresowaniom dziecka, zwiększa szansę na to, że spędzi ono czas aktywnie i z zaangażowaniem. Podczas wydarzenia Kideolo Fun&Create we Wrocławiu, rodzice uzyskają odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące wyboru półkolonii i warsztatów, które najlepiej odpowiadają indywidualnym potrzebom i zainteresowaniom ich dzieci. 

Dodatkowo, zwróć uwagę na kwalifikacje i doświadczenie organizatorów. Sprawdź, czy mają oni odpowiednie przygotowanie i czy są w stanie zapewnić bezpieczne oraz edukacyjne środowisko dla dzieci. Porozmawiaj z innymi rodzicami lub przeczytaj opinie na temat organizacji zajęć, co może dostarczyć cennych informacji na temat jakości i efektywności prowadzonych programów. 

Przy wyborze półkolonii, istotne jest również zwrócenie uwagi na warunki lokalowe i infrastrukturę miejsca, w którym organizowane są zajęcia. Czy jest ono łatwo dostępne? Czy zapewnia odpowiednie warunki do przeprowadzania zajęć? Bezpieczeństwo jest tutaj kluczowym aspektem, dlatego upewnij się, że organizatorzy stosują wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa, takie jak sprzęt pierwszej pomocy czy dostęp do wykwalifikowanego personelu medycznego. 

Dowiedz się również, jak organizowane są posiłki dla dzieci. Czy są one zdrowe, zbilansowane i czy biorą pod uwagę specjalne potrzeby dietetyczne uczestników? Te wszystkie czynniki mogą wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo dziecka podczas udziału w półkoloniach lub warsztatach. Dlatego też, podczas wydarzenia Kideolo Fun&Create we Wrocławiu, rodzice będą mieli okazję uzyskać kompleksowe informacje i porady od ekspertów w tej dziedzinie. 

Twoja Ferajna – wakacyjna przygoda pełna emocji 

Odpowiedzią dla zapracowanych rodziców, którzy pragną zapewnić swojemu dziecku niezapomniane wakacje, ale brakuje im czasu na dokładne planowanie jest – Twoja Ferajna, która przygotowała ogrom wiedzy na temat jak dobrać odpowiednie półkolonie dla swoich dzieci!  

Ta innowacyjna organizacja nie tylko oferuje pełne emocji i atrakcji półkolonie dla dzieci, ale także odciąża rodziców, umożliwiając im spokojny i pewny wypoczynek, mając pewność, że ich pociechy spędzają czas aktywnie i produktywnie.  

Twoja Ferajna łączy doświadczenie z młodością, tworząc zgrany zespół o różnorodnych historiach, zainteresowaniach i pasjach. Pracują z dziećmi i młodzieżą, a ich oferta obozów, półkolonii, wycieczek i wyjazdów jest oparta na bezpieczeństwie, profesjonalizmie i kreatywności. Współpracują z ekspertami z różnych dziedzin, aby zapewnić najlepszą jakość usług, bazując na sercu, wiedzy i zaangażowaniu.  

Podczas ich półkolonii dziecko weźmie udział w wyjątkowych atrakcjach, zapewniających mnóstwo zabawy, nauki i emocji. Serdecznie zapraszają na najlepszą wakacyjną przygodę we Wrocławiu! Gwarantują dobrą zabawę, mnóstwo atrakcji i produktywnie spędzony czas. U nich nie ma nudy!  

Podczas półkolonii Twojej Ferajny dziecko spędzi wesoło czas, biorąc udział w wyjątkowych atrakcjach, takich jak: 

 • Gra Miejska: Spojrzenie na Wrocławski rynek zupełnie inaczej niż dotąd, odkrywając jego tajemnice w trakcie ekscytującej gry miejskiej. 
 • Warsztat Szalonego Naukowca: Codzienne niecodzienne właściwości otaczającego nas świata zostaną odkryte w zabawny i interaktywny sposób. 
 • Wycieczka do Pixel XL: Rywalizacja i współpraca na najwyższym poziomie podczas interaktywnych gier na platformie Pixel XL. 
 • Wizyta w Loopy’s World: Zapewnienie porządnego szaleństwa na zakończenie aktywnego tygodnia! 

Twoja Ferajna przygotowała na wydarzenie wyjątkowe warsztaty dla dzieci, dzięki którym będą mogły rozwinąć swoje umiejętności manualne – wykonywanie własnoręcznego dzieła sztuki techniką decoupage! Dzięki tej niecodziennej technice zdobienia przy pomocy serwetek przedmioty codziennego użytku nabierają zupełnie nowego charakteru i stają się unikalne.   

Półkolonie i kursy wakacyjne to idealny sposób na wartościowe i rozwijające wakacje dla dzieci, które pozostają w mieście. Dzięki nim nie tylko efektywnie wykorzystują wolny czas, ale także doświadczają beztroski wakacyjnych dni w bezpiecznym i stymulującym środowisku. Dla rodziców, którzy nie mogą wziąć w tym czasie urlopu, stanowią one idealne rozwiązanie – gwarantujące, że dzieci będą w dobrych rękach, a ich wakacje: pełne przygód i nauki. 

Odwiedź już 11 maja Kideolo Fun&Create w Magnolia Park i zapewnij swojemu dziecku wypasione wakacje! 

Kiedy? 11 maja I 11:00-19:00 

Gdzie? Magnolia Park, Wrocław  

Wstęp bezpłatny 

Więcej o wydarzeniu możecie przeczytać na facebooku.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również